Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

namjan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

namjan's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, mam pytanie odnośnie nadmiaru wilgoci z okolic płyty fundamentowej. Mam płytę grubości 30 cm z ociepleniem na płycie oraz bokami ocieplonymi 10 cm eps. Czy można boki dodatkowo ocieplić styropianem w pionie długości 1 metra ? 70 cm będzie poniżej dolnej krawędzi plyty.Czy to w jakiś sposób zapobiegnie wędrówce wody pod płytę ? Oczywiście przy odpowiednim szczelnym zamontowaniu takiego styropianu i pokryciu go odpowiednimi środkami. Druga sprawa czym obsypywać płytę ? Bo zdania są podzielone. Teren u mnie nie jest jednorodny są momenty gdzie występuje glina , aczkolwiek badania geologiczne nie stwierdziły występowania wód gruntowych do 5 metrów jedynie okresowo na sklepieniu tych glin wody opadowe. I ostatnie pytania jaki jest odpowiedni przedział wilgotności poszczególnych elementów posadzek , ścian itd?
  2. Wiesz na odległość przez forum ciężko coś stanowczo stwierdzić. Ale napewno da się zrobić izolację na płycie np tym remmersem MK2 . Gorzej wygląda kwestia połączenia jej z tą folią pod bloczkami fundamentowymi, zresztą te bloczki to nie do konca trafiona decyzja była... ale to szczegół. Nie słuchaj amira, że to totalny badziew, jest kila rzeczy do których można się przyczepić , ale tak czy siak osoba która ma Ci doradzać w tej kwestii musiałaby to oglądnąc na własne oczy, musisz znać wady takiego wyboru i w obliczu ceny za ten dom zdecydować ... Dziękuję za komentarz. Znajomy hydraulik , zajmujący się kotłami ogrzewaniem podłogowym itd. zaproponował takie rozwiązanie. pierwszy rys zawiera aktualny stan drugi to co mogłoby zostać wykonane. Proszę o komentarze.
  3. ,,Podczas wykonywania wierceń ( 21.05.2019) do głębokości 5,0 m ppt nie stwierdzono występowania wody gruntowej. PO okresach wzmożonych opadów atmosferycznych i roztopach wiosennych woda gruntowa może okresowo pojawiać się w nasypach na stropie glin,, Gliny zaczynają się od 2,0 m ppt. Wracając do tematu. Czy ułożenie jakiejś dodatkowej izolacji na płycie np. dysperbit lub papa czy remmers mk2. poprawiłoby stytuację?
  4. Ofertą jest bardzo atrakcyjna jeżeli chodzi o cenę . Interesuje mnie tylko czy hydroizolacja jest w miarę poprawną jeżeli nie to jak to naprawić.Płyta została wykonana ponieważ były wątpliwości co do nośności gruntu.
  5. Witam ponownie, Post zaginał trochę w jakże rzeczowej dyskusji. Czy zechcieliby Państwo zerknąć na trapiące mnie tematy?
  6. A jak wysoko jest płyta nad poziomem gruntu? 15-20 cm Co z instalacją kanalizacyjną czy jest? Uziemienie płyty wykonane? Wbity jest uziom pręt 4 metry i podłączony do rozdzielni. Inne przepusty na wodę czy prąd wykonane? Media są już podłączone przepusty wykonane , woda , kanalizacja , prąd. Martwi mnie tylko hydroizolacja.
  7. Witam wszystkich forumowiczów ! To mój pierwszy post wśród tej społeczności. Chciałbym poznać Państwa zdanie w kwestii płyty fundamentowej.[ATTACH=CONFIG]447562[/ATTACH] W mojej okolicy jest do kupienia dom w stanie surowym zamkniętym . Budowa rozpoczęta w tym roku na wiosnę. Płyta fundamentowa zbrojona, posadowiona na utwardzonej podsypce piaskowo żwirowej ,beton b20 w8, na płycie ułożona folia fundamentowa(tylko pod bloczki) następnie dwie warstwy bloczka i znów folia , dalej właściwy mur. Z zewnetrznej strony bok płyty oraz bloczki zabezpieczone dysperbitem. na to przyklejony styropian , klej siatka. Płyta jest postawiona wyżej niż poziom, gruntu wokół budynku.Badania geologiczne nie stwierdziły obecnosci wod gruntowych na odwiertach 4 m.W planach jest styropian 25 cm podłoga/folia/ogzrewanie podlogowe/wylewka. Moje pytanie brzmi czy wykonanie płyty jest do akceptacji? Jeżeli nie to jakie prace należy wykonać żeby izolacja przeciwwilgociowa była poprawna? Dom wystawiony na sprzedaż w związku z rodzinna tragedią , nie jest to żadna ,,mina" .
  8. Witam wszystkich forumowiczów ! To mój pierwszy post wśród tej społeczności. Chciałbym poznać Państwa zdanie w kwestii płyty fundamentowej. W mojej okolicy jest do kupienia dom w stanie surowym zamkniętym . Budowa rozpoczęta w tym roku na wiosnę. Płyta fundamentowa zbrojona, posadowiona na utwardzonej podsypce piaskowo żwirowej ,beton b20 w8, na płycie ułożona folia fundamentowa(tylko pod bloczki) następnie dwie warstwy bloczka i znów folia , dalej właściwy mur. Z zewnetrznej strony bok płyty oraz bloczki zabezpieczone dysperbitem. na to przyklejony styropian , klej siatka. Płyta jest postawiona wyżej niż poziom, gruntu wokół budynku.Badania geologiczne nie stwierdziły obecnosci wod gruntowych na odwiertach 4 m.W planach jest styropian 25 cm podłoga/folia/ogzrewanie podlogowe/wylewka. Moje pytanie brzmi czy wykonanie płyty jest do akceptacji? Jeżeli nie to jakie prace należy wykonać żeby izolacja przeciwwilgociowa była poprawna? Dom wystawiony na sprzedaż w związku z rodzinna tragedią , nie jest to żadna ,,mina" .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...