
Grzegorz 64
Użytkownicy-
Liczba zawartości
25 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Grzegorz 64
-
Chyba musiały by być jakieś porządne zespolone szyby, żeby nie było dużych strat ciepła. Z ciekawości szukałem i nic dedykowanego nie znalazłem, ale to nie znaczy, że nie ma Poprawka na sauny kubik jest (niedostępne) duże okno w ramie drewnianej tak jak przy drzwiach.
-
Ja zrobiłem mini przebieralnię i prysznic, ale teraz praktycznie nieużywany. Ja wyskakuję prosto do zbiornika z wodą, a Żona zamyka pod prysznic do domku Przebieralnia służy właściwie jako przedsionek w którym zostawiam klapki, szlafrok i telefon żeby muzyczki posłuchać.
-
U mnie też było według konstrukcji od 30 do max 60 między spinkami.
-
U mnie górna ma 52cm i na leżąco nie ma super wygody(zwisa ręka), ale ja przeważnie saunuję w pozycji półleżącej i tu jest OK. Przy okazji w kwestii ocieplenia. Moja sauna ma 2cm boazerii,10cm wełny,2cm delatacja, folia alu,2cm boazeria i przy -7 na dworze i 0 w saunie przy odpalaniu mimo małego pieca(3,6) rozgrzewała się jakieś 15 min dłużej niż jak było 15 na plusie. Wyzwaniem było wejście do bani z 4 cm warstwą lodu skruszoną siekierką
-
Ja mam 5x10 mocowane do wzmocnień w konstrukcji . Bez nóg nic się nie ugina
-
Musisz sprawdzić instrukcję pieca. W moim akurat nie należy stosować roznicowki. Byłem zdziwiony, ale tak jest napisane.
-
Nie wiem jakiego konkkretnie pieca szukasz, ale na saunatech.pl kilka 9 kW poniżej 2 tys jest.
-
Ja przy budowie pomagałem sobie oprócz tego forum filmikami z tej strony https://dobrasauna.pl/jak-zbudowac-samodzielnie-finska-saune-film,b2.html
-
U mnie odpalam co 2 dni i codziennie kąpiel w zbiorniku. Woda ma 6 stopni rewelacja
-
-
Niestety nie mam fotki zrobię w przyszłym tygodniu. Ułożyłem bardzo luźno, ale i tak zdarzało się, że się wyłączał. Zastosowałem rozwiązanie o którym syn przeczytał na jakimś sauniarskim forum. Podobno to powszechny problem przy piecach, które mają czujnik temperatury w obudowie. Rozwiązanie to mały 3W wentylatorek pod piecem. Może to głupie, ale podobno jak coś działa to nie jest głupie. Teraz piec działa bez problemu,
-
Ościeżnicę mocujesz 4 wkrętami z każdej strony. Ja przygotowałem otwór pod wymiar, wstawiłem, ustawiłem 8 wkrętów 6x80 i gotowe:) Nawet nie musiałem regulować, choć jest taka opcja na zawiasach i zamku.
-
Ja drzwi zamówiłem na dobrasauna.pl. Komplet z ościeżnica, klamka itp za ok 530 z kurierem. https://dobrasauna.pl/drzwi-do-sauny-184-x-69-finlandia,id339.html Wymiar otworu pod montaż to o ile pamiętam 190-192/69
-
Oczywiście, że nawiew jest i to dorobiony wbrew instrukcji pieca, gdzie napisane jes,że min 50cm od pieca. Nie pomogło. Eksperymentowałem z kamieniami i praktycznie jak nie widać grzałek to się wyłączał, a jak widać to gdzie lać wodę
-
Piotrulex na pewno abach lepsze, ale te miałem pod ręką i po taniości, a przez ręcznik nie parzy. M-marecki doprowadziłem tylko zimną wodę ze ujęcia głębinowego do schłodzenia dla żony, bo ona się beczki boi Po prostu na czas saunowania wpinam wąż ogrodowy do złączki na ścianie. Odpływ bezpośrednio na grunt-nawadnia trawkę. Jestem po pierwszym odpaleniu. Na razie kąbinuję z ułożeniem kamieni, bo się piec wyłączał. Udało się wyciągnąć 75stopni zobaczymy jak będzie następnymi razami, bo na inauguracji byli z nami synowie i wnuczka i ruch był jak w markecie na promocji Beczka sprawiła się super. Nie będę nic kombinował z wykładaniem środka.można przysiąść na drabince, a jeszcze lepiej na miejscu gdzie jest zawór spustowy.
-
To co pokazałeś to praktycznie to samo co ja mam w domku. Listwy świerkowe, bo były tanie Płaciłem 3,4 zł za metr bieżący, gdzie olcha ok 7, a abachi 14.
-
Na razie sam plastik i drabinka, zobaczę jak się sprawdzi. Listwy na ławki to sztachetki do płotu świerkowe. Jak pojechałem po boazerię to okazało się, że Pan takie też robi. Na poprzedniej stronie pytałeś o przejście komina przez ścianę. W moim domku mam to zrobione tak, że przez ścianę przechodzi rura kominowa izolowana (150/210 o ile pamiętam), która dodatkowo iest owinięta 5cm wełny niepalnej i blachą stalową. W nią z domku wchodzi rura dymna 130.
-
Zbiornik obciąłem, a między drewnem, a stelażem dałem folię izolacyjną, żeby przelewająca się woda nie moczyła drewna. Lampy to nie ledy tylko żarówki do piekarnika z kloszami własnej roboty. Ta na zdjęciu jest na ścianie i jeszcze dwie pod ławkami.
-
To mini prysznic i mini przebieralnia oraz moja beczka wykonana z mauzera 600l. Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem. Mam nadzieję, że w weekend będzie pierwsze saunowanie.
-
-
Jestem ponownie. Moja sauna już właściwie skończona. Zostało powiesić szklane drzwi do pomieszczenia sauny. Z założenia miała być 2 osobowa i stąd rozmiary 190x180x130 + malutka przebieralnia z prysznicem+ beczka do chłodzenia. Wszystkie prace wykonywałem sam. Oceniłem, że ze wszystkim zmieszczę się w okolicy 7 tys PLN i tylko leciutko przekroczyłem tą kwotę. Piec narvi minos, boazeria świerk. dodaję parę zdjęć z budowy, bo są jakieś limity resztę dodam póżniej.
-
Na razie zwoze materiały. Dzisiaj zrobiłem podłogę, ale jakoś nie potrafię z telefonu wrzucić zdjęć.
-
Ostatecznie zdecydowałem się na Narvi. Podobno ostatnia firma produkująca w Europie. Co do drewna c24 to różnica w cenie poraża.Na moją konsrukcje wyszło 2700 po zamówieniu suszonej kantówki w tartaku 740. Z doświadczenia budowy drewutni itp kantowka da radę bez problemu.
-
Witam wszystkich. Od pewnego czasu czytam to forum i bardzo mi pomogło w planowaniu mojej małej sauny. Teraz mam dylemat odnośnie pieca. Moja sauna ma mieć 190x140x180. Piec ma być elektryczny i niestety jednofazowy. Znalazłem takie, które teoretycznie powinny pasować wg tabelek do 6 m3 - Harvia BC45 - Narvi Minex 3,6 -Savo Mini 3,6NB Czy ktoś miał z tymi piecami do czynienia i może mi doradzić w wyborze?