Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krychacz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Krychacz

  1. 220 kW z październik z podlicznika
  2. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Hej Czy może ktoś podać jaką minimalną modulację mocy mają pompy: SDC 12 kW T-CAP 9 kW Z góry dzieki!
  3. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Nie no 5 tyś to nie jest miom zdaniem realne. Ale jak widze oferty czasami za gen. J 5kW z samym freonem po 22 tysiące to już jest oszustwo . Zreszta też taka kiedys dostalem jak wybieralem
  4. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    A rzeczywiście Sorry
  5. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    5kW nie może zmodulować się do połowy mocy ? Moja się moduluje do 1.2 kW mocy. Mi PH z Panasonica mowil ze 3 i 5 to ten sam gabaryt jest i tylko programowa rożnica.
  6. Masz racje Chodzi mi tylko o to że w 300 L jest więcej dostępnej wody w danym momencie np. jak masz gości jest mega mróz i cała chata idzie rano sie myć . W codziennym użytkowaniu taka sytuacja jest pomijalna. Wszytko opiera się o planowane zapotrzepowanie CWU. U nas 200L na 3 osoby dziennie to za mało.
  7. Cześć No radziła sobie bez problemu. W styczniu było przez cały miesiąc 20 h grzałki ( a mam ustawiony pkt biwalencji na chyba -4 czy -5 st ). Większość to dfrosty. Generalnie miałem ten sam dylemat co Ty. Jak zobaczyłem jak malutka jest ta pompa a dodam że wisi u mnie koło klimatyzatorów to zwątpiłem przez chwilę że to da radę. Ale koledzy z forum mnie wyprostowali i rzeczywiście jest ok. Na plus też mnie zaskoczyła głośność pracy tego ustrojstwa. Moim zdaniem chodzi zdecydowanie ciszej niż klima Fujitsu z 2020 3,5 kW.
  8. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Wg. instrukcji to nominal jest 14,5l. Ja ustawialem tak żeby przy zamknięciu siłowników i wyregulowaniu zaworu upustowego mieć 15l/min. Czyli nimonal przy najgorszych warunkach. 25 l min to ma chyba 9 kW nominala
  9. A ja mam praktycznie takie samo OZC jak Twój dom i mam 5 kW. Pompa spokonie dała radę. Wnioski po zimie: - Jak jest -10 to grzanie zasobnika 200l trwa 2 godziny - Jak byś chciał zasobnik 300 l to bierz 7 kW - Jak byś chciał grzać kiedyś garaż to bierz 7 kW - Od temperatury +4 st. pompa praktycznie nie ma już dfrostów w tyrbie CO i schodzi bardzo ładnie z mocą Zużycie luty CO+CWU 740 kWh podliczniki Temperatura w domu 23 st. Grzenie ciągłe G11.
  10. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    A ja wczoraj zaliczyłem bład H62. Czyszczenie sitka i magnesu załatwiło sprawę. Sprawdziłem też max przepływ na pompie i mam 15l. Zdjęcia sita dla potomnych.
  11. Witam Styczeń 2021 CO+CWU 908 kWh. Grzanie 24 h KG - 15/38 15/27.
  12. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    A możesz podać informacyjnie ile masz godzin pracy ?. Grzejesz 24h?.
  13. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Ok dziekuje za pomoc!
  14. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Widzę że mamy b. podobne domy i pompy o tej samej mocy. Czy jesteś w stanie podać jakieś dane odnośnie zużycia CO+CWU za sezony?.
  15. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Witaj Właśnie tą tabelę pokazywał mi Instalator i dlatego sugerował 5 kW. Ja się tylko martwię o ilość przepracowanych godzin. Dzisiaj mamy +5 na dworze i ona i pompa chodzi na 30 Hz wiec zmodulowała się w optymalnym zakresie ale chodzi cały czas..
  16. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Cześć Ogólnie to wlaśnie zaczyna się 3 sezon grzewczy bo od 2018 grzejemy tylko dopiero od grudnia jest PC. Na razie podbiłem krzywą do 37 st przy -15. Zobacze jaki efekt ale nawet jeżeli pompa przepracowałaby 4000h w sezon to przy zakładanym cyklu 60000 h życia co według producentów nie jest wyczynem to daje 15 lat. Szmat czasu. Generalnie to troche mam kaca ze nie wziąłem 7 kW ale zmarznąć nie zmarzniemy.
  17. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Mieszkam w 1 strefie. Podniose troche KG.
  18. Krychacz

    Panasonic Aquarea

    Witam Mam małe pytanie. Od 2 tygodni posiadam Panasonic SDC 5 kW seria J + zasobnik CWU 200L powierzchnia wężownicy 2 m2. OZC z ciepło właściwe 4,3 kW dla -16 st C. Dom 150 m2 powierzchni grzanej budowa 2018 r. Posadzka styropian grafit 20 cm, ściany styropian grafit 25 cm, poddasze wełna 40 cm. Jest rekuperacja Vaillanta VAR 360/4. W lipcu zamontowana fotowoltaika 9 kWP z uwagi na to skłoniliśmy się co do instalacji PC PW. Kierując się OZC doliczyliśmy kW potrzebne na CWU i założyliśmy 5,5 kW dla -16 st. Praca monoenergetyczna równoległa punkt biwalencji -5 st C. Generalnie przez te 2 tygodnie tempteraury od -1 do +4 w domu jest cieplo. Praca ciągła - ustawiona krzywa grzewcza -16/35 st +15/27 st. Zakładaliśmy 22 st i tyle jest we wszystikich pomieszczeniach. Moje wątpliowości budzi ciągła praca PC. Pompa pracuje praktycznie ciągle z modulacją 30-60 Hz i przez 15 dni pracy nastukała 340 h. WIem że przy instalacji firma opierała się na tabelach doboru pomp ciepła Panasonic. Czy Panów zdaniem nie jest to pompa zbyt słaba?. Czy praca ciągła w obecnych warunknach ( niestety nie wiem jak będzie w okresie przejściowym ) nie skróci drastycznie żywotnośći PC? Zużycie dobowe pomiędzy 17-22 kW CO+CWU. Będę wdzieczny za opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...