Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojciechbor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wojciechbor's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Według projektu jest tam 15 cm wełny. Musiałbym to zweryfikować naocznie. Ale mam obawę że po prawie 25 latach to wełna jest już w opłakanym stanie. Jest też opcja ściągnięcia wszystkich płyt GK i położenia nowej wełny, no ale jest to najbardziej inwazyjna metoda i pewnie najdroższa.
  2. Cześć, Mam dom z 2000 roku, na którym jest poddasze użytkowe, które do tej pory służyło jako składzik. Kilka lat temu doprowadziłem tam 2 kaloryfery, ale do tej pory z nich nie korzystałem. Rodzina rośnie więc, chciałbym wydzielić tam pokój, ale zastanawiam się jak naprawić ocieplenie tego poddasza, ponieważ latem jest tam za gorąco. Patrząc od strony dachu wygląda to tak: Dachówka ceramiczna -> membrana -> wełna -> płyty GK. Zastanawiam się na dwoma opcjami: 1. Wstrzyknięcie/nadmuchanie wełny celulozowej w obecną wartswę wełny. Małoinwazyjna praca, ponieważ do wykończenia będą otwory które służyły do wdmuchania celulozy. Jednak mam takie wątpliwości: czy wełna celulozowa którą wdmucham, nie wypchnie mi membrany pod dachówki co spowoduje złą wentylacje dachu? Jak z palnością takiej wełny? 2. Folia Aluthermo - czy można ją nakładać bezpośrednio na płyty GK? Czy nie zatrzymam wtedy wilgoci między tą folią a dachówką? Czyli wtedy wilgoć zatrzymałaby się w wełnie i płytach GK. Planuje jeszcze założyć tam klimatyzację, ale chciałbym też zaizolować te poddasze przy okazji. Jeżeli macie inne sposoby na poprawę izolacji to chętnie wysłucham.
  3. Cześć, Przymierzam się do wymiany pokrycia dachowego ze względu na to że obecna dachówka się lasuje. Obecnie na dachu mam pełne deskowanie, na to nałożona papa, łaty i kontrlaty i dachówka ceramiczna. Zastanawiam się czy po demontażu dachówki i łat, konieczne będzie też zdjęcie papy? Jakie zabezpieczenie (jaki materiał) polecacie zastosować na istniejącą papę tak aby nie trzeba było usuwać papy? Jeden dekarz polecił mi folię wstępnego krycia - czy to dobry pomysł?
  4. A ja jeszcze raz powtórzę, że zapotrzebowanie dla budynku jest stałe i się nie zmieni. Piec muszę wymienić, ponieważ stary się zepsuł się na tyle, że jego naprawa jest nieopłacalna. Wydawało mi się, że pytanie było zadane precyzyjnie. Interesowała mnie czy mniejsza moc minimalna będzie miała wpływ na zużycie gazu.
  5. Pozwolę się nie zgodzić. Niezależnie który kocioł wybiorę, zapotrzebowanie na ciepło budynku jest takie same. Zakładając takie samo zapotrzebowanie na ciepło, jeden kocioł może być bardziej oszczędny, drugi mniej. Wpływ na oszczędność kotła będzie miała jego sprawność oraz właśnie modulacja. Pytałem się czy szeroki zakres modulacji ma duży wpływ na zużycie gazu, czy jest to wpływ pomijalny. Czy częstsze załączanie i wyłączanie pieca o mniejszej modulacji będzie miało wpływ na zużycie części? Parametry zużycia energii podałem z kart katalogowych producentów, nie wiem dla jakich parametrów zostały obliczone.
  6. Stoję przed wyborem pieca kondensacyjnego do remontowanego domu. Mam na oku: 1. Junkers Pakiet Cerapur Smart ZSB 24-5C + Zasobnik WD160B + Regulator Pogodowy CW400 2. Immergas Victrix EXA 24 KOMFORT 160 z regulatorem podłogowym CARv2 Junkers ma moc minimalną na poziomie 3,4 kW i roczne zużycie energii na poziomie 50 GJ. Immergas moc minimalna to 5,5 kW i roczne zużycie energii 75GJ. Za Immergasem przemawia jednak niższa cena oraz 5 letnia gwarancja (w Junkersie darmowe są tylko 2 lata). W okolicy jest dostępny serwis dla obu kotłów. Proszę o poradę: czy Junkers będzie bardziej oszczędnym piecem, szczególnie w okresach przejściowych? Czy minimalna moc mniejsza o 2kW będzie miała przełożenie na koszta gazu? Jakiego rzędu mogą to być kwoty? Pozdrawiam, Wojtek
  7. Dzień dobry, Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem domu jednorodzinnego. Jest to dom z rynku wtórnego. Jedną z rzeczy które planuje w nim zmienić to zmiana okna na drzwi balkonowe, tak aby uzyskać bezpośrednie wyjście do ogródka (poprzedni właściciel tego nie potrzebował). Z tego co się orientowałem w prawie budowlanym to taka zmiana wymaga zgłoszenia robót budowlanych. Czy ktoś mógłby doradzić z czego ma się składać projekt, który muszę dostarczyć do zgłoszenia? Nie planuje zmieniać nadproży okna (zostawiam taką samą szerokość). Za wszelkie informacje i porady dziękuję. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...