Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tom11111

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tom11111

  1. dzieki, pewnei zrobie tak jak opisalem. najwyzej za rok znowu be przerabial , ale moze nie.
  2. Witam, Mam pytanie, czy ktos ma w swoim piecu z podajniekiem na ekogroszek, zamontowany zawor 4-drogowy np. powyzej poziomu powrotu wody z c.o.? Chodzi mi o to, ze rury powrotne mam przy podlodze, a zawor chcialbym miec na wysokosci wyjscia goracej wody z pieca (czyli woda powrotna musialaby najpierw poplynac z rur powracajacych ok 100 cm w gore do zaworu 4-drogowego i pozniej z zaworu z powortem do poziomu podlogi do powrotu do pieca) i nie wiem jak bedzie sie ta instalacja zachowywala z opisanej sytuacji. Bedzie tam oczywiscie pompa, wiec moze to nie ma znaczenia? Bardzo prosze o info jesli ktos tam ma albo komu zakladal. Dzieki.
  3. witam, a moj problelm jest nastepujcy. Na wyjsciu z kotla nie mam teraz zadnego zaworu 4droznego, ale planuje go zalozyc. Chodzi o to, ze srednica wyjsca z kotla jest teraz 1,5 cala, ale sie po ok. 1 m zmiejsza sie do 1 cala z powodu pompy. Potem za pompa znowu sie zwieksza. Czy jesli zaloze zawor 4drogowy 1 cal to mi to cos zmieni w dzialaniu lub wdajnosci pieca? Srednica na powrocie jest 5/4 cala . Prosze o info, moze ktos mial taka sytucje i moglby sie wypowiedziec. Dzieki.
  4. Dzieki za podpowiedz, jak takie rozwiazanei zastosuje to dam znac co wyszlo. Mial ktos jeszcze moze podobne "problemy"? I przy okazji, czy sa termostaty grzejnikowe na rurki 3/4? Na kilku grzejnikach 2 lata temu zalozylem (ale tylko w 1 pokoju i kuchni) i mi hydraulik wspawywal rurke 1/2 do tej co mam, czyli 3/4 zeby moc ten termostat zamocowac - masakra!
  5. tom11111

