Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NieporadnyWojtek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

NieporadnyWojtek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W sumie może faktycznie lepiej mniejszy i do tego zbiornik na CWU? Jak jeszcze mieszkałem w domu rodziców to oni mieli grzanie CWU właśnie przepływowe, ale tylko CWU (grzanie domu było miałem). Jak wygląda sprawa cyrkulacji przy zastosowaniu kotła z przepływowym grzaniem CWU, to w ogóle może działać bez osobnego zbiornika? Edytowany: Dobra, już się zorientowałem mniej więcej, faktycznie do takiego domu przepływowe grzanie wody nie ma najmniejszego sensu. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, będzie mniejszy kocioł jednofunkcyjny i do tego zasobnik CWU, jeszcze nie wiem jaki ale minimum te 250l (narazie jest nas troje, w tym dwie kobiety, docelowo jeszcze dojdzie 4 mieszkaniec).
  2. Jakieś 200m2 podłogi plus 42m2 garażu (bardziej warsztat dla mnie), do tego przepływowo CWU. Za duży przy uwzględnieniu przepływowego grzania CWU?
  3. Dzień dobry. Planuję montaż w nowo budowanym domu kotła gazowego kondensacyjnego dwufunkcyjnego, ma współpracować z ogrzewaniem podłogowym. Jako że kocioł będzie musiał być raczej 24kW to przejście z kominem przez ścianę odpada. Dom jest z poddaszem użytkowym ale nad garażem (przyklejonym do domu) będzie płaski stropodach (z grubsza plan zagospodarowania zabrania poddasza nad garażem), czy mogę zatem wyjść kominem dwuściennym stalowym przez stropodach i zakończyć go na tej wysokości czy muszę ciągnąć go wyżej (i czy może być jeden taki komin czy osobno muszę robić dolot powietrza i wylot?). Pozdrawiam, Wojtek
  4. Myślałem że na takiej długości (40m) mogą być problemy, ale jeżeli nie, to faktycznie nie kombinuję tylko położę PE32 i z głowy, dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy przy okazji mogę zapytać w jaką grubość ścianki celować?
  5. Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę, jak nie znajdzie nieszczelności w kominie to samym kominkiem wyjdzie, gdzieś musi znaleźć ujście.
  6. Myślałem o 12cm, wytrzymałość na ściskanie takiej ścianki to około 77T każda (tak mi wyszło z obliczeń, ale mogę się mylić). Teść miał komin systemowy bez wkładu i coś tam się przytkało, dym jak to dym, znalazł sobie ujście jakimiś szczelinami i wyłaził ścianą (ceramika)... Teraz ma wkład. Bardzo dziękuję za konkretne i wyczerpujące temat odpowiedzi.
  7. Zapytam może inaczej, jeśli faktycznie od zaworu położę rurę PE40 zamiast 32 to nie przysporzę sobie dodatkowych problemów? Rury jeszcze nie zakupiłem, pytam żeby nie wprowadzać zbyt dużych oporów przepływu ale jednocześnie uniknąć generowania kolejnych kłopotów.
  8. Bardzo dziękuję Panie Piotrze za odpowiedź, chyba zdecydujemy się na żelbetową konstrukcję i na niej oprzemy komin. Mógłbym jeszcze faktycznie wyspawać konstrukcję z profili zamkniętych, ale obawiam się w naszej sytuacji rozszerzalności stali (mogły by się pojawić pęknięcia na obudowie kominka). Kominek nie będzie przylegał żadnym bokiem do ściany, stąd taka spawana konstrukcja musiała by opierać się na 4 stalowych nogach i one mogły by pracować. A co Pan sądzi o wykonaniu tych bocznych ścian z Silki (akurat z tego budujemy dom i ściany działowe) i na takich dwóch ścianach oprzeć żelbetową płytę z otworem na komin, na wysokości około 1,6-1,8m? Plan jest taki żeby niezależnie od rozwiązania wykorzystać wkład kominowy stalowy (komin będzie przebiegał w ścianie działowej sypialni na piętrze, wolałbym żeby nie pojawiła się tam żadna nieszczelność, teść już miał z tym problem kiedyś). P.S. Jestem pełen podziwu do Pańskiej pracy pokazanej na stronie i blogu.
  9. Dzień dobry, Mamy dom w trakcie budowy i planujemy montaż kominka Lucy12 tunelowy (z "kratki"). Czy ktoś z forumowiczów ma może już jakieś doświadczenia z takimi kominkami? Chodzi mi o to jak wykonać do nich komin, nasz kominek ma stać między salonem a jadalnią (taki jakby filar zrobiony z kominka), jak w tym wypadku zbudować i podłączyć komin do takiego wkładu? Jedyne co przychodzi mi do głowy to na fundamencie kominowym (jest fundament i stopa) zbudować dwie ścianki, na nich oprzeć coś w stylu nadproża i na to komin, między te ścianki wkład i wtedy go obudować. Komin wtedy wychodziłby pionowo w górę prosto z wkładu, nie jestem pewien czy tak może być, nie wiem też jakich materiałów użyć do wykonania konstrukcji nośnej tej całej "rzeźby" (myślałem o silikacie i na to wykonać żelbetową płytę(nadproże z otworem na komin), ale nie wiem jak to zareaguje na temperaturę bijącą z wkładu). Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, Wojtek
  10. Dzień dobry. Wodę do działki (dom w trakcie budowy) mam doprowadzoną do studzienki wodomierzowej rurą PE 32 (od zaworu w drodze jakieś 10m), niestety nie miałem wpływu na umiejscowienie studzienki i teraz o niej muszę przeciągnąć do maszynowni rurę około 40m. Tutaj rodzi się moje pytanie, czy powinienem od zaworu za wodomierzem (w studzience) położyć rurę PE32 czy raczej powinienem celować w rurę wodną PE40 aby zmniejszyć opory przepływów? Dom w dwoma łazienkami, w jednej prysznic, umywalka i toaleta, w drugiej wanna, umywalka i toaleta, w kuchni zlewozmywak i zmywarka, póki co 3 osoby, docelowo 4. Czy dobrze rozumiem ze mimo zastosowania większej średnicy to do momentu przekroczenia możliwości przepływu rury od zaworu głównego do wodomierza (PE32) nie powinienem zauważyć spadku ciśnienia? Pozdrawiam, Wojtek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...