Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafalp22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O rafalp22

  • Urodziny 03.04.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno
  • Kod pocztowy
    05-500
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rafalp22's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki CityMatic. Dziś otrzymałem odpowiedź z serwisu. Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenie procesora w sterowniku, jako że procesory posiadają pamięć nieulotną w której zapisane są nastawy, brak napięcia nie ma na nią wpływu. Zdaje się, że nie ma możliwości naprawy i muszę kupić nowy sterownik, najprawdopodobniej najnowszy model, bo ten mój już nie jest produkowany niestety.
  2. Problem rozwiązany. Według serwisanta Dietricha moc można obniżyć przez obniżenie prędkości obrotowej wentylatora i tak też zrobiłem. Warto mieć na uwadze, że zmniejszając ów prędkość np. o połowę, wzrośnie moc wyświetlana na panelu również o połowę.
  3. Cześć, Posiadam pompę ciepła Galmet NewMiniland, kontroler R420. Wszystko dobrze funkcjonowało od kilku lat, aż do teraz. Od dwóch dni borykam się z nietypowym problemem. Wszystkie ustawienia pompy co kilkanaście godzin się zerują do nastaw prawdopodobnie fabrycznych. Powoduje to też zatrzymanie urządzenia, co jest dokuczliwe przy obecnych temperaturach. Nawet zegar całkowitego czasu pracy, który miał przebiegu ok 6500h jest wyzerowany. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie dotyczące rozwiązania problemu. Pozdrawiam
  4. o regulacji strefowej nie ma mowy, tak jak napisałem, układ CO i podgrzewania zasobnika CWU są połączone. Jest jedna pompka która cyrkuluje przez cały układ i nic więcej. Nie posiadam zaworu trójdrogowego, który by rozdzielał linie CO od lini grzania zasobnika CWU, generalnie moja instalacja jest zrobiona na odp****l przez instalatora.
  5. Cześć, Mam pytanie do użytkowników kotła Dietrich AMC Pro. Otóż, jak obniżyć maksymalną temperature wody wylotowej z kotła, ewentualnie obniżyć jego moc? W instrukcji widnieją poniższe kody, jednak szukam i za nic nie mogę ich odnaleźć (w trybie instalatora). AP063 - Maksymalna zadana temperatura zasilania dla spalania w instalacji c.o GP017 - Moc maksymalna w procentach Układ mojego systemu CO oraz CWU jest nijako bezpośrednio połączony. Kiedy jest zapotrzebowanie na podgrzanie zbiornika CWU, palnik zwiększa znacznie moc, uzyskując powiedzmy ok 70C. Problem polega na tym, że ta sama woda o tej temperaturze zaczyna zasilać również system centralnego ogrzewania, a chciałbym uniknąć takich drastycznych skoków. Normalnie zasilam CO wodą o temp. 40C Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
  6. Jest to dom mający status domu jednorodzinnego. Po prostu właściciel podzielił go sobie ścianami itd, po czym wynajmował lokatorom. Ja po prostu chcę to kontynuować.
  7. Witam, Mam pytanie natury prawnej, może ktoś pomoże Mam szanse kupić w całkiej dobrej cenie pokaźny dom jednorodzinny 3 kondygnacyjny. W omawianym domu wydzielone jest 5 mieszkań pod wynajem, wszystkie mają osobne wejścia ze wspólnej klatki schodowej. Sporo się ostatnio naczytałem prawa i widzę, że w 2017 uchwalono przepis, że dom jednorodzinny może mieć maksymalnie dwa lokale Wydzielenie mieszkań miało miejsce długo przed 2017r. Planowany zakup jest czysto inwestycyjny i nie chcę wtopić $$$ jeśli nie będę mógł zarabiać na wynajmie. Czy wiecie może, czy będę mógł legalnie wynajmować znajdujące się w nim mieszkania? Obecny właściciel nie miał nawet pojęcia o istnieniu tego przepisu... Dodam, że MPZP pozwala na tylko na zabudowę jednorodzinną dla tego terenu, więc przekształcenie domu na wielorodzinny chyba nie wchodzi w grę? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
  8. Jest tak jak pisaliście. Obostrzenia co do minimalnej wielkości działki dotyczą tylko działek wydzielanych po wprowadzeniu MPZP. Co do kondygnacji podziemnych, tak jak forumowicz tomatom pisał- zależy to od planu. W moim planie w dziale definicje, (który wcześniej przeoczyłem ) jest jasno określone, że w tym obszarze tylko kondygnacje nadziemne liczone są do wskaźnika intensywności zabudowy. Dziękuję za odpowiedzi, temat wyczerpany.
  9. Witam, Mam dla szanownych forumowiczów dwa problematyczne pytania natury prawnej. 1) Czy do wskaźnika maksymalnej intensywności zabudowy zawartego MPZP wlicza się powierzchnia piwnicy (kondygnacji podziemnych)? W różnych miejscach dostaję sprzeczne informacje. 2) Czy w ogóle jest możliwość rozbudowy domu, który stoi na działce budowlanej 900m2, przy czym najnowszy MPZP określa minimalną powierzchnię działki budowlanej dla tego terenu na 1000m2? Cytat z rozporządzenia: Ustala się następującą minimalną powierzchnię nowowydzielanych działek budowlanych: - 1000 m2 dla zabudowy usługowej i mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolami U, U/MN, MN/U i MN, Zastanawiam mnie ten zwrot nowowydzielanych. Czy działek wydzielonych przed wprowadzeniem owego planu również to obostrzenie dotyczny? Planuję rozbudowę istniejącego domu, powstałego długo przed obecnie obowiązującym MPZP i jest to dla mnie dość istotna kwestia. Pozdrawiam
  10. Witam, NIe jestem pewien, czy w dobrym dziale piszę, ale może kogoś zainteresuję. Posiadam do wynajęcia mieszkanie pracownicze w Piasecznie dla ekipy liczącej max 10 osób. Wszelkie info na OLX: https://www.olx.pl/oferta/mieszkanie-pracownicze-dla-ekipy-8-10-osob-piaseczno-CID3-IDHERq7.html Dziękuję i pozdrawiam,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...