Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sebixx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    243
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana Sebixx w dniu 25 Sierpnia 2022

Użytkownicy przyznają Sebixx punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Sebixx's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

45

Reputacja

  1. A swoją drogą ten strop nad wejściem powinien być chyba podparty słupem i podciągiem. Co do twojego pytania to ja bym szedł tradycyjnie w pustaki. Robota idzie szybko, będziesz miał tez większy wybór ekip budowlanych, które ci to ogarną. Poczytaj o oknach narożnych i zdecyduj czy warto w nie iść. Teraz jest szał na takie okna, ale ich cena i konieczność budowy kolejnych podciagów nad takimi oknami generuje spore koszty. Powodzenia!
  2. Pomyśl tak, klej nie wiadomo jak położony i jak związał ze ścianą no i te plastikowe kołeczki, które mają za zadanie przytrzymać tylko styro przy ścianie. Do tego dochodzą jeszcze skrajne warunki temperaturowe, parcie i ssanie wiatru. Trzeba było stawiać ścianę jedno lub trójwarstwową dla takiej okładziny. I jeszcze jedno, zadana siatka nic nie da jak ci płyta odstrzeli od ściany. Powodzenia!
  3. Grunt to dobrze zawibrować ten beton. Jeżeli będziesz robił to z pompy to zalewaj słup na klika razy i za każdym razem dobrze wibruj.
  4. Hej no nie wygląda to aż tak źle jak opisywałeś wcześniej. Faktycznie to co masz na płycie to wyschnięte mleczko cementowe. Początkowo źle zinterpretowałem twój opis. Trzeba to wyczyścić i wykonać oględziny betonu. Ostatecznie można wykonać badanie wytrzymałości betonu. Te nierówności można zniwelować na zaprawie pod pierwszą warstwą bloczków lub pustaków. Najlepiej porozmawiaj z kierownikiem co dalej. Powodzenia
  5. Mleczko cementowe nie może odpadać płatami. Mleczko występuje w postaci ciekłej tylko przy wylewaniu betonu i jest to zaczyn wody, cementu i chemii uszlachetniającej beton. To co odpada płatami to beton, a raczej to co z niego zostało. Jeżeli ekipa nie zabezpieczyła płyty po betonowaniu i akurat przyszła ulewa to z warstwy wierzchniej betonu wypłukany został cement. Proponuje wstrzymać dalsze roboty i wezwać kierownika, Można też poprosić betoniarnię by technolog podjechał i obejrzał płytę, ale z twojego opisu fatalnie to wygląda.
  6. Hej. Najlepiej jeżeli dasz papę pod bloczki nie folię. Jeżeli boisz się, że końcówki prętów przebiją papę to zawsze można te końcówki uciętych prętów zeszlifować (jest do tego specjalna gruba tarcza). Jeżeli jeszcze będziesz miał obawy to daj na ławę fundamentową papę podwójnie. Jeżeli chcesz papę kłaść na ocieplenie ściany fundamentowej jako izolacja pionową to zawsze możesz przed położeniem tej papy zaciągnąć styropian, a jeszcze lepiej xps-a siatką i klejem. Dzięki temu oddzielisz papę od ocieplenia. XPS-a trzeba najpierw zmatowić tarą do styropianu, żeby klej dobrze go związał ze ścianą. Oczywiście jeżeli chcesz xps-a pokryć siatką z klejem to trzeba go również zmatowić tarką.
  7. Poczytaj o płytach mineralnych Multipor.
  8. Ja u siebie na budowie miałem inną sytuację ale problem w konsekwencji podobny. Zamówiłem na strop płyty żerańskie. W dniu układania okazało się, że będę tylko ja i operator dźwigu. Ok postanowiłem że układamy płyty bezpośrenio na wieńcach i podciągach bez zaprawy. Robota poszła sprawnie i płyty udało się szybko ułożyć. Po całej akcji okazało się ,że wieńce nie były idealnie równe i są prześwity między płytami, a w/w wieńcami i podciagami czyli pyta opierała się o nie niepełną powierzchnią. Wykombinowałem tak, że wziąłem lewarek uniosłem jeden bok płyty na 2 cm i wsunąłem kawałki prętów fi 16 pod płytę. Kiedy zrobiłem tak już ze wszystkimi płytami to miałem miedzy nimi, a wieńcami i podciągami szczelinę ~1,6 cm. Na samym początku chciałem tą szczelinę podlać zaprawą Ceresit CX15, ale te podlewki nie zawsze się udają i czasem zostaje mikro szpara. Kiedy zaprawa schnie i pozbywa się wody potrafi usiąść. Ok więc zrobiłem inaczej. Szparę zasłoniłem z jednie strony deską, a z drugiej zacząłem wkładać w nią zaprawę cementową. Ważne żeby zaprawa była tylko delikatnie zwilżona wodą taka na pół sucha. Kiedy cała szczelina wypełniła się zaprawą wziąłem wąską łatę i ubiłem zaprawę tak że po ubiciu zrobiła się mega twarda i wypełniła szczelinę szczelnie od góry do dołu. Uzupełniłem ponownie szczelinę zaprawą i znowu ubijanie. Cały proces powtarzałem do czasu aż cała szczelina była już zaklejona. Po kilku dniach zaprawa skała i wszystko pięknie wypełnione. Może spróbuj właśnie tak wypełnić szczelinę oczywiście pomysł skonsultuj z kierownikiem. Pozdrawiam i powodzenia. UWAGA - Jeżeli ktoś kiedyś w przyszłości będzie miał podobny problem jak ja i będzie kombinował z podkładaniem czegoś pod płyty to niech układa płaskowniki. Na pręcie płyta potrafi się poruszyć i delikatnie odjechać więc pręt nie jest najlepszą podkładką.
  9. Wymiń koniecznie gniazdko. Na bank jest luźny przewód, a może i wypalony styk pomiędzy blaszką gniazdka, a bolcem wtyczki. Ta awaria może ci zniszczyć izolacje na przewodzie w puszcze,, a w skrajnych przypadkach nawet izolacje przewodu w ścianie. Trzeba koniecznie wymienić gniazdko, żyłę przewodu oczyścić, naprawić izolację.
  10. Kolega wyżej napisał, że można dać siatkę zbrojeniową
  11. 4x12 to mi wygląda raczej na wieniec, który miał być na tej ścianie nośnej, a nie podciąg...
  12. Jeżeli mam być szczery to nie pamiętam dokładnie ale chyba 6-7 litrów perlitu na 1 pustak. Wszystko zależy od wielkości pustaka i kształtu drążeń wewnętrznych. Jeżeli chcesz zasypywać to perlit kupuj w big bagach (m3). Powodzenia!
  13. Ja w zeszłym roku układałem u siebie strop żerański i jestem bardzo zadowolony. Gdzieś pisałem jak to u mnie wyglądało. Powodzenia!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...