Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawel7991

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pawel7991's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Szukam sprawdzonego sposobu na izolację stropu nad piwnicą. W piwnicy jak to w piwnicy, może być wilgoć która może przenikać przez strop. Co ułożyć pod wylewkę żeby było najlepiej. Papę, folię a może coś innego?
  2. Piwnica ma 7x5m, ściana działowa (betonowa) dzieli budynek na trzy pomieszczenia (w poprzek i wzdłuż), na środku wylałem filar zbrojony belką (cztery pręty 12mm). Chcę wylać na to strop z jedną belką tam gdzie filar. Na stropie planuje budynek gospodarczy z jedną ścianą (w osi z jedną ścianą w piwnicy), mały komin z cegły, meble czyli zwykle obciążenie jak w domku użytkowym. Nie planuje drugiego stropu.
  3. Dziękuje serdecznie, będę się do tego stosował. Czy porady dot. zbrojenia można zastosować do zbrojenia stropu takiej piwnicy? Docelowo, będzie podzielona na cztery pomieszczenia ścianami betonowymi.
  4. Dziękuję za rady. Tak to wygląda teraz. https://www.fotosik.pl/zdjecie/44e6458e904be8cb A jeszcze się zapytam o podpieranie szalunków, w jakiej bezpiecznej odległości umieszcza się stemple?
  5. Właz owszem zajmuje sporo miejsca ale "gniazdo" na niego będzie wykonane z kątownika 50x50x5 i planuje dospawać go do zbrojenia i szalować. Grubość więc 12cm i oczka co 15cm? Drut fi12mm Zbrojenie umieścić na środku płyty? Beton leję z betoniarki ale proporcje na B20 z dodatkiem kruszywa.
  6. Nie, miałem na myśli płytę stropową z dziurą na właz. Grubość 10cm będzie wystarczająca? Jaki rozstaw drutów (oczek)? Obciążona nie będzie ale chciałbym żeby można było przejść po tym bez ryzyka popękania.
  7. Witam szanownych kolegów. Chciałbym zaczerpnąć rady w sprawie zbrojenia płyty z betonu. W mojej piwnicy zrobiłem studnie z uwagi na to, iż jest to teren okolic kopalni odkrywkowej. W okolicy kilkuset metrów działa system odwodnienia powierzchniowego co skutecznie obniża poziom wód gruntowych i wpływa na ogólne wysuszenie terenu. Aby zabezpieczyć się na przyszłościowe wyłączenie systemu, postanowiłem w piwnicy wykopać studnie prostokątną 1,5x2m aby zbierać pojawiająca się w przyszłości wodę. Jak powinno wyglądać zbrojenie takiego dekla? W jakim rozstawie powinny być pręty zbrojeniowe i grubość płyty.
  8. Witam, informacji jest pełno, i sam nie wiem jak się na za to zabrać. Piwnica 2m poniżej poziomu gruntu, ściany z bloczków fundamentowych B-20. Jak ugryźć izolację pionową? Grunt to z jednej strony ciężka twarda glina a z drugiej glina piaszczysta, na dnie piasek, poziom wód gruntowych bardzo nisko ale teren górniczy z systemem odwodnienia powierzchniowego więc na przestrzeni lat może się to zmienić - wolałbym się na to jakoś przygotować. Proszę o porady, czy ściany czymś smarować, foliować, może rury drenażowe i żwir? Może obsypać "ciężką gliną" a może piaskiem?
  9. Planuję budowę budynku o wymiarach 7x5m oraz piwnice pod tym budynkiem do przechowywania różnych przetworów. Problem jest w tym, że im dłużej czytam tym mniej wiem. Chciałem wykonać ławę fundamentową zbrojoną ale nie wiem jak obliczyć głębokość i szerokość tego fundamentu. Ściany chciałbym wykonać z bloczków fundamentowych. Głębokość wykopu to około 2m w ale szybko wysycha, nie trzyma wody, jest stabilna i twarda. Proszę o kilka rad szczególnie związanych z fundamentem. Może zastosować płytę fundamentową dobrze zbrojoną?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...