Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mario_s

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mario_s's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. odswiezam temat - mam podobny problem z progiem aluminiowym i winylami. roznica poziomow okolo 1.5cm. Co polecacie w moim przypadku? .
  2. skontaktowalem sie z producentem i mam otrzymac na emaila proponowane rozwiazania ale juz z omowionych przez tel - wybiore opcje taka, ze winylu nie bedzie pod stala zabudowa (zostanie podprowadzona pod nozki i zasloniete cokolem, opcja nr 2 byla na stole w postaci nawiercenie otworow w winylu). Nie chce kleic podlogi w calosci ale pod tym ciezkim meblem bedzie tak zrobione. Z takich nowosci, ktorych mi nie wspomniano w sklepie - to producent powiedzial ze dylatacje w posadzce rowniez maja znaczenie i trzeba je uwzglednic przy polozeniu paneli.
  3. dzieki za odpowiedz. Wiesz - zeby wlasnie nie wnikac w te kg bo to nie jest jasno napisane i nie dostalem odpowiedzi innej niz - "trzeba kleic i unikac tej zabudowy" to planuje zrobic tak: 1) zabudowa stala czyli szafki kuchenne, szafy wnekowe beda staly bezposrednio na posadzce (maja nozki a do tego cokol). Potem podloga na plywajaco bedzie polozona do ich nozek i tam dylatacja. Nie powinno byc to widoczne. 2) Jest jeden bardzo ciezki mebel (tona) gdzies po srodku planowanych paneli. Pomyslalem ze do tego/wokol mebla na plywajaco, pod tym meblem klejem. W tym momencie zanim sie pojawi mebel (np. rok) nie bedzie dziury w podlodze (tj. widocznej posadzki itp.) Co do klejenia wszystkiego i nawet pod szafkami - czy oprocz kosztu kleju/robocizny sa jakies wady tego rozwiazania? Wymiana pojedynczego panelu wtedy praktycznie nie wchodzi w gre? Oczywiscie biore pod uwage ze panele pod tym "tonowym" meblem moga byc poza gwarancja...
  4. Cześć co polecacie - kleic panele winylowe do podloza czy robic jako "podloga plywajaca'? z plusow klejenia: - brak zabawy z dylatacja i mozna je umiescic pod ciezkimi przedmiotami/meblami plusy plywajacej: - latwa podmiana panelu i brak koniecznosci stosowania kleju (koszt)
  5. dzięki - frezowanie brzmi ok. Ciekawe czy ekipa remontowa mi to zaproponuje
  6. Wszedzie za wyjatkiem lazienki bedzie podloga około 6mm (nieklejone panele winylowe z wbudowanym podkladem korkowym). W lazience planowany jest gres ktory pewnie bedzie miec ~10mm i jakis klej. Mieszkanie deweloperskie - jednolita dobrze zrobiona posadzka. Ktory kierunek? 1) skucie calej posadzki w lazience i nowa samopoziomujaca nizej aby wyrownac poziomy kosztem czasu schniecia i przesuniecia wszystkich prac podlogowych czy 2) prog w lazience i nie zmieniac obecnej posadzki? Oczywiscie nie poinformowali mnie ze czas schniecia takiej posadzki to kilka tygodni a moze jednak nie trzeba tego kuc?
  7. główne powody to dylatacja, ale tez sie dziwie ze tego typu podloga dawalby takie ograniczenia
  8. Przegladałem net i znalazlem kilkukrotnie informacje iż panele winylowe (plywajaca podloga) powinny być położone po wykonaniu zabudowy meblowej. Jak to jest? Duze zabudowy (szafy) mogą zostać zamontowane na takiej podlodze? A jak z kuchennymi szafkami i ich ewentualnym umieszczenie na podlodze polimerowej?
  9. oczywiscie rozszczelnienie to oddzielna sprawa i na to bedzie ubezpieczenie. Chodzi mi o duza wilgotnosc powietrza i jej wahania, kapniecie z wezyka itp. Obecnie planuje winyl wszedzie a pod akwarium i kuchnia - polimer tej niemieckiej firmy. Alternatywa jest drewno debowe + gres.
  10. Cześć potrzebuje jakoś wykorzystać lub w ostateczności zamaskować wyprowadzenie pod okap zrobione przez dewelopera. Czy sa jakies wentylatory ktore moge "nalozyc" na taka rure i miec po prostu drugi wentylator? Czy ktos ma jakis pomysly z zycia jak mozna zamaskowac taka rure? Podwieszany sufit raczej odpada.
  11. dolacze sie do pytania - mam budzet okolo 300zl m2 i zaproponowano mi panele ter hurne g02 oak dublin brown perform. Podloge musze miec odporna na wilgotnosc bo bedzie w pomieszczeniu akwarium. Osobiscie wole gres pod akwarium a na reszte podlogi jakies drewno. Jakies propozycje - warto isc w te panele czy jednak wziac parkiet debowy (ktory?) oraz gres?
  12. poglowkujemy zatem - pewnie niektore zmiany beda malo realne. Dzieki!
  13. Tak w salonie wyglada na to ze jakos schowac kacik krawiecki?. Gabinet zdecydowanie odpada. Tak patrzac na rysunek nr 2 - co to takiego malego kolo akwarium - przy scianie - czerwone?
  14. Fajne pomysły! dzięki otworzyło to inne postrzeganie tej przestrzeni mieszkania- nie bralismy pod uwage az takich zmian.. ale moze warto jednak w nie pojsc. Nie musi byc dwoch sypialni. Gabinet na drugim rysunku wyglada fajnie. skoro orać ściany to czy myślisz że, da radę gdzieś zaplanować: 1) kacik krawiecki (maszyna do szycia itp.) 2) oddzielne wc od lazienki (nawet kosztem oddzielnej pralni) Co do akwarium - obawiam sie ze litraz 450l ( a to spokojnie trzeba liczyc 600-650kg) powinno być przy scianach nierozbieralnych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...