Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Som3k

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O Som3k

  • Urodziny 05.10.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Płock
  • Kod pocztowy
    09-400
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Som3k's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, tak jak w temacie chciałbym zapytać czy konieczne jest zastosowanie folii izolacyjnej pod panele podłogowe na poddaszu gdzie jest ogrzewanie podłogowe ? Ogrzewanie jest uruchomione od października 2020. Wiem, że stosowanie folii ma na celu zapobieganie przenikania wilgoci w stronę paneli. Tylko pytanie czy na piętrze zasada działania jest ta sama? jeśli chodzi o parter to na mój rozum posadzka ma skąd bardziej czerpać tą wilgoć, aniżeli na poddaszu . Nie chodzi tu o koszty bo różnica jest znikoma, ale nie chciałbym np. utraty ciepła i generalnie po co stosować coś co nic np. nie da . Bardzo proszę o konkretne rady .
  2. Dodam,że trochę mnie to dziwi... bo jak na razie to na tym strychu gdzie wychodzą rury jest wyższa temperatura niż na samym poddaszu bo tak jak napisałem dopiero je wykańczam i nawet jeszcze ogrzewania nie uruchomiłem tam ....
  3. tak mi doradzili , więc tak zrobiłem jak widać efektu to nie przyniosło :/ , nie ściskałem wełny stretchem , po prostu owinąłem tak żeby się trzymała . Więc doradzasz docieplić , jaką wełnę dorzucić? bo rozumiem że tej nie zrzucać tylko owinąc na tą wełnę następną, teraz tylko pytanie jakiej grubości dorzucić? 10cm, 15cm?
  4. Witam , mam problem ze skraplaniem z wentylacji w domku jednorodzinnym . Mianowicie dom składa się z parteru oraz poddasza użytkowego którego jestem w trakcie robienia . Na poddaszu jest lekka zabudowa gk . Nad poddaszem strych nieużytkowy gdzie własnie wyciągnałem z dołu i góry rury spiro, które są podłączone bezpośrednio do kominków dachowych . Na zewnątrz rur pojawia się skraplanie i moczy wełnę . Ociepliłem rury wełną lambda 0.039 o grubości 5cm i zawinąłem folią stretch . Niestety to nie pomogło ... dziś zauważyłem że wełna jest mokra i jakimś cudem przeleciała przez folie stretch... Do tego z jednej rury skrapla się wewnątrz i kapie do środka , z reszty rur tak jak wcześniej na zewnątrz i kapie na wełne... Już nie mam pomysłu co robić .. Bardzo proszę o jakieś rady
  5. Kominki mam dokładnie takie jak poniżej : https://www.ivt.pl/page107.html BV Profil VENECJA
  6. Czyli rozumiem,że jak ocieple to i tak problem nie minie ? Średnio się na tym znam przyznaję się bez bicia . Chodzi mi po prostu o to, że lada moment na sufit pójdzie płyta gk i muszę koniecznie jakoś rozwiązać ten problem bo wełne póki co mogę dość łatwo wymienić , ale jak to zabuduję to wiadomo już później w razie mokrej wełny i dalej płyty wesoło nie będzie .
  7. Dziękuję za szybką odpowiedź . Folia stretch czy może folia paroizolacyjna? taka jak na ścianki i sufit .
  8. Witam , mam problem ze skraplaniem z wentylacji w domku jednorodzinnym . Mianowicie dom składa się z parteru oraz poddasza użytkowego które w tym roku zrobiłem . Na poddaszu jest lekka zabudowa gk . Nad poddaszem strych nieużytkowy gdzie własnie wyciągnałem z dołu i góry rury spiro, które są podłączone bezpośrednio do kominków dachowych . Niestety wczoraj zauważyłem że po zewnętrznej stronie rury leci woda i spada na wełne , jest tego sporo i nie wiem co dalej robić . Dodam, że rur spiro nie mam niczym ocieplonych . Czy ocieplenie rur wełną wystarczy ? Boję się że to nic nie da bo po prostu wełna którymi rura będzie ocieplona będzie tylko tą wodą nasiąkać Bardzo proszę o radę .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...