Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

To_maszom3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

O To_maszom3

  • Urodziny 28.04.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno
  • Kod pocztowy
    05-500
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

To_maszom3's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A ma ktoś doświadczenia z Mammotion Luba AWD 3000 ? Wydaje się ciekawym rozwiązaniem, plus za GPSa, wskazany na podwyższenia i spadki ale u mnie jest akurat płasko. Spotkałem się z jedną opinią na fejsie, gość zadowolony bardzo.
  2. Dziękuję pięknie za wiele informacji i podpowiedzi.
  3. A jest inne wyjście np jakoś go przeprogramować? Czy przekładanie tych linii będzie konieczne?
  4. Dzięki za odzew, nie słyszałem jeszcze o robotach sterowanych satelitarnie, muszę doczytać. Zdaję sobie sprawę że nie będę miał 2 tys m2 angielskiego trawnika ale mam zamiar dbać aby to wyglądało jak najlepiej
  5. Dzień dobry, mam spory teren do zagospodarowania - ok 2 tys m2. Przymierzam się do siania trawy i pojawia się dylemat. Póki co będzie tylko trawa a ogród i nasadzenia za jakiś czas wg możliwości. Ale będę chciał mieć robota i pytanie- od razu teraz przed siewem kłaść w ziemię te kable dla niego czy nie? Jeszcze nie wiem gdzie jakie rabaty i nasadzenia zrobię, a wolę dopytać aby potem nie żałować. I ewentualnie może ktoś poleci jakiegoś robota na tę powierzchnię? Pozdrawiam, Tomasz
  6. Ok, może w sobotę będą warunki żeby to zrobić. Dam znać,a póki co dziękuję.
  7. W teorii wodę z dachu mam opanowaną, jest opaska drenarska wokół domu i z jednej strony idzie rura drenażowa w otulinie do zbiornika 8 m3, z drugiej części dachu idzie do studni chłonnej kopanej na 4 metry. Dach ma ok 400 m2 więc duży. Zastanawiam się też, czy spadek tej rury drenarskiej jest odpowiedni. Po deszczach zarówno zbiornik jak i studnia są napełnione wodą, ale miejsca gdzie idą te rury są bardzo nasączone, wręcz nogi się zapadają do kostek. A jaki sposób byś polecił na sprawdzenie wydajności gruntu pod gliną?
  8. Zastanawiam się nad wydajnością tych tuneli, jak obliczyć żeby było dobrze, żeby potem nie odkopywać i nie poprawiać. Problem z wodą mam na połowie działki więc ok 1 400 m2. Muszę porządną wizję lokalną zrobić bo zainteresowałeś mnie tą koncepcją.
  9. Dzięki za info o tych tunelach Grafa, muszę jeszcze o nich poczytać bo nie znałem tematu. Robiąc badania geologiczne przed budową, wyszło że ok 2,5 m jest gliny, dalej zaczynają się przepuszczalne partie.
  10. Mareks, na większości działki mam problem z wodą, muszę pomyśleć o drenażu. Na gotowo za metr bieżący liczą ok 140 zł. U mnie będzie tego sporo i zastanawiam się czy i ewentualnie samemu się nie zabrać za to wiosną. Poradzisz coś w tym temacie na co zwrócić uwagę? jak 'gęsto' drenaż powinien przebiegać aby był skuteczny?
  11. Kopałeś łopatą/koparką czy odwierty takim świdrem spalinowym? Pytanie też czy nie będą się one w jakimś stopniu zapadać?
  12. Działkę podniosłem o ok 30-40 cm, nawiozłem dobrej czarnej ziemi. Jednak chyba błędem było że nie wymieszałem jej z piaskiem. Działka jest spora- 3,3 tys m2, poszło ponad 100 wywrotek ziemi. Zieleni jeszcze nie mam, jedynie tuje wzdłuż ogrodzenia ale ewidentnie mają za mokro bo zaczęły brązowieć. Dalsze nasadzenia i trawę będę robił dopiero po uporaniu się z wodą i wyrównaniu po tym terenu. Ale chyba masz dobry pomysł z tymi 'piaskowymi studniami', dzięki.
  13. Tak to wygląda. Pod warstwą ok 50 cm czarnej ziemi mam ponad 2 metry gliny i woda aż tak się zbiera. Na pozostałej części działki po deszczach też mam problem z wodą, muszę wymyślić jakiś drenaż na wiosnę i studnie chłonne. Mam opaskę drenażową wokół domu, zbiera wodę z rachu i odprowadza do studni chłonnej z jednej części dachu oraz do zbiornika 8 m3 z drugiej części. Jesienią i zimą gdy nie miałem zapotrzebowania na deszczówkę musiałem wypompowywać ze zbiornika, planuję zrobić dziurę w dnie albo połączyć go z kolejnym zbiornikiem przelewowo. [ATTACH=CONFIG]463895[/ATTACH]
  14. Tak to wygląda. Pod warstwą ok 50 cm czarnej ziemi mam ponad 2 metry gliny i woda aż tak się zbiera. Na pozostałej części działki po deszczach też mam problem z wodą, muszę wymyślić jakiś drenaż na wiosnę i studnie chłonne. Mam opaskę drenażową wokół domu, zbiera wodę z rachu i odprowadza do studni chłonnej z jednej części dachu oraz do zbiornika 8 m3 z drugiej części. Jesienią i zimą gdy nie miałem zapotrzebowania na deszczówkę musiałem wypompowywać ze zbiornika, planuję zrobić dziurę w dnie albo połączyć go z kolejnym zbiornikiem przelewowo.
  15. Spadałaby ale na większej powierzchni równomiernie i nie byłoby takiego problemu. Po pracy zrobię zdjęcie dla zobrazowania sytuacji i dowodu że nie jest to problem wymuszony
×
×
  • Dodaj nową pozycję...