Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Antoi Zamojda

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    143
  • Rejestracja

Antoi Zamojda's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Szanowny Jacku K. Odpowiedz sobie na zadawane pytania w sposób następujący - po prostu policz. A jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła do ziemi to już wcześniej proponowałem abyś uwzględnił np. 3 piętro. Ponad to akumulacja ciężkich masywnych ścian to nie kwestia dnia i nocy to kwestia tygodni a nawet miesięcy.
  2. Akumulacja ma znaczenie i w przeciwieństwie do wielu innych tematów ma tę zaletę, że jest łatwo policzalna, a więc nie powinna stanowić tematu spornego. Znając materiał z którego ściana jest wykonana, łatwo jest policzyć jej masę, w tablicach znaleść ciepło właściwe tego materiału i wykonując kilka działań dowiemy się ile kalorii potrzeba na ogrzanie jej o 1 czy ileś stopni, a co za tym idzie ile kalorii jest w stanie pochłonąć z cieplejszego od niej powietrza. Tak samo można łatwo wyliczyć ile kalorii przepłynie przez 3, 2, czy 0,5 metra muru do ziemi. Obliczyć i po sporze.
  3. Gruntowy wymiennik ciepła działa na takiej samej zasadzie w zimie jak i w lecie. Jeżeli przepływające przez niego powietrze jest zimniejsze od złoża to się ogrzewa, a jeżeli cieplejsze to się schładza - to chyba jest oczywiste.
  4. Pewnie, że w jakimś stopniu jest, ale nie o tym piszemy. Zaproponowałem odwiedziny na piętrze może nawet na trzecim, nie jest o to trudno w starych kamienicach. Odprowadzanie ciepła z trzeciego piętra jest już z pewnością śladowe, a chłodno jest. Akumulacja ciepła jest zjawiskiem doskonale poznanym i nie powinna rodzić sporów. Pozdrawiam.
  5. Gdybyś miał pojęcie o mechanice gruntów to byś nie pisał tego co piszesz. Już raz Ci napisałem - najpierw trzeba WIEDZIEĆ, a potem można zabierać głos. Odpowiedź, z pewnością jak zwykle godną polityka, możesz sobie darować. Ponieważ budowa to nie polityka, nie bedę z Tobą polemizować. Powodzenia.
  6. Wielka płyta jest kiepsko izolowana i nagrzewa się. Ponad to w brew pozorom ma kipską pojemność cieplną ponieważ większość jej objętosci stanowią kanały (jeżeli to lata 70) a jeżeli nie jest płytą kanałową to jest bardzo cienka. Zbigniew Rudnicki z pewnością ma rację. Duża pojemność cieplna ścian (czyli ciepło właściwe) ma tu bardzo duże znaczenie. Pomijając rozważania teoretyczne, wystarczy wejść w czasie tych upałów do starej kamienicy, nawet na którymś piętrze, o grubych murach aby przekonać się, że jest wyraźnie chłodno. A już bez wątpienia chłodniej niż w kanadyjczyku.
  7. Cześć Geno. Z innych tematów wiem, że prowadziłeś, czy prowadzisz badania laboratoryjne - dlatego się wtrącam. Zagęszczanie piachu nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Mając możliwości laboratoryjne spróbuj zagęścić piasek suchy i piasek o różnych stopniach wilgotności. Może nie jest to budowanie satelity, ale zapewniam, że wyniki tych prób Cię zadziwią. Pozdrawiam.
  8. Jezeli jest problem z obciążeniem stropu, to pomyśl może nad lekkimi elementami z keramzytu. Zaczynają sie od 600 kg/m3. Przy grubości ściany 12 cm to zaledwie jakieś 75 kg/m2. A i dźwięki dobrze stłumią.
  9. A jednak polityk. Sprawa dotyczyła 350 kg cementu a nie Pana Józia. A jesli chodzi o beton samozagęszczalny- tu mogę się pochwalić tym, że mnie zwykle wychodzą wytrzymałości większe niż zakłada recepta. W tym przypadku adekwatne będzie porównanie do kucharza. Dwóch kucharzy ugotuje potrawę według tego samego przepisu a różnie będzie ona smakować.
  10. Tekst jest chyba w pełni logiczny i nie budzi wątpliwości. Jeśli chodzi o autorstwo - takst jest na stronie AEiŚ.
  11. Geno Czy ja naprawdę niezrozumiale piszę. 350 kg cementu, prymitywne warunki - to jasne. Geno - to nie forum polityczne. Aby, tak czy siak, wyszło na to, że masz rację, niedługo napiszesz, że Pan Józio może bez nadzoru w ogóle nie nasypać cementu.
  12. Geno ! Po dwakroć litości. A co znaczy " wieloletnie doświadczenie" ? Myslisz że to 5 - 10 zgniecionych kostek?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...