Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

inwestor__

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zabrze
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

inwestor__'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Tak jak w temacie, załączę jeszcze jakiś szkic. Chciałem zorientować się czy coś takiego jest zgodę z przepisami. Sam mam wątpliwości, w takiej sytuacji to chyba mogłoby nawet dość do przeciągów pomiędzy mieszkaniami, nie mówiąc już o kwestiach akustyczny. Jest jeszcze 2 kanał obok ale sąsiad używa do pieca kaflowego. Chciałem połączyć pokój 1 z aneksem kuchennym. Czy w moim przypadku pozostaje mi jedynie wentylacja mechaniczna?
  2. Witam, temat był chyba wałkowany sporo na paru forach ale nie ma jednoznacznej odp. Prawodbnie zastosuje podwieszany sufit krzyżowy z płytami g-k, natomiast ściana będzie na systemach tależowych z mała ilością wełny, zewnętrzna powierzchnia płyty g-k odsunie się od ściany jekieś 3,5cm. W tej sytuacji wydaj mi się, że chyba musiałbym zacząć od sufitów. Bo jeżeli zacząłbym od ścian to później "obwodówkę" na sufit miałbym przymocowywać do płyty g-k która będzie oddalona o 3,5cm od ściany właściwej...chyba bez sensu. Albo ciąć płyty na ścianach na żadaną wys. i "obwodówkę" zrobić na ścianie która jest pod spodem czyli z cegły. Proszę o poradę. z pewnch względów wolałbym zaczałbym od ścian ale wtedy wydaje mi się, że musiałbym uporać się z problemami które sam sobie stworzyłem.
  3. Witam, tak jak w temacie. Odległość powyżej 129cm, 129cm na taką odległość kanalizacja musi zostać poprowadzona w stropie poziomo(w podłodze), belka ma około 20cm. Pytanie czy się da? Na jednym ze zdjęć przykład jak to ma wyglądać w nowej aranżacji pomieszczeń.
  4. tak, budynek ma w miarę nową elewację z 10cm jak nie więcej styropianu z zewnątrz. Budynek ogólnie zadbany
  5. jest to nowo kupione małe mieszkanie w starym budownictwie, wilgoci ani pleśni nie widziałem. Ale chciałem jak najlepiej zrobić i zabezpieczyć się na przyszłość przed ewentualnymi problemami. Wentylacja działa i w trakcie mieszkania będzie mi zależało żeby działała poprawnie
  6. No tak tylko w takiej sytuacji co z tą parą która znajdzie się miedzy płytą g-k a masywną ścianą która da duży opór dyfuzyjny, czyli nie przepuści dalej tej pary. Co prawda będzie tam przestrzeń ale pytanie co z tą parą w zimie, nie będzie ona się tam skraplać? Chyba, że gdy spadnie wilgotność pomieszczeń zimą przez grzanie to para wróci do pokoju. Nie chce zrobić sobie problemów w nowo wyremontowanym pomieszczeniu ;/. Tak przy okazji co za pianki do klejenia użyłeś?
  7. ocieplenia nie będzie od wewnątrz na tej ścianie zewnętrznej. Pytanie tylko czy konieczna jest paroizolacja(bo ona ma tylko służyć do ochrony ocieplenia?)?. Chciałbym dać płyty g-k H2 na placki ale jeśli musiałbym zastosować paroizolację to jak? Na czy miałyby się trzymać. Ja po prostu boje się, że tak płyta g-k zacznie mi gnić od tej masywnej ściany zewnętrznej, że w środku jakaś wilgoć zbierze się. Może dodam jeszcze istotną informację, że na tej ścianie zewnętrznej mam od zewnątrz ocieplenie styropianem + jakiś tynk.
  8. raczej nie dostarczę takiego rzutu ani szkicu Ale chętnie poczytam Twoją wypowiedz w poprawionym temacie. Pozdrawiam
  9. Czyli rozumiem, że się nie da z jakiś powodów to moje rozwiązanie na placki była g-k + folia. Jeżeli w takiej sytuacji jedynie rozwiązaniem jest mokry tynk, to może rozważę to zrobić sam...wypoziomować profile co jakąś odległość i wyrównać do niej tynk. Tylko czy zwykły gips? Kiedyś do łazienki do załatania czegoś korzystałem ze specjalnego gipsu do takich pomieszczeń tylko nie pamiętam jak kosztowo to wychodziło hmmm ale na pewno droższy niż zwykły.
  10. tak, wydaj mi się, że to szybsza/łatwiejsza metoda dla laika...czy tańsza...hmmm to powiedzmy, że byłoby drugorzędne bo i tak wydaj mi się, że fachowiec do "mokrych" tynków i tak drożej wyszedłby + materiał. Tylko pytanie czy da się, to jest dokładnie pokój z aneksem który ma wentylację grawitacyjną. Obecnie mam stary tynk cementowo-wapienny na tej ścianie.
  11. dzięki za odpowiedzi/pytania do nielogicznie napisanego tematu. Jednak po nocach pisać posty to nie jest dobry pomysł. Temat poprawiony...mam nadzieje, że teraz jest to bardziej zrozumiałe. Po części wydaje mi się, że znalazłem odp. na moje pytanie, że powinienem dać folię paroizolacyjną. Tylko pojawia się wtedy inny problem...jak zastosować taką folię z plackami klejowymi, żeby g-k trzymała się ściany. Pozdrawiam
  12. Dzięki za odp. Mareks77 a miałbyś jakiś schemat do tego, jakiś link? Ja jestem zupełnie zielony z sufitów podwieszanych. Ale schemat, rysunek tech. przeczytam. Pozdrawiam
  13. Witam, pomieszczenie to pokój z aneksem kuchennym. Planuje zastosować płyty H2 na takiej ścianie pytanie czy to wszystko? Czy może powinienem jeszcze dać jakaś folię paroizolacyjna aluminiową na przykład. Spotkałem się z takim rozwiązaniem ale w tedy połączone to było z wełną. Pozdrawiam
  14. Witam, czy są jakieś przeciwskazania aby wykonać sufit podwieszany wieszakowy na stropie drewnianym? Taki strop będzie bardziej pracował? Rozważam również sufit samonośny tylko czy to ma sens. Belki patrząc po podłodze rozstawione są co około 80cm, rozstaw ścian naprzeciwległych to 4,36m, więc sporo. Proszę o opinie.
  15. dom wielorodzinny, piętro niżej mieszka sąsiadka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...