
mayeraneq
Użytkownicy-
Liczba zawartości
9 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
mayeraneq's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Dzień dobry. Jestem w trakcie kończenia pracy remontowych w łazience. Jak to często bywa zdarzają się nieplanowane sytuacje, które i mi się przytrafiły. W łazience chcę zamontować brodzik prostokątny o wymiarach 70x90 cm (szerszy nie wchodzi w grę). Chciałem aby był możliwie najniższy. Niestety hydraulik stwierdził, że nie jest w stanie zrobić niżej przyłącza odpływu do brodzika. Obecnie zamontowana w ścianie jest rura odpływowa, a jej górna krawędź jest na wysokości 12 cm. Jako że wymiar mojego brodzika nie jest jakoś bardzo standardowy mam problem z doborem odpowiedniego dla siebie. Potrzebuję w związku z tym Waszej pomocy. Jaki powinienem zastosować, by nie trzeba było dawać zbyt wysokiego kroku? A może jakiś płaski z dokręcanymi nóżkami? Czy ewentualnie można je wymienić i dać dłuższe? Znalazłem też w jednym z popularnych marketów budowlanych nośnik styropianowy do brodzików. Są one o wymiarach 90x90 i 70x70. Myślałem, by kupić dwa osobne i połączyć w jeden, by podstawa pasowała pod wymiar mojego brodzika. Wtedy zamontowałbym na nim brodzik zwykły płaski (niski) i część styropianową okleił kafelkami. Czy to dobry pomysł? Jeszcze myślałem, by zamontować wysoki brodzik (wysoki, ale nie głęboki. Producenci mieszają pojęcia brodzików wysokich z głębokimi i nie zawsze rozumiem pojęcia) na nóżkach i wtedy przestrzeń pod brodzikiem osłonić obudową brodzika. Może ktoś zna brodzik, który mógłbym zastosować u siebie? Jako że już łazienka jest w zasadzie skończona i pozostał już tylko biały montaż, to chciałbym jak najmniej przeróbek, ewentualnie zastanawiałem się nad położeniem płytki pod brodzik - zyskałbym dodatkowy 1 cm, co przy doborze odpowiedniego brodzika może byłoby kluczowym czynnikiem gwarantującym powodzenie operacji montażu brodzika. Proszę o wszelkie porady. Pozdrawiam.
-
Ocena+wycena projektu instalacji elektrycznej
mayeraneq odpowiedział mayeraneq → na topic → Elektryczność - instalacje i oświetlenie
Tak, generalnie pomiary także i do tego bruzdowanie, położenie nowej instalacji, rozdzielnica i podłączenie do GTRu. Bez białego montażu. Przepraszam za zduplikowanie mojej odpowiedzi - to chyba jakiś błąd. -
Ocena+wycena projektu instalacji elektrycznej
mayeraneq odpowiedział mayeraneq → na topic → Elektryczność - instalacje i oświetlenie
Tak, zgoda była. -
Ocena+wycena projektu instalacji elektrycznej
mayeraneq odpowiedział mayeraneq → na topic → Elektryczność - instalacje i oświetlenie
Tak, zgoda była. -
Hej, Jestem w trakcie remontu mieszkania w bloku z wielkiej płyty w Toruniu. Jestem po rozmowach z potencjalnym elektrykiem i za poniższy zakres usługi liczy sobie okoł 4000 zł za samą robociznę. korytarz: 2 gniazdka, włącznik schodowy do świateł w 3 miejscach, 3 punkty świetlne pokój: 4 gniazdka (w tym jedno z Internetem), włącznik do świateł, 1 punkt świetlny pokój: 3 gniazdka (w tym dwa z podwójnym gniazdkiem internetowym i jedno z TV), włącznik do świateł podwójny, 2 punkty świetlne pokój: 6 gniazdek (w tym jedno z podwójnym gniazdkiem internetowym, 1 z TV, 1 z pojedynczym kablem internetowym), włącznik do świateł, 1 punkt świetlny łazienka: 1 gniazdko, włącznik do świateł, 2 punkty świetlne kuchnia: 5 gniazdek (w tym jedno na siłę), włącznik do świateł, 2 punkty świetlne montaż rozdzielni, 18-20 obwodów, do tego pociągnięcie kabla do instalacji 3-fazowej (obecnie jest 1-fazowa) i podpięcie do GTR. W mieszkaniu kable mają być schowane w ścianie i czeka około 70-75 metrów bruzdowania w betonie. Oczywiście podpisuje na koniec protokół itp. Co myślicie o podanej przeze mnie kwocie, którą wykonawca oczekuje?
-
Dobry wieczór, Jestem w trakcie remontu mieszkania. Znajduje się w nim bardzo mała łazienka, która spędza mi sen z powiek. Udało mi się w końcu jakoś sensownie rozplanować wszystkie elementy, jednak teraz już po rozpoczęciu przygotowań do rozplanowania hydrauliki napotkałem problem. Chodzi o to, że w trakcie poszukiwań wydawało mi się, że znalazłem brodzik o interesujących mnie wymiarach, tj. 80x60 cm. Z racji tego, że rura odpływowa jest stosunkowo wysoko, a pod brodzikiem jeszcze musi być syfon, brodzik powinien mieć pewnie nie mniej niż 10 cm (może być również płaski pod warkunkiem, że będę mógł go jakoś zamontować wyżej). Niestety teraz, gdy chciałem wrócić do wspomnianej przeze mnie wielkości brodzika (80x60 cm) nie mogę znaleźć o takich wymiarach. Pomoże ktoś dobrać odpowiedni brodzik, ew. wskazać gdzie taki szukać i znaleźć?
