Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lude-k

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Lude-k

  1. Odświeżam temat . Trochę czasu upłynęło, pojawiły się nowe systemy. Płytki będę kłaść po raz pierwszy, więc w miarę możliwości chciałabym ułatwić sobie pracę. Płytka to gres nierektyfikowany 30*60. Zastanawiam się nad użyciem systemu poziomującego. Czy ktoś używał systemu Quick Level (takie żółte kółeczka) lub systemu skręcanego. Są wielokrotnego użytku lub mają jednorazowe śruby, na które nakręca się głowicę. Ciekawa jestem opinii amatorów. Quick Level https://www.youtube.com/watch?v=WfUHA8Bu-_0 Skręcane Porównanie sytemów
  2. Wkrótce odbieramy swoje mieszkanie w stanie deweloperskim. Wykańczać będziemy systemem gospodarczym, czyli własnymi ręcami. W związku z tym mam pytanie, gdzie najkorzystniej kupować materiały: płytki, panele, farby, kleje itp.
  3. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, specjalistą też nie jestem. Jest jedna duża działka, na niej X segmentów. Kupujemy jeden segment posadowiony na tej działce z prawem użytkowania konkretnego, wygrodzonego ogródka oraz 2 konkretnych miejsc parkingowych, co jest zapisane w umowie deweloperskiej. Dla ciekawych jak się zakończyło. Deweloper zamontuje furtkę, kosztem podzielimy się po połowie.
  4. W grudniu będę odbierać nowe mieszkanie od dewelopera. Polećcie proszę fachowca, który ze mną pojedzie i sporządzi protokół odbioru. Segment w Kobyłce.
  5. Ale ubezpieczyciel z mojej polisy? Studzienka nie jest tylko dla mojego lokalu.
  6. W umowie deweloperskiej mam zapisy: Lokal Mieszkalny - oznacza lokal mieszkalny (…) składający się z: (…), a także przylegać będzie ogródek o powierzchni około **** m2 .Rzut kondygnacji z zaznaczeniem Lokalu Mieszkalnego wraz z planem Lokalu Mieszkalnego, stanowi załącznik Nr 1 do Umowy;- oraz Dewelopera oświadcza, że w ramach umów o określenie sposobu podziału do korzystania z Nieruchomości Wspólnej, nabywcy będzie przysługiwać prawo do wyłącznego i nieodpłatnego korzystania (z zastrzeżeniem obowiązku ponoszenia kosztów utrzymania i eksploatacji) na czas nieoznaczony z przyległych do lokali ogródków, (…), a prawa te zostaną ujawnione w dziale III-cim wyżej wymienionej KW. Lokale są zbudowane na dużej działce tj. takie mini osiedle. My kupujemy lokal i będziemy udziałowcami w działce. Czyli płacę deweloperowi również za działkę, ale nie za konkretny jej fragment.
  7. Na deszczówkę. Poniżej odpowiedź dewelopera na naszego maila. Przy oglądaniu segmentu nie mieliśmy świadomości, że rzeczona studzienka będzie w naszym ogródku, a do tego nie będzie do niej zapewniony dostęp. "Media kładzione w ziemi nie są integralną częścią PZT, one wynikają z odrębnych projektów branżowych nie związanych z projektem budynku. Usytuowanie tych mediów nie jest przedmiotem ustaleń z klientami. W standardzie wykończenia w umowie są wymienione wszystkie media jakie powinniśmy wykonać, jest tam również wspomniana kanalizacja deszczowa, której elementem jest wspomniana przez Państwa studnia."
  8. Tak w PKO BP. Ja dzwoniła na infolinię i można złożyć w każdym oddziale.
  9. Taka sytuacja. Podpisaliśmy umowę deweloperską na kupno segmentu na małym osiedlu ok 20 lokali. Działka jest wspólna dla całego osiedla. W umowie mamy prawo do wyłącznego korzystania w ogródka. Planowany odbiór za miesiąc. Pojechaliśmy kilka dni temu i okazało się, że na naszym ogródku jest zamontowana studzienka. Deweloper pokazując nieruchomość nie poinformował nas o tej studzience, na planach, które dostaliśmy też jej nie ma. Oglądając nieruchomość tez jej nie widzieliśmy. W umowie są ogólne zapisy o mediach i konieczności umożliwienia dostępu do nich. I tu zaczyna się problem. Dostęp do ogródka jest tylko z salonu. Nie uśmiecha mi się, żeby w przypadku jakiejś awarii obcy ludzie kręcili mi się po mieszkaniu. A co w sytuacji, jak będzie trzeba wjechać z jakimś większym sprzętem? Będę mieć robotników przechadzających się po domu i bałagan. Zapytałam się dewelopera o możliwości zamontowania furtki, żeby był dostęp z zewnątrz. Deweloper oczywiście może zamontować, ale na nasz koszt. Czy powinniśmy te koszty ponieść? Czy jednak deweloper powinien tak zaprojektować, żeby zapewnić dostęp. Podrzućcie jakieś argumenty, przepisy, żeby jednak przekonać dewelopera do montażu furtki na swój koszt. Czy ta sytuacja może być podstawą do zrezygnowania z zakupu (ogródek niewielki i jeszcze studzienka)? Szczerze mówiąc nie chcielibyśmy tego robić, bo to parę miesięcy w plecy. Pod koniec listopada przewidziany jest odbiór, procedura kredytowa mocno zaawansowana, ale chciałabym wiedzieć jakie mamy możliwości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...