Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mickry

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    101
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mickry

  1. tak ale chodzi o całokształt przeplywu w instalacji;) mi bardziej o to chodzi
  2. Witajcie, chyba mam podobny problem co autor wątku. Wg projektu mam do bufora cu28, natomiast za buforem mam dany pex32. Wszystko ok, bo pex 32x3 ma tyle samo co miedź, ale okazuje się że kształtki, kolanka oraz trójniki mają mocne przewężenie wychodzi 19.50 i to jest lipa. Niby na rotametrach mi pokazuje przepływy rzędu 3l ale ile w tym prawdy? Mam pompę również za buforem ale mam wrażenie że za mały przepływ jest na całej instalacji.
  3. Witajcie, jakie ustawienia macie na instalacji mając PC? Chodzi mi o przepływy przed i za buforem? Mam projektowane ok 20.5l na całej instalacji przepływów itp, ale po wielu godzinach i dniach testów mam wrażenie że nie sprawdza się to i zdecydowanie lepiej wychodzi wersja z większymi przepływami...
  4. czyli krótko mówiąc, jeżeli odległość przekracza 40cm to kręcić CD do UD? a co w przypadku jeżeli w pomieszczeniu z jednej strony jest np. 70cm az drugiej 30cm?
  5. witam, odniesie się ktoś do mojego posta? https://forum.muratordom.pl/showthread.php?384207-Zabudowa-poddasza-pytanie-o-metod%C4%99&p=8207596#post8207596
  6. Witam. Jestem na etapie zabudowy poddasza. Potrzebuje porady co zrobić w tym przypadku. Mam dwa pomieszczenia o szerokości 2m, niestety krokwie znajdują się prawie idealnie na jego środku czyli: Ścianka działowa - > 70cm -> krokiew -> 71cm -> krokiew -> ok 50cm -> ścianka działowa. Czyli wg zaleceń instruktorów odnośnie zabudowy poddasza maksymalna odległość wieszaków od profilów przyściennych UD powinien wynosić 40cm. Jak widać w moim przypadku jest to odpowiednio 70 i z drugiej strony 50, czyli nie spełniam warunków. Część wykonawców twierdzi żeby się nie przejmować i kręcić zarówno CD do UD na sztywno jak i GK do UD również na sztywno. Obawiam się że to nie jest dobre rozwiązanie ze względu na pracę całej więźby, najzwyczajniej w świecie że to popęka. Pytanie moje jest takie, jak to zrobić żeby to było poprawnie? Teoretycznie sufit powinien być nie na sztywno i włącznie z taśmami ślizgowymi obwodowo ze względu na pracę całego sufitu. Krótko mówią mam mega problem. Poradzi ktoś coś? Wrzucam zdjęcie zapożyczone z innego forum (mam nadzieje że autor nie będzie krył urazy) dla zobrazowania problemu: [ATTACH=CONFIG]466633[/ATTACH]
  7. odgrzebie temat. Mam problem nieprzyjemnego zapachu, takiego kwaśnego. Wydaje mi się że to panele mają taki dziwny nieprzyjemny zapach. Na pewno nie farba, bo w kotłowni też jest ta sama a tam są płytki i nie czuć tego zapachu. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?
  8. Mam jeszcze możliwość dostania się tam od spodu, w takim razie kupie piankę z węzykiem, założe tam wężyk na długość = wysokości okna, spróbuje go wsadzić od dołu do samej góry okna, i psikając piankę bedę go powolutku wysuwał żeby uzupełnić cały profil pianką. Takie rozwiązanie chyba wydaje się sensowne?
  9. no właśnie rozmawiałem z Panem z oknotest i nie pocieszył mnie. Wiem że okno jest "do dupy" ale teraz nie pora na rady jak dają Panowie wyżej bo to że okno jest złe to wiemy, ale ja szukam rozwiązania które pozwoli zminimalizować pocenie się go wtym miejscu. Bo w sumie to wychodzi na to że ta woda na dole pojawia się przez to że profil się poci i spływa na dół. Dziś się temu dobrze przyjrzałem to problem jest właśnie w termice tego profilu. Albo problem jest z tym że nie ma go jak poprawić
  10. dla sprostowania z zewnątrz mam taśmę illbruck zbrojoną, od wewnątrz jest dana membraną soudala. Ogólnie ten narożny profil to jedna wielka lipa. Zdjęcie było poglądowe, nr. profilu jest podane w opisie.
