Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oloha

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O oloha

  • Urodziny 23.01.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Września
  • Kod pocztowy
    62-300
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

oloha's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Użytkuję pompę ciepła drugi pełen sezon i zastanawiam się nad podłączeniem bezprzewodowego termostatu pokojowego SALUS 091FLRFv2. Obecnie działam na krzywej grzewczej i jest ok, ale mam wrażenie, że w okresach przejściowych jesień, wiosna taki termostat może mógłby mi zaoszczędzić trochę energii. Pytanie, czy aby na pewno mam rację ? Miałem zainstalowany termostat pokojowy mitsubishi, ale temperatura w domu wariowała a po za tym, tam jest histereza min 1 stopień. Właściwie jestem zdecydowany na Salusa, ale nie mogę nigdzie znaleźć łopatologicznego schematu jak podłączyć go do Ecodana. Czy może mi ktoś podesłać schemat lub fotki jak to dokładnie zrobić? Będę wdzięczny za pomoc
  2. Witam. Chciałbym zainstalować termostat bezprzewodowy SALUS.I tu dwa Pytania 1/ Który wybrać model 2/ Może ktoś łopatologicznie napisze jak podłączyć, bo jestem całkiem zielony. Jednostka EHSC-YM9ED Z góry dzięki
  3. Marko36. dzięki. Konkretnie i na temat. o takie wypowiedzi mi chodzi. Wniosek z postu Marko36 jest taki, że różnice nie są spore a baaardzo duże, co jest dla mnie zaskoczeniem. Tak to wygląda przy Daikin Altherma. Może jeszcze inne przykłady innych użytkowników ?
  4. to tak konkretnie, bo próbuję ustalić jakieś konkrety 1/ podałem informację o temperaturze otoczenia i temperaturze zasilania. Jest to więc jakiś wzorzec. Kolejne osoby podające swój COP, żeby było to obiektywne też powinny podać dla jakich temperatur COP podają. Chyba to jest obiektywne ? 2/ Podejrzewałem, że dane z PC nie są precyzyjne, ale wydawało mi się, że mniej więcej oddają sprawność. Nikt chyba nie oczekuje precyzji do dwóch miejsc po przecinku. Swoją drogą dało mi to do myślenia i spróbuję zrobić to według licznika, choć to nadal będzie mniej więcej. 3/ Nie chcę usłyszeć czegoś konkretnego w odniesieniu do mojej instalacji, chcę żeby forumowicze mogli zapoznać się z wartościami jakie osiągają ich użytkownicy. Nawet to mniej więcej może pomóc komuś w podjęciu decyzji, że kupuję ten lub inny model, bez promowania żadnej marki.
  5. Witam Ponieważ przeszukiwałem internet i jakoś kiepsko jest z jasnymi informacjami na temat cop pomp ciepła zwracam się do was o wpisywania wartości cop przy waszych pompach ciepła, niezależnie od marki, mocy. Wydaje mi się, że ten parametr jest najbardziej racjonalnym wskaźnikiem wydajności źródła ciepła i jednocześnie pokaże jak rzeczywiście jest z tymi parametrami pokazywanymi w folderach. Ważne jest żeby nie zapominać o danych dla konkretnego otoczenia tj. A - temperatura otoczenia W - temperatura zasilania. Nie ukrywam, że skłoniło mnie do tego zamontowanie pompy ciepła i pewien zawód co do wartości osiąganych przez mój zestaw. Nie powinno nas interesować wielkość pobranej energii ponieważ każdy dom, instalacja jest inna ale cop jest zupełnie niezależnym parametrem od pozostałej części instalacji. Do meritum. Mitsubishi Zubadan 8Kw czynnik r410, produkcja 11/2020 A2/W35 - Cop 3,14 CWU 44 st. - Cop 2,5 Podane dane na podstawie informacji dostępnych w urządzeniu, czyli pobrana energia, wyprodukowana energia w ciągu 24 godz. Jak na "mercedesa" to chyba szału nie ma, ale może to jest moje błędne przekonanie. Mam nadzieję, że pomożecie mi to rozstrzygnąć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...