Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

moloox

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

moloox's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry. zgłosiłem z tytułu rękojmi wadę fizyczną mieszkania (wilgoć na ścianach przy oknach) przed upływem roku od odebrania lokalu. Miały miejsce już 3 próby naprawy, niestety bez spodziewanych efektów. Aby jednak stwierdzić nieskuteczność podjętych działań musiało minąć trochę czasu ( trzeba było poczekać aż wilgoć ujawni się na ścianach) i obecnie znów problem powrócił z tym że upłynął już rok od wydania nieruchomości. Czy teraz ponownie zgłaszając tą samą wadę (w praktyce nigdy nie usuniętą skutecznie) musze już ze względu na przemijający rok wziąć na siebie ciężar wykazania iż usterka istniała w momencie wydania. Innymi słowy nie obowiązuje już domniemanie istnienia wady w momencie wydania mieszkania?
  2. Dzień dobry, podpowiedzcie czy powierzchnia na miskach i zbiorniku WC powinna być "niepofalowana"? U mnie wyraźnie czuć "góry i doliny" pod dłonią. Wg paragonu gatunek pierwszy i mało nie kosztowały te WC ( bo mam tak na dwóch misach i jednym zbiorniku). Pochodziłem po markecie i tam nawet w budżetowych toaletach powierzchnie są smuklejsze. Podlega coś takiego reklamacji?
  3. Dziękuje za to wyjaśnienie, teraz to ma sens. Czytałem kilka artykułów o domkach narzędziowych i żaden tego jawnie nie poruszył. Rozumiem, że zabudowa szeregowa (działka nie skrajna w tym szeregu) na terenie miasta pod to nie podchodzi ? Zatem chcąc ustawić budynek przy ścisłej granicy tak czy inaczej zmuszeni jesteśmy ubiegać się o pozwolenie na budowę. Pozostaje liczyć, że w moim mieście domek narzędziowy uznawany jest za obiekt małej architektury. Jeszcze dopytam zatem
  4. Rozjaśnijcie proszę, czyli rozpatrując rzeczony domek narzędziowy mamy następujące możliwości: 1) jest to obiekt małej architektury i nie wymaga ani pozwolenia ani zgłoszenia i mogę ustawić go w dowolnym miejscu na terenie działki nawet przy granicy działek? 2) jest to budynek (poniżej 35m2)- to wtedy trzeba dokonać zgłoszenia czy też nie -tutaj nie mam jasności , i co właściwie oznacza (moja działka ma poniżej 16m szerokości), , to mogę ustawić przy granicy czy jednak nie mniej niż 1,5m , bo to brzmi trochę jak - na tym odcinku można jechać z prędkością 70km/h, ale nie więcej niż 55 km/h I jeszcze jedno - czy kołkując (połączenie rozłączne) do podłoża taki domek sprawiam, że jest trwale związany z gruntem i staje się budynkiem w myśl przepisów?
  5. Dzień dobry, czytam, że: czy w związku z powyższym mogę ustawić na twardym podłożu mały domek ogrodowy (do samodzielnego montażu dostępny w sklepach), tak jak na rysunku? Czy taki obiekt można zakwalifikować jako obiekt małej architektury? Czytaj więcej na Prawo.pl: https://www.prawo.pl/biznes/drewniany-skladzik-na-narzedzia-mozna-traktowac-jako-obiekt-malej-architektury,149887.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...