  11. Witajcie, odkąd zaczeła się zima, mam problem z oknem narożnym, na profilu Veka Softline 82 MD. Profil narożny to: Łącznik kątowy 90° - SL 70 76 82 2. Problem jest taki, że za 2 tyg bede miał montowaną kuchnie gdzie blat wjeżdża pod okno a w samym narożniku pod ramą jest wilgoć. Były również przedmuchy ale wydłubałem część pianki z pod samego narożnika i uzupełniłem nową, przedmuchy znikneły. Niestety wilgoć jest dalej, tak jakby spływała z górnej częsci łącznika. Dodatkowo całe okno na tym łączniku poci się od góry do dołu w miejscu zaznaczonym na zdjęciu poniżej: Całe okno od zewnątrz przed montażem parapetów zostało zaizolowane taśmą illbruck, natomiast od środka jest zaizolowane płynna membraną soudalight. Co mogę zrobić zeby poradzić sobie z tym problemem?
  12. Słuchajcie jakie jaja. Fuga była taka jak opisana wyżej, wycierała się, moczyła, była słaba. Więc z tego samego opakowania wziąłem wyrobiłem w idealnych proporcjach próbkę. Zrobiłem 3 próbki z tej fugi, jedna w plastikowym korytku, drugą bez niczego, i trzecią zafugowałem między płytkami, ale w wilgotnym pomieszczeniu (nie wiem czy to bedzie miało jakis wpływ, pod spodem wiadomo klej itp) no i efekt jest taki. Fuga zrobiona w korytku, twarda, nie wyciera sie itp, druga bez korytka to samo, a ta miedz płytkami dalej słaba jak w poprzednich opisach. Ktoś mi powie o co chodzi? Nie wierze w az taka chłonność płytek.
  13. up, fugi raczej idą do wymiany na 99%. Dodatkowo zauwazyłem w kuchni że w jednym miejscu jest rysa na fusze, nie na środku fugi a na łączeniu z płytką (źle zafugowane) czy jednak pracuje podłoga nadal? Była wygrzana, nie ma tam dylatacji bo powierzchnia to 3x3m więc nie jakaś duża...
  14. to ten mi jej nie położy napewno, bo juz pytałem. Pewnie nie chce mu się bawić. Ja to teraz mysle co z tymi zrobić. Impregnat cos pomoże czy trzeba koniecznie je usuwać i na nowo robić?
  15. no wychodzi na to że coś było nie tak, i raczej będą do wymiany;/ albo za dużo wody, albo dolana woda w trakcie wyrabiania, albo brak ponownego mieszania po chwili od wyrabiania. Czy ta fuga Ultracolor z Mapei nie zmienia koloru pod wpływem namoczenia i jest twarda?
  16. no to dobre masz przepływy, pytanie czy ten zakres to jest min max, czy że im wiecej tym lepiej
  17. powinien być na 5 biegu powyżej 20l/min, z tego co rozmawiałem z chłopakiem który montuje i serwisuje mitsu to powinno byc zawsze na 5, ze względu na odbiór ciepła przez wymiennik.
  18. No to jak nie sciemnia to super, właśnie o to mi chodziło;) tylko odkryłem jeden problem z tymi fugami opisany wyżej, czy po ich zmoczeniu mogą robić się miękkie? bo jeżeli zleje fugę wodą, skrobie się nawet paznokciem, nie wspomne już o czymś ostrzejszym jak np cienki płaski śrubokręt. Poprostu jakby nie miała swoich właściwości.
  19. Tzn profil by byl bezpośrednio pod wełną, a nie się w nią "zatapiał" licując się tym na jej płaszczyźnie.
  20. Też mam zawias zużycia energii właśnie od czasu resetu;) co do samego działania sterownika to fakt jest wolny strasznie, ale może to jest klucz do niezawodności?
  21. A czy impregnacja nie spowoduje jej ściemnienia?
  22. Mam podejrzenia że fugi zostały zrobione że zbyt dużej ilosci wody. Fuga ciemnieje od wody, zgadzam się, ale czy jeżeli jest ta woda namoczoną to powinna być dalej twarda, czy może być bardziej miękka? Bo przy próbie umycia jej w jednym miejscu po namoczeniu i przetarciu szczoteczka najzwyczajniej w świecie zaczęła się wycierać, to samo próbowałem pozniej szmatką zrobic i gdy jest mokra to się wyciera, czy to normalne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...