Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TBomek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

TBomek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

11

Reputacja

  1. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Nie, ten zawór afriso jest jakiś dziwny, gdzieś czytałem/widziałem (nie mogę teraz znaleźć źródła) że on musi mieć napięcie z innego miejsca bo nie będzie działał poprawnie. Niech Kolega wymusi grzanie CWU i zobaczy w którą stronę się zawór otwiera i leci ciepła woda, to będzie miał pewność czy ma dobrze podłączony.
  2. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Nie koniecznie, ale był na forum przypadek gdzie użytkownik PC miał zainstalowany dodatkowy taki czujnik, który się zepsuł i losowo wyłączał pompę.
  3. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Obstawiam to "Błąd transmisji sygnału z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej wskutek zakłóceń kształtu sygnału falowego z zasilania". Wiesz może jakiego rodzaju to był zanik, może to było przepięcie albo zanikła jedna faza, może to coś od napięcia sieci zasilanych przez PV? Masz czujnik zaniku faz?
  4. TBomek

    Panasonic Aquarea

    To raczej wszystko ok , u mnie jak grzeje na 5kW to przepływy też są na poziomie 15-16l/min .
  5. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Masz 15l/min max po wyczyszczeniu tego sitka? Toż to minimalny przepływ jaki pompa obiegowa może generować , dla max jest 40-45l/min żeby PC chodziła jak producent kazał to powinna osiągać przynajmniej nominał czyli 25l/min.
  6. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Dopasuj krzywą tak żebyś miał w domu 22* zamiast 23*, zobaczysz ile Cię ten 1* kosztuje i czy się opłaca tak grzać .
  7. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Ustaw sobe tylko dwie zmienne i będziesz wiedział czy podbija temp. docelową czy nie.
  8. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Tak to będzie raczej to bo w mojej serii H w ogóle nie ma tej opcji.
  9. TBomek

    Panasonic Aquarea

    1igor1 czyli powinno to się dać ogarnąć w ten sposób tylko będę musiał zaprogramować w termostacie okienka na czas grzania CWU i zsynchronizować go z harmonogramem w PC.
  10. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Panowie czy korzystał ktoś z wejścia sygnałowego "sterowanie zewnętrzne" które się znajduje nad wejściem od "kontrolera zdalnego" czyli panelu sterowania? W instrukcji jest tylko napisane że to styk suchy , otwarty=nie działa, zwarty=działa i że możliwość sterowania przełącznikiem zewnętrznym. Interesuje mnie jak to działa jak styk zostanie zwary, czy PC się wtedy wyłączy tak jak bym nacisnął przycisk zasilania na kontrolerze zdalnym ? Czy może zadziała to jak wyłącznik awaryjny i natychmiast wyłączy cała PC nie zważając na jej pracę? Zastanawiam się nad tym czy nie dało by radę podłączyć pod to wejście, termostatu pokojowego, zamiast pod to dedykowane. Zależy mi na żeby mieć możliwość sterowania krzywą z podbiciem tak jak jest wtedy gdy sterujemy PC za pomocą temperatury wody w PC, a zarazem mieć "kaganiec" w postaci termostatu pokojowego który wyłączy całą PC wraz z pompami obiegowymi, gdy zostanie przekroczona na nim zadana temperatura. Obecnie używam termostatu pokojowego w taki sam sposób ale na dedykowanym wejściu sygnałowym i ustawieniu w sterowniku jako termostat zewnętrzy, tylko wtedy zostaje zabrana możliwość podbijania krzywej o te +-5*C.
  11. TBomek

    Panasonic Aquarea

    codix może ten problem ma coś wspólnego z defrostem w mode 2 ? Jak dobrze pamiętam to mode 2 zawsze się włącza jak jest po niżej -10* na zewnątrz.
  12. TBomek

    Panasonic Aquarea

    W Czechach to oni tylko składają jednostkę wewnętrzną pewnie też z zagranicznych komponentów , na zewnętrznej jednostce mam Made in Malaysia, więc więc z tego Panasa taki Europejczyk jak z przeciętnego Niemica autochton . Szczerze to się na tym zawiodłem bo przed kupnem PC łyknąłem propagandę Panasonica i myślałem że oni to naprawdę produkują w Europie. Przynajmniej już wiem dlaczego się nie przyłożyli do porządnej izolacji rur jednostce zewnętrznej , bo w końcu w Malezji nie mają za wiele zim więc im to ryba
  13. TBomek

    Panasonic Aquarea

    JestemJarkiem , piszesz chaotycznie, podaj dokładny model PC TO CI policzy pobór prądu dokładnie. A tak w skrócie to wywala CI główne zabezpieczenie nadprądowe bo masz za duży pobór prądu na fazie w którą masz wpiętą tą grzałkę. Pamiętaj że na tej fazie są też inne urządzenia elektryczne w domu. Przez większość czasu będzie ok, ale wystarczy że ktoś włączy np. czajnik wtedy kiedy działa PC z grzałką i wtedy wywali CI główne zabezpieczenie. Ratować się możesz po przez lepsze rozłożenie obciążenia na wszystkie fazy w domu, lub pisać do Energetyki o zwiększenie przyłącza. EDIT: CODIX był minutę szybszy , reagujemy prędzej niż serwis
  14. TBomek

    Panasonic Aquarea

    Panowie z tym buforem i temperaturami zasilania i powrotu to nie jest tak prosto jak piszecie. Opisze to na moim przykładzie. Mam 100% kaloryfery . Przykład 1 Delta 5* Na wyjściu z PC do bufora mam 40* Na powrocie do PC Z bufora mam 35* Na zasilaniu z Bufora do C.O mam ~35* Na powrocie do bufora z CO mam ~32* Jak zwiększę deltę na powiedzmy 15* to przepływy pompy obiegowej w PC się mniejszą do minimum czyli około 15l/min a co za tym idzie temperatura na powrocie do PC z bufora się obniży i PC zacznie modulować niżej Hz. Wszystko fajnie, tylko jest mały haczyk, w moim przypadku temperatura na zasilaniu z Bufora do C.O w jakiś magiczny sposób koreluje z temperaturą na powrocie do PC Z bufora. To znaczy zmniejszając temperaturę na powrocie do PC Z bufora automatycznie zmniejsza mi się temperatura na zasilaniu z Bufora do C.O. Dodam że wymieniłem pompę obiegową po stronie c.o na mocniejszą , jedyne co osiągnąłem to szumy i wzrost o 0,25* zasilaniu z Bufora do C.O. Denerwuje mnie ta duża rozbieżność temperatur na zasilniach z PC i do c.o. Czy ktoś jest mi to wstanie wytłumaczyć? Odczyty z przykładu : https://snapshot.raintank.io/dashboard/snapshot/Gn7eV4LtjN1zpL1zdwpCgKGykURF753s?viewPanel=6&orgId=2&from=1610888608822&to=1610907795902 Zrzut ekranu z Home Assistant, odczyt danych z Heisha monitor:
  15. TBomek

    Panasonic Aquarea

    W domu czy na dworze? BO jak na dworze to zależy czy pada śnieg, deszcz lub jest mgła to mokry. Jak świeci słońce to suchy. Chyba że chodzi o to czy jest mokry czyli z rtęciom a suchy to elektroniczny Tak poważnie to nie wiem , ten opis na niebieskim tle z tego zdjęcia wprowadza w błąd.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...