Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek-

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wisła Wielka
  • Kod pocztowy
    43-243
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tomek-'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cenna uwaga. Ja mam projekt modernizacji i pozwolenie na budowę, docieplenie było przewidziane więc z wymiarami nie będzie problemu. Strażaka też ogarnąłem. Jeżeli chodzi o profil to chcę zastosować - 60x60x1,5 czyli zamknięty, ale będzie ocynkowany także myślę że będzie dobrze. Ceownik byłby tańszy. W zasadzie to kwestia jeszcze do przemyślenia.
  2. Mocowanie do profili będzie łatwiejsze i pewniejsze, mogę nimi zniwelować nierówności ścian przed położeniem płyty. Pozostaje tylko dylemat czy pustkę wypełniać styropianem. Myślę że wypełnię, na pewno nie zaszkodzi, koszt około 6000zł można przeżyć, mam nadzieję że przełoży się na oszczędności w energii. Przeglądając dokładniej internet okazuje się, że na zachodzie stosują tą metodę przy docieplaniu lub renowacji starszych obiektów. Płyty mocują bezpośrednio na mur lub na podkonstrukcjach. Pomimo początkowych negatywnych opinii chyba zostanę jednak przy swojej koncepcji, ale dzięki za każdy post.
  3. Wiem, że temat jest nietypowy, nie znalazłem nic w sieci choć widziałem już takie zastosowania płyt warstwowych. Pustkę powietrzną tak jak pisałem mógłbym wypełnić styropianem o gr. 5 cm wtedy nie byłoby jej wcale. Precyzyjność przy tej warstwie nie byłaby mega istotna. Przy dociepleniu tradycyjnym (styropianem, siatką, klejem itd.) można popełnić więcej błędów, które będą psuć wizualnie elewację, czas wykonania dla mnie o wiele dłuższy bez wprawy ludzi. Montaż 1000m2 płyty zająłby mi 4-5 dni. Widzę że tylko ja zauważam plusy mojej koncepcji:) Być może będę ją musiał jeszcze raz przemyśleć
  4. Pod jakim względem kosmiczny pomysł? Patrząc na koszty, płyta warstwowa+styropian+podkonstrukcja+montaż to jakieś 80,00zł/m2 Zlecenie ocieplenia styropianem 15cm + równanie ścian będzie kosztować, strzelam około 140zł/m2 Przy 1000m2 to 60tys różnicy
  5. Witam. Posiadam halę produkcyjną, murowaną z pustaka gazobetonowego szer. 25cm, powierzchnia ścian około 1000m2. Mam zamiar ocieplić ściany zewnętrzne płytą warstwową z pianką poliuretanopwą o grubości np.60mm na podkonstrukcji stalowej z profili 50x50x2 Powstanie ściana z pustką powietrzną, zastanawiam się tylko czy przy takim układzie warstw w pustce nie nastąpi kondensacja pary wodnej? Jest też opcja wypełnienia przestrzeni pomiędzy profilami podkonstrukcji styropianem gr.5cm. tym samym zlikwiduję pustkę powietrzną. Dodam że płytę chcę zastosować z kilku powodów: murowane ściany po zewnętrznej stronie są częściowo stare, nierówne, względy estetyczne dla hali produkcyjnej, istnieje możliwość prowadzenia prac zimą, prace mogę wykonać we własnym zakresie. Będę wdzięczny za sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...