Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

war3fan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O war3fan

  • Urodziny 17.01.1991

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    wroclaw
  • Kod pocztowy
    53-630

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

war3fan's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć Mam nad sobą sąsiada z rodziną, dzieciaki dość często skaczą przy muzyce przez co sufit mi się trzęsie w pokoju O tyle o ile te szkraby są przesympatyczne o tyle ich harce są dość uciążliwe dla mnie, poza harcami zwykłe chodzenie sąsiada z góry dość mocno przenosi się na mój sufit. W planach mam obniżenie go o 10 cm, wrzucenie wełny na 5 cm, wykorzystanie taśmy akustycznej na regipsy Co mógłbym zrobić lepiej/poprawić plan aby uzyskać jak najlepszy efekt wytłumienia dudnienia sufitu podczas chodzenia/skakania u sąsiada? Czy płyty Knauf Akustik mają sens ? Póki co myślałem o zwykłym regipsie, jednak zacząłem drążyć temat i natknąłem się na różne opinie o płytach Knauf Akustik - jedni piszą, że działa, inni, że bzdura i strata pieniędzy. Z opisu producenta i badań jakie przeprowadzają powoli mnie przekonują, jednakże jestem tu wyczulony - marketingowcy są w stanie wiele naobiecywać a potem zwalić na niepoprawny montaż . Myślałem o dodaniu 2 cm korka, ale przyznam, że przy metrażu ponad 30m2 dorzucenie dodatkowo korka przy cenie ok 70-80zł od m2 dość mocno naciąga budżet, a nie znalazłem opinii która by potwierdziła tego skuteczność. Nie bardzo mam możliwość obniżać więcej - już po tym zrównaniu sufit będzie praktycznie na równo z ramą okna, ewentualnie obniżenie może o 12 cm i wrzucenie wełny 10 ?
  2. Hold your horses, bo się o ścianę rozbijesz Doktorat, bądź jakikolwiek dyplom uczelni wyzszej to ostatnia rzecz o jaką bym Was podejrzewał Prosiłem w dalszym poście o wypowiedzi osób, które przeszły przez ten proces, jednakże Pan nie mógł się powstrzymać i musial dać upust swoim emocjom i fantazjom. Jeżeli to pomogło to cieszę się bardzo, jeżeli nie to proszę znaleźć sobie inne miejsce na dzielenie się genialnymi pomysłami.
  3. Nie mam zamiaru robić tego bez zgody i odpowiednich "papierów". Widze, że to bardzo delikatny temat i porusza wiele emocji w "kolegach". Odnosze wrażenie, jakby troche ciemnogród - "co on kurła chce robić na łeb upadł w dupach się poprzewracało". Myślałem, że epokę cebulzoiku mamy za sobą. Liczyłem na merytoryczną dyskusję, wskazówki, argumenty i konstruktywne komentarze
  4. Myślę, że wypowiedzi teoretycznych na chwilę obecną mi wystarczy. Bardzo bym prosił, jeżeli ktoś przeszedł przez taki proces o wskazówki, informację jak poszło, gdzie były problemy, co by zrobił inaczej.
  5. Nie rozumiem, z jednej strony piszesz, że wymagana jest zgoda wspólnoty, a później - "prawnie nie jest to możliwe" ? ? edit: Czy mógłbyś prosze rozwinąć swoją mysl?
  6. Czy orientujesz się jak taką zgodę otrzymać? Mam na myśli czy należy wykonać projekt i przedstawić go wspólnocie, czy opis słowny ?
  7. Cześć Zastanawiam się nad instalacja ogrzewania podłogowego w mieszkaniu Budynek jest nowy prosto od dewelopera, posadzka wylana Chciałbym zainstalować ogrzewanie podłogowe wodne pobierając wodę z kaloryfera używając zaworów RTL do regulacji temperatury (CO z miasta) Jak to wygląda od strony prawnej/administracyjnej ? Czy ktoś orientuje się od kogo i jakie zgody należy otrzymać, gdzie taki plan należy zgłosić - po prostu czy ktoś przeszedł przez ten proces i mógłby doradzić jak to załatwić sprawnie i szybko Chciałbym zainstalować ogrzewanie w korytarzu, kuchni oraz łazience (tam gdzie będą kafle). Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wszelkie opinie ! Pozdrawiam serdecznie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...