Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

overhill

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

overhill's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Sam sobie odpowiedziałeś. Masz po prostu w złym miejscu sterownik. Ustaw sterownik w innym miejscu i problem się rozwiąże. Nie wiem jak działa Cube S, czy to zwykły sterownik on/of czy OT? Masz do tego jakieś sterowanie pogodowe zewnętrzne? Najlepszy komfort cieplny osiągniesz właśnie przy zastosowaniu sterowania pogodowego.
  2. Jeszcze jeden update - mam wątpliwości co do konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, bo widzę, że 19 września prawo uległo zmianie. Jeśli dobrze je rozumiem - wystarczy tylko zgłoszenie, ale nadal jest obowiązek projektu i kierownika budowy. Źródło : oprawiebudowlanym.pl
  3. Cześć, Przed zimą może być ciężko, żeby zdążyć Odpowiadając na Twoje pytania : Tak, potrzebujesz. Choćby to był metr tej rury to potrzebujesz mieć na to projekt. Jak będziesz rozważał, którego z fachowców wybrać do roboty tej instalacji, weź tego pierwszego Drugiego pogoń, bo ewidentnie nie wie o czym mówi i chcę Ciebie narazić na konsekwencje prawne. Takie jak w przypadku samowoli budowlanej. Pomijam to, że w przypadku gazu (choć wszystkiego innego też) naprawdę nie warto zatrudniać ludzi, którzy podpowiadają rozwiązania, które narażają inwestora na konsekwencje prawne. W świetle przepisów nie ma to żadnego znaczenia. Jestem akurat na tym temacie, bo właśnie dopiąłem modernizacje instalacji gazowej w istniejącym budynku. Gaz był doprowadzony jedynie do gotowania oraz ogrzewania ciepłej wody termą. Kolejność jest taka, że musisz wystąpić do gazowi o zmianę warunków przyłączenia gazowego - obecna instalacja z tego, co rozumiem istnieje tylko w celach przygotowania posiłku. Musisz zmienić te warunki na cele grzewcze i podgrzewanie cwu. Musisz wystąpić o pozwolenie na budowę, znaleźć kogoś kto zrobi Ci projekt oraz kierownika budowlanego, który na końcu prac wykona test szczelności po remoncie. No i potrzebny oczywiście wykwalifikowany wykonawca, ale to chyba oczywiste. Przed rozpoczęciem prac teoretycznie powinieneś też wystąpić do gazowni o wstrzymanie dostaw gazu, wtedy przyjeżdżają chłopaki, zdejmują licznik i wio. Po zakończeniu prac zgłaszasz gotowość instalacji do napełnienia, znowu przyjeżdżają, sprawdzają raz jeszcze szczelność, zakładają licznik, Ty podpisujesz nową umowę. W takim dużym uproszczeniu Mi sprawa zajęła 6 miesięcy, bo za samymi papierami się czeka najwięcej. Remont instalacji trwał dwa dni No, ale takie mamy realia. Dlatego bardzo wątpię, żeby udało Ci się zdążyć przed zimą. + do podliczonych kosztów dolicz koszty projektu, kierownika budowlanego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...