Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bigart

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bigart

  1. Cześć, mam zamiar skorzystać z gotowej masy szpachlowej. Tynki gipsowe dość równe (z czerwca tego roku) oraz sufity GK, całość "odkurzę" sprężonym powietrzem. Czy jest sens to wszystko gruntować? Kolejne pytanie - co lepsze: Greinplast SWP czy ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ ? Obie mają BDB opinie.
  2. Cześć, na wstępie zaznaczam, że nie jestem przedstawicielem żadnych z wymienionych w temacie firm. Jeżeli jesteś na etapie wyboru wełny i masz zamiar ją samemu kłaść być może ten wątek będzie pomocny. Opinia jest subiektywna i dotyczy tylko odczuć "organoleptycznych". Wełna na którą się zdecydowałem pierwotnie to Climowool z lambdą 33 i muszę przyznać, że z perspektywy czasu to był bardzo dobry wybór. Przyznaje również, że Eurowool który dokupiłem z powody braku dostępności Climowoola ma lambdę 35. Do rzeczy: Climowool 15cm 33 - kolor brązowy Eurowool 15cm, 35- kolor żółty. Climowool - szybko wraca do pierwotnej formy np. po nadepnięciu Eurowool - po całej nocy cały czas widoczny ślad Climowool - dużo trudniej rozwarstwić oraz rozerwać. Eurowool - strasznie pyli i gryzie. W moim odczuciu jest to kilka razy bardziej uciążliwe w porównaniu do Climowool, tymbardziej przy pracy w kombinezonie i masce w których człowiek bardzo się poci. Pomieszczenie po ociepleniu Eurowool wygląda jakby spadł żółty śnieg - tragedia. Zdecydowanie do pracy z tym produktem potrzebna jest bardzo dobra maska. Wątek założyłem ponieważ jestem bardzo zdziwiony jak duże różnice w jakości, mogą występować w teoretycznie tych samych produktach.
  3. Cześć, czy ktoś z Was posiada dachówki podane w temacie ? Potrzebuje opinii. Cena praktycznie ta sama z delikatnym wskazaniem na betonową. Podoba mi się płaska, ale jest betonowa i niestety porowata na końcu. Cosmo 12 wygląda ok i jest ceramiczna - ale niestety nie jest płaska. Ceramika płaska dobrej jakości to koszt około 7000 - 9000 zł więcej co wykracza poza budżet. Co byście wybrali ?
  4. Dziękuję za wszystkie posty!, wybrałem tradycyjne rozwiązanie, czyli pełne deskowanie plus papa. Membrana na pełnej desce odpadła ze względu na problemy które mogą wystąpić podczas dużej różnicy temperatur (dzień, noc). Przyznaje się jednak do ekonomicznego podejścia... na nadbitkę idzie deska suszona, a na resztę dachu zwykła impregnowana zanurzeniowo tzw calówka. Izolacja pójdzie na strop, więc deska mokra będzie miała czas. W przyszłości na 100% u góry powstanie jakaś komórka na tzw. graty.
  5. Dzięki za odpowiedzi. Nie zastanawiam się nad wyborem, czy membrana, czy deska i papa, a nad wyborem co położyć na deskę. Membrana ma jedną zasadniczą zaletę "oddycha". Papa natomiast jest solidniejsza. Widzę, że coraz częściej na pełne deskowanie kładzie się membranę. Nie wiem tylko, czy ma to jakąś zaletę, czy po prostu jest szybsze i łatwiejsze.
  6. Cześć, nie mogę znaleźć na forum podobnego wątku z podobnymi założeniami do moich: To co już wybrałem i kupiłem to drewno suszone KVH na więźbę dachową oraz boazerię na nadbitkę. Drewno czeka i będzie montowane w przyszłym tygodniu. Zostało mało czasu na pozostałe elementy, a nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Może tutaj na forum ktoś mnie skłoni do ostatecznej decyzji. Wybrałem deski z 4-stronnym piórowpustem, szuszone 20mm na pełne deskowanie - brak szczelin. Zaznaczam, że poddasze nie będzie poddaszem użytkowym. Praktycznie zdecydowałem się już na papę na pełnym deskowaniu, ale cieśla rzucił mi temat, że warto pomyśleć nad membraną przeznaczoną na pełne deskowanie. Na dach pójdzie ceramika - plano 11 glazura lub cosmo 12 glazura Cieśla nie narzuca, zrobi takie krycie wstępne jakie wybiorę. Pytanie - membrana czy papa ? Jak Wy u siebie zrobiliście ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...