-
[Projekt salon+łazienka] Prośba o doradzenie
mayeraneq odpowiedział mayeraneq → na topic → Projektowanie wnętrz
Generalnie to póki co mieszkać będzie jedna osoba. Najmniejszy pokój jest z przeznaczeniem na biuro, ten przy kuchni ma robić za sypialnię, natomiast największy pokój jako salon (jakkolwiek to brzmi przy tym metrażu). Myślałem żeby właśnie stół postawić pod oknem, by był lepiej doświetlony światłem z zewnątrz. Mały stół do spożywania posiłków będzie umieszczony w kuchni, więc przebywając w mieszkaniu nie muszę chodzić do pokoju. Generalnie dwa kroki więcej jakoś nie robią mi większej różnicy - bardziej mi chodzi o funkcjonalne rozplanowanie tego wszystkiego. Odnośnie łazienki, to niestety, według hydraulika, brodziki typu walk-in nie wchodzi w rachubę - zbyt wysoko jest rura kanalizacyjna umieszczona w łazience - tym samym jeszcze bardziej utrudnia mi to zaprojektowanie tego wszystkiego. :/ -
Cześć. Jestem w trakcie remontu mieszkania o powierzchni 48m2. Mieści się ono na 3. piętrze 4-piętrowego bloku z wielkiej płyty w Toruniu. W skład mieszkania wchodzą: - kuchnia (ok. 6m2) - łazienka (ok. 3m2) - pokój (15m2) - pokój (9m2) - pokój (7m2) - korytarz (7m2) Chciałem się zapytać czy za poniższy zakres robót - naprawa ścian po elektryku, wraz z ich gipsowaniem, kładzeniem gładzi i późniejszym malowaniem oraz położeniem cegły ciętej na kilku ścianach (ok. 30m2) - remont łazienki (płyty k-g, położenie na całości ścian i podłóg kafli, biały montaż: prysznic, zlew, sedes podwieszany wraz z zabudową) - remont kuchni (w tym położenie kafli na podłodze oraz w pasie roboczym przy meblach między szafkami - ok. 2m2) - wymiana 4 parapetów - usunięcie 5 par drzwi wewnętrznych/ościeżnic oraz osadzenie 3 nowych kompletów - położenie 7m2 kafli w przedpokoju kwota w wysokości 16000 zł za samą robociznę podana przez wykonawcę jest adekwatna do tego, co ma wykonać? Dodam tylko, że kafle na korytarzu, w łazience oraz w kuchni zostały już przeze mnie skute. Dodatkowo sam usunąłem stare panele oraz wyniosłem niepotrzebne elementy z mieszkania (armatura łazienkowa, stare meble, etc.). Elektrykę oraz wodkan będzie robiła inna osoba. Za wszelkie uwagi, podpowiedzi będę wdzięczny.
-
Cześć, stoję przed remontem mieszkania z wielkiej płyty. O ile na część pomieszczeń mam już jakiś pomysł, który raczej już nie będzie zmieniany, to o tyle nadal biję się z myślami odnośnie aranżacji pokoju dziennego oraz łazienki. Na zamieszczonym rzucie mieszkania naniosłem elementy, które chcę umieścić w salonie. Co myślicie o takim rozmieszczeniu? Czy TV może stać na tej ścianie (ponadto planuję tę ścianę w całości obłożyć ciętą cegłą), a narożnik naprzeciw otworu wejściowego (nie planuję zakładać drzwi). Czy w tym wypadku stół może stać pod oknem i czy oprócz światła głównego montować nad nim jakąś dodatkową lampę, czy jednak wystarczy jedno główne światło? Dodatkowo, a właściwie może to i przede wszystkim, mam pytanie odnośnie łazienki. Niestety jest ona bardzo mała, bo liczy niecałe 3m2. Obecnie znajduje się w niej sedes, umywalka i wanna. Chciałbym przearanżować to tak, by zamiast wanny znalazł się prysznic (może typu walk-in z łamaną kabiną, co by w przypadku nieużywania otwierać przestrzeń?) i dodatkowo powinna znaleźć się pralka, która obecnie znajduje się w kuchni. Macie na to jakiś pomysł, tak żeby instalacje wod-kan się nie gryzły ze sobą? A może usunąć ścianę pomiędzy sypialnią 8m2 a korytarzem i kuchnią (pod warunkiem zrobienia podciągu) i stworzyć jedną dużą przestrzeń? Chociaż ten pomysł jest jednak najtrudniejszy do wcielenia i raczej go traktuję jako dodatkowy temat. Co sądzicie o betonie architektonicznym w całym mieszkaniu na podłodze? Zastanawiam się nad nim w miejsce płytek na korytarzu, łazience i kuchni i paneli w pokojach. Czy to dobry pomysł? Za wszelkie porady i sugestie będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam.