Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miltek00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Miltek00

  1. Witam, minęło pół roku od wylania moich fundamentów i sprawa trochę się wyjaśniła. Zrobiłem badania i opinie. Kierowca dolał wody do betoniarki i z betonu niby b25 w fundamencie mam całą paletę wytrzymałości od mocnego B10 do ledwo B25. co teraz? Budować czy się sądzić?
  2. A no właśnie. Też tak myślałem. Ale kolego nie masz racji. Bo temperatura otoczenia zamiast 20 stopni C, było w listopadzie 8 stopni C, beton nie miał warunków laboratoryjnych aby osiągnąć 25 MPa Taką odpowiedź dostałem. P.s. Po 28 dniach miałem 14 MPa.
  3. Witam ponownie, sprawa się wyjaśnia a może i komplikuje. Betoniarnia zrobiła zwoje wewnętrzne badania, byłem przy ściskaniu. Beton na 150 dzień od betonowania ma 21 Mpa czyli spełnia klasę B20 (C16/20) dokładnie to co na wydanej z betoniarni WZ. Ale normowo czyli wynik powiększony o 18 % zahacza B25. Betoniarnia twierdzi że jest to B25 (C20/25). WTF?
  4. Zgadzam się też tak myślę, w razie czego będę budował dalej. Denerwuje mnie tylko iż przywieziony beton innej klasy nie był kwestią pomyłki tylko zaplanowanym działaniem. Więc skoro bez skrupułów potrafią oszukać to niech teraz płacą, na biednego nie trafiło.
  5. Tak też zrobiłem, betoniarnia kręci sprawa pójdzie do sądu niech się tłumaczą.
  6. No właśnie, po badaniu wytrzymałości też wychodzi że mocne B15 lub słabe b20. A zamawiałem i zapłaciłem za B25 czyli dostałem to czego nie zamawiałem, towar niezgodny z umową kupna sprzedaży, wiec krótka piłka, niech zabierają beton z powrotem.
  7. No dobrze, czyli jak zrobię drugie badanie wytrzymałości na ściskanie np: w maju po 6 miesiącach od wylania i beton nie osiągnie normy C20/25 to znaczy że temperatura nie miała wpływu na jakość betonu? I moje pytanie, dlaczego nie zrobili takiego betonu by w warunkach +8C osiągnął wymagana wytrzymałość po 28 dniach? To znaczy że przy temperaturach ujemnych betony po 28 dniach nie osiągają zakładanej normy, czy jak?
  8. No tak, ja też tak robiłem. Projekt składu betonu, WZ (inna niż zamawiana, niby źle wystawiona), faktura na C20/25, byłem przy zalewaniu, KB też był przy zalewaniu. Tylko stan faktyczny jest taki że po odwiertach i zgniataniu wyszło że nie ma tego co zamawiałem. Rzeczywisty stan wytrzymałości w konstrukcji u mnie to 17 Mpa, normowy 19 Mpa. A powinno być minimum 25 Mpa . Jak to dalej pociągnąć betoniarnia się tłumaczyła że było +8 w listopadzie a nie +20. Kręcą.
  9. Fundament gruby 25cm, wysokość 1m wraz z wieńcem 15 cm od góry. Strop będzie jeden. Wszystko zrobione dosyć dobrze, z wykonania jestem zadowolony. Gdyby mi ktoś powiedział że: w nocy była temp -15C i może być kłopot z osiągnięciem parametrów, albo przeszłą ulewa i nalało wody, albo chłopaki dolali wody do betoniarki lub coś nie wyszło czy jestem wstanie zaakceptować niższą wytrzymałość to bym się dogadywał. Tutaj beton przyjechał nie ten co trzeba bo wiedzieli że stać będzie więc po co mi to co zamawiałem, ale kasę wzięci za lepszy. Działanie celowe i zamierzone i jak klient się kapnął że dostał coś innego niż zamawiał to robią wielkie halo bo stać może. Ja to rozumiem ale czy nie można w Polsce zamówić sobie klasę betonu jak w projekcie C20/25 na fundament pod dom parterowy? Olać sprawę?
  10. Nie wystawiła bo go w listopadzie 2020 roku nie miała, na szybko załatwiają teraz z datą wsteczną w akredytowanym laboratorium. Ciekawe czy mają aż takie wtyki i kasę by to załatwić. Bo że w Polsce da się wszystko załatwić w to nie wątpię. W poniedziałek będę dzwonił do betoniarni czy dali rade xd. A czy ten certyfikat powinienem dostać wraz z fakturą albo gdzieś powinno to pisać że beton certyfikowany, czy jest taki obowiązek na żądanie klienta bo przez 4 miesiące mojego dopytywania, co mi wlali w fundament, nic nie mieli, ani wydruku z komputera ani certyfikatu, dlatego robiłem odwierty, normalnie bym olał sprawę. Myślałem że jak zamówię C20/25 to mi taki przywiozą, widzę człowiek uczy się całe życie.
  11. Kierownik wkurzony, że przegięcie. A kto odpowiada za pobranie próbek do laboratorium podczas betonowania. I jeśli nie są pobrane to rozumiem że nie można nikomu nic udowodnić. To po co faktura, czyli umowa kupna sprzedaży? To kto odpowiada za to że beton nie osiągnął wymaganej klasy? Wykonawca? Na dodatek jeszcze ta pomylona WZ na B20 wystawiona i podpisana przez betoniarnie. A rzeczoznawca budowlany nie może wskazać przyczyn i kto odpowiada? Bo czegoś nie rozumiem, kasę zapłaciłem betoniarni i wykonawcy, a nie mam tego czego zamawiałem. Jak do tej sprawy podejść? Dojechać betoniarnie i wykonawcę?
  12. B15 - C12/15 B20 - C16/20 B25 - C20/25 Beton wibrowany i w szalunkach, wykonawca na usługę też fakturę wystawił i się nie poczuwa do mniejszej wytrzymałości. Betoniarnia kasę wzięła, wykonawca też a ja zostałem z gorszym betonem. i nikt się nie poczuwa do odpowiedzialności. Reklamacja poskładane i odrzucone. Więc co odpuścić czy sądzić kogoś o oszustwo? Kupiłem C20/25 i za taki zapłaciłem 42m3 betonu. Ława + ściany fundamentowe. Tu i tu wytrzymałość nie dobija do C16/20.
  13. Witam, zamówiłem na ławy i ściany fundamentowe beton klasy B25. Z betoniarni dostałem na ławy WZ B25 na fundament panowie się zapomnieli i wystawili B20 którą potem zmienili na B25. Faktura na B25. Z betoniarni zapewniali że będzie B25 po 28 dniach. Zrobiłem odwierty i zgniotłem, wyszła mocna B15 19 Mpa. Dom parterowy, beton lany 6 i 10 listopada 2020 było od 5 do 10 stopni przez 3-4 tygodnie. Co robić? budować dalej? Rozwalić i zrobić porządnie z B25?
  14. Witam, Przy pomiarze ławy fundamentowej młotkiem schmita otrzymałem wynik odbicia średnio 25 Mpa Odbicia od góry pod kątem 90 stopni, beton wylany 40 dni temu, prosto do gruntu, zawilgocony. Moje pytanie, jakiej klasy beton został wylany?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...