Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

konsultor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

konsultor's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Myślę, że zatęsknicie za porządnym kominem wentylacyjnym, kiedy zaczną sie problemy z wentylacją. Niestety, ten dom (mieszkam w nim 2 lata) ma tę wadę, że praktycznie nie działa wentylacja grawitacyjna.
  2. Ja ogrzewam ten domek gazem płynnym z butli. Z kominem przechodzącym przez krokwię miałem te same problemy. A propos kominka, możesz zapoznać się z moimi problemami z kominkiem w tym domu. Wejdź w "Wymiana doświadczeń", temat "Ściana pęka-co robić?'
  3. No więc wygląda to tak: spękania podłużne długości ok. 1,5 m., esy-floresy, kończą się przy suficie z płyt g-k, na samym suficie spękań nie ma, pomijając te, które pojawiły się na łączeniach płyt i łączeniach płyt ze ścianą niedługo po ich wykonaniu, nie wiążę więc tych dwóch spraw. Spękania są na ścianie działowej,zaraz przy ścianie kominowej, po obu jej stronach, przy czym na pewno nie jest to odbicie lustrzane. Zauważyłem również, że pojawiły się spękania poprzeczne na obudowie (okapie), wykonanym z g-k, a także na ścianie kominowej od strony kuchni (ale te znikają jak wystygnie kominek), ta szczelina ma dł ok.1 m. Innych spękań w domu wewnątrz i na zewnątrz nie zauważyłem (pomijając te historie ze źle wykonanym sufitem z płyt g-k, o czym pisałem wyżej). No i co o tym myślicie? Acha, wszystkie te szczeliny rozszerzają sie po rozpaleniu w kominku i zmniejszają, jak kominek wystygnie.
  4. No więc wygląda to tak: spękania podłużne długości ok. 1,5 m., esy-floresy, kończą się przy suficie z płyt g-k, na samym suficie spękań nie ma, pomijając te, które pojawiły się na łączeniach płyt i łączeniach płyt ze ścianą niedługo po ich wykonaniu, nie wiążę więc tych dwóch spraw. Spękania są na ścianie działowej,zaraz przy ścianie kominowej, po obu jej stronach, przy czym na pewno nie jest to odbicie lustrzane. Zauważyłem również, że pojawiły się spękania poprzeczne na obudowie (okapie), wykonanym z g-k, a także na ścianie kominowej od strony kuchni (ale te znikają jak wystygnie kominek), ta szczelina ma dł ok.1 m. Innych spękań w domu wewnątrz i na zewnątrz nie zauważyłem (pomijając te historie ze źle wykonanym sufitem z płyt g-k, o czym pisałem wyżej). No i co o tym myślicie? Acha, wszystkie te szczeliny rozszerzają sie po rozpaleniu w kominku i zmniejszają, jak kominek wystygnie.
  5. No właśnie, zastanawiam się, czy te pęknięcia nie mają czasem związku z osiadaniem budynku, albo co gorzej, z utratą jego "stabilności" po np. wypłukaniu części gruntu pod budynkiem. Słyszałem, że takie rzeczy się zdarzają np. po ulewach, powodziach, roztopach itp. W mojej okolicy jest parszywy grunt, gliniasty, woda zalega teraz na głębokości ik. 20 cm! Ale jak sprawdzić (lub wykluczyć) taką przyczynę?
  6. Ale w jaki sposób zdylatować dwie ściany w domu, w którym sie mieszka, żeby go nie zrujnować? Nie mam na to pomysłu.
  7. konsultor

    WZÓR UMOWY

    chętnie podeślę, pisz na priv.
  8. Chyba masz rację. Przyjrzałem się jeszcze raz i dostrzegam prawidłowość, o której piszesz, tzn. rysy pionowe (nieregularne) pojawiły się mniej więcej na styku ściany komina (od strony kanału dymowego) i ściany działowej (po obu stronach tej ściany, od strony salonu i pomieszczenia gospodarczego). Rysy pojawiały się od wysokości mniej więcej paleniska i szły w górę, w kierunku sufitu zrobionego z płyt g-k na ruszcie drewnianym (dom jest parterowy z nieużytkowym poddaszem). Palę w kominku trzecią zimę, mniej więcej raz na tydzień (kominek jest otwarty, bez wkładu). Używam tylko drewna brzozowego (od chłopa ze wsi, nie wiem skąd on bierze to drzewo), raz w roku jest kominiarz (ostatnio we wrześniu, nic niepokojącego nie zauważył). Pozdrawiam świątecznie
  9. I jeszcze coś. Dom zbudowany jest w konstrukcji murowanej Silka 24+14 cm styropaniu. Aha, i miałem inspektora nadzoru.
  10. Dziękuję za zainteresowanie. Dom był wybudowany w latach 1999-2000, komin i ściany były murowane na wiosnę 2000. Technologia - komin cegła zwykła pełna, ściany z Silki 12 (cegła wapienno - piaskowa). Powtórne napalenie w kominku spowodowało ponowne rozszerzenie się szczelin, pojawiły się także poziome szczeliny na okapie kominowym (wykonanym z płyty g-k). Zwracam jednak uwage na to, ze szczeliny sa nie na scianie od komina, ale na sąsiadującej z nią ścianie działowej. Nieotynkowana część komina widoczna na strychu jest cała.
  11. Mam w domu (D09 Murator) kominek. W duże mrozy napaliliśmy ostro i zaczęła pękać ściana działowa obok komina, gdzie jest kanał dymowy. Następnego dnia część pęknięć zniknęła. Jak myślicie, kto za to odpowiada - murarze murujący komin, fachowiec od kominka, czy może ktoś inny? Co z tym zrobić - niepokoić się, czy nie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...