Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

-rozwer-

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

-rozwer-'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Niestety już tak. Jakieś pomysły?
  2. Sprawdzę, dzięki za podpowiedź. Jak wyburzę ten element pomiędzy pomieszczeniami to sprawa jasna. Pozostaje jeszcze kwestia połączenia izolacji chudziaka w zagłębieniu z izolacją pomiędzy bloczkiem fundamentowym (+1 sztuka względem chudziaka) a betonem komórkowym. Nie ma wystającego zakładu zastosowanej hydroizolacji, nie wiem czy została tak ułożona, celowo obcięta czy zniszczona. Sytuacja wygląda tak również przy ścianach zewnętrznych. Nadal mam problem czy jak zrobię izolacje chudziaka z wywinięciem, oczyszczę linie papy wystająca ze ściany to uda mi się to jakkolwiek połączyć. Chciałbym się merytorycznie przygotować na pseudofachowców i ich propozycje.
  3. Tak podejrzewałem, dzięki. A jakiś patent na dobre wykonanie ciągłej izolacji poziomej. Czy w ogóle jest to możliwe jeżeli praktycznie nie ma zostawionego materiału na zakład który wystawałby spod ścianki fundamentowej? Zakładam, że samo wywinięcie hydroizolacji chudziaka na ścianę, bez prawidłowego połączenia, nic tak naprawdę nie da.
  4. WItam, W moim przypadku również chudziak już zrobiony w zagłębieniu. Ścianki fundamentowe zostawione między pomieszczeniami. Czy analogicznie jak opisane poprzednio należy to usunąć w celu wykonania ciągłej termoizolacji?
  5. Witam Wszystkich, Od dłuższego czasu śledzę forum ponieważ planuję budowę. Aktualnie trafiła mi się okazja na zakup domu w SSZ. W sumie pasuje mi to, byłoby i szybciej i wygodniej ale mam kilka wątpliwości dotyczących wykonania kilku elementów. Prośba o komentarz bardziej doświadczonych forumowiczów. Zależy mi przede wszystkim. Dom parterowy, na gruncie, fundament z bloczków, ściany z BK. 1. Ściana fundamentowa bez hydroizolacji poziomej od ławy. Czy kluczowe? 2. Ściana fundamentowa zaizolowana dysperbitem, na to ESP 100, bez foli kubełkowej -> …….. 3. Chudziak niestety w zagłębieniu. Rozumiem, że minimum hydroizolacji na niego to papa do połączenie z hydroizolacja poziomą na ścianie fundamentowej powyżej też z papy. Jedynie co mnie martwi, że tej papy wystaje naprawdę niewiele. Pytanie czy da się to sensownie połączyć. 4. Pomieszczenia przy chudziaku przedzielone 1 warstwą bloczka. Dla mnie ewidentnie do kłucia, żeby mieć ciągłość izolacji i nie mieć innych problemów. 5. Do drzwi tarasowych dystans od chudziaka 17 – 17,5cm na podłogę na gotowo. Dosyć mało szczególnie, że chciałbym ogrzewanie podłogowe. Czy w takim razie 5cm ESP100 0,031 (instalacje, kompensacja nierówności chudziaka) + 5cm PIR 0,022 i około 5,5cm anhydrytu będzie ok? Czy może od razu 10cm PIR i nie ma co się bać cięcia pod instalacje i nierówności. 6. Nadproża jak mi zeznano wykonane poprzez frezowanie BK i wklejenie zbrojenia – prętów. Czy spotkał się może ktoś z takim rozwiązaniem? Drzwi tarasowe wydają się pracować normalnie pomimo szerokości otworu około 280cm. Kilka przykładów dla okien (widok z zew.) 7. Przy okazji w projekcie był komin do kominka i kanał nawiewny. Kanał pominięty a tutaj tylko wentylacja. Do jakiegokolwiek odtworzenia? Kanał można próbować pod wylewką z tym drugim chyba gorzej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...