    zawory 3 i 4 drogowy

    Ten termostat nie jest bardzo czuly, zalacza sie jak spadnei o 1,5-2 stopnie.
  6. popieram jednaago z kolegow. Sam wiele razy sprawdzilem. Po kilku miesiacach, czasem tygodniach, zalezy czy zima czy lato, takie plamy znikaja. Ja mialem jedna zasade, jak padal porzadny deszcz i kostka dobrze nasiakla, bralem szczotek ryzowa (ciagle padalo) i po prostu 2,3 minuty ta plame szorowalem. W oczach znikala.
  7. Witam, A ja ma prosbe o pomoc. Mam Cichewicza 25kW Futura Econo od 1 roku. Ostatniej zimy spalanie jakie osiagalem w zimniejsze tygodnie bylo okrutne - 45kg/dobe - dom ok. 200 m2. Piec nie ma zaworu 3 ani 4 drogowego. Mam tylko termostat pokojowy. Na poczatku mialem elektroniczny, pozniej zmienilem go na zwykly i zaden mi sie nie podoba. Przy elektronicznym piec zalacza sie co kilkadziesiat sekund na krotko (np. 20 sekund), a przy zwyklym, minie 12 godzin zanim sie zalaczy i potem chodzi nastepne 12 godzin zeby sie znowu na tyle wylaczyc (termostat ma 1 stopien ponad i ponizej nastiownej temp., zanim sie zalaczy i rozlaczy). Generalnei ZERO oszczednosci. Pomysl, zeby to zmienic mam nastepujacy. Na wyjsciu z pieca zaloze zawor 3 lub 4 drogowy, ktorym bede regulowal temp. wody wychodzacej na c.o. Wiem, ze co kilka dni moze byc potrzeba zmiany przeplywu przez ten zawor, ale nie widze z tym problemu. Moj zamysl jest taki, ze piec bedzie chodzil stale z optymalna temp. ok 56-58 stopni, a temp. na grzejnikach bedzie taka jak bede chcial. Nie wiem tylko czy takie rowiazanie da mi jakies oszczednosci. Czy ktos z Was mial juz podobny problem i zastosowal takie wlasnie rozwiazanie, zeby zminimalizowac spalanie? Jesli ktos juz wprowadzal u siebie opisane przeze mnie zmiany, bede bardzo zobowiazany za rady i uwagi. Jak macie ewentualnie inny pomysly, zeby mi pomoc zaoszczedzic, rowniez chetnie wyslucham. Dzieki.
  8. Witam, Mam Cichewicza 25kW Futura Econo od 1 roku. Ostatniej zimy spalanie jakie osiagalem w zimniejsze tygodnie bylo okrutne - 45kg/dobe - dom ok. 200 m2. Piec nie ma zaworu 3 ani 4 drogowego. Mam tylko termostat pokojowy. Na poczatku mialem elektroniczny, pozniej zmienilem go na zwykly i zaden mi sie nie podoba. Przy elektronicznym piec zalacza sie co kilkadziesiat sekund na krotko (np. 20 sekund), a przy zwyklym, minie 12 godzin zanim sie zalaczy i potem chodzi nastepne 12 godzin zeby sie znowu na tyle wylaczyc (termostat ma 1 stopien ponad i ponizej nastiownej temp., zanim sie zalaczy i rozlaczy). Generalnei ZERO oszczednosci. Pomysl, zeby to zmienic mam nastepujacy. Na wyjsciu z pieca zaloze zawor 3 lub 4 drogowy, ktorym bede regulowal temp. wody wychodzacej na c.o. Wiem, ze co kilka dni moze byc potrzeba zmiany przeplywu przez ten zawor, ale nie widze z tym problemu. Moj zamysl jest taki, ze piec bedzie chodzil stale z optymalna temp. ok 56-58 stopni, a temp. na grzejnikach bedzie taka jak bede chcial. Nie wiem tylko czy takie rowiazanie da mi jakies oszczednosci. Czy ktos z Was mial juz podobny problem i zastosowal takie wlasnie rozwiazanie, zeby zminimalizowac spalanie? Jesli ktos juz wprowadzal u siebie opisane przeze mnie zmiany, bede bardzo zobowiazany za rady i uwagi. Jak macie ewentualnie inny pomysly, zeby mi pomoc zaoszczedzic, rowniez chetnie wyslucham. Dzieki.
  9. Tak myslalem, ze macie tez zawory 3 lub 4-drogowe. Tez mialem u siebie taki zalozyc, ale sie hydraulika posluchalem i nie mam. Ale to jeszcze zmeinie. jak dokladnie dziaal taki zawor, ma jakis czujnik i puszcza tyle cieplej wody zeby za zaworem plynela do pieca minimalna temperatura ustawiona czy po prostu recznie sie go ustawia i leci np. pol na pol wody cieplej i wracajacej z grzejnikow. Przy zalozeniu oczywiscie, ze zawor 3 lub 4- drogowy jest na powrocie i ma za zadanie nie dopuszczac do zbyt duzej roznicy pomiedzy temp. wychodzaca z pieca i powracajaca.
  10. A jakie macie wtedy spalanie, utrzymujac ciagle piec na ok. 58 st.? Wieksze niz gdyby byl ustawiony np. na 45 st.? Poza tym jak by wygladala praca pieca, pompy i co by sie stalo gdyby zrobilo sie raptem cieplo, wszystkie termostaty na grzejnikach by sie pozamykaly i nie byloby obiegu wody w ukladzie?
  11. Siema Madere, z nieba mi spadles! tez od dawna szukam kogos kto uzytkuje Cichewicza FE 25kW. W razie pytan wal na maila, wysel Ci w wiadomosci. Mam pytanie do goolu. Jak mozecie miec w domu 22 st. i piec ustawiony na 58 st? Przeciez przy takim grzaniu to u mnie byloby w domu 26-28 st.!!
  12. Dzieki za podpowiedzi. Mam inny piec niz Ty wiec bylbym wdzieczny za wyjasnienie co oznaczaja konkretne U i parametry C i D. dzieki. A w ogole to wyaje mi siue to trudne zeby przy 60st na piecu i podawanie/spalanie 15/50 spalal Ci tylko 20kg/dzien - niemneij jednak Gratulacje. Z niecierpliwoscia czekam na U3 i U4 bo nie mam pojecia co to moze byc. Pozdrawiam.
  13. A skąd masz tak kaloryczny ekogroszek? Kupuje u jakiegos posrednika. Ale jest pakowany w oznaczone worki w kopalni (Kompanie Weglowa) wiec raczej nie jest oszukany - poza tym pali sie raczej dobrze. A propos Danutka, pamietam ze kiedys mialas problmy z rozgrzaniem pieca powyzej 50st. Ciagle aktualne?
  14. Siem Radku, Mam podobne gabaryty powierzchni jak Ty i piec 25kW. Tylko ze mi osttanio (wieksze mrozy) pozera do 40kg/dzien! Na piecu mam 53st., sterownik pokojowy ustawiony na 22st. - podawanie 20 sek., spalanie 80sek. - ekogroszek 29 kJ. Chetnie skorzystam z rad jak troche zaoszczedzic. Dzieki
  15. czesc Mendras, Moglbys lepiej wytlumaczyc powyzsze stwierdzenie? Skad taka teoria?
  16. I jeszcze jedno, duzo piszecie o sile nadmuchu. Czy to ma duzy wplyw na spalanie i uzyskiwanie temp.??? Ja ma stale nadmuch na 100%
  17. Moje ustawienia to 20 sek podaje i 100 sekund nie podaje i tak w kolko - tryb praca. W trybie podtrzyamnie mam 15 sek. podawania i 25 minut przerwy. Temperatura na piecu to 52 st. Nie mam zawory 3drogowego i troche mam problemy z uzyskiwaniem temp. zadanej kotla - szczegolnie na poczatku, gdy zalacza sie termostat i pompa zaczyna wode pompowac. Stad bylo moje pytanie, czy korzystacie z zaworow 3 drogowych i czy nie wplywaja one zle na grzanie domu i jak sie ogolnie sprawuja? A tak na marginesie, czy Wasze piecew w trybie podtrzymania tez schodza do temp. min. kotla ( u mnie to jest 40st) i dopiero ponizej tej temp. lekko sie dogrzewaja, temp. zadana pieca uzyskuja tylko w trybie praca???? Poszukuje tez kogos kto ma piec CICHEWICZ 25kW - chetnie podziele sie ustawieniami i skorzystam z dobrych rad.
  18. A macie zawór trojdrogowy na powrocie do pieca, zeby temperatura powrotu nie byla zbyt niska (producent mojego kotla CICHEWICZ tak zaleca)?? Jak sie one sprawdzaja?
  19. A czy Wy tez wsypujecie do podajnika wilgotny groszek? Zgaduje ze nie jest to najlepsze dla pieca, ale jak jest w workach to co zrobic?
  20. Moj jest nagrzany, bo nie jest nowowybudowany. Mieszkam w nim juz kilka lat.
  21. Wg mnie spalanei macie super. Ja mam ekogroszek z podajnikiem od miesiaca i nawet nei powiem ile mi spala bo w porownaniu z Wami strasznei duzo. Jakie macie piece? Ja mam Cichewicza 25kW i ogrzewam jakies 180m2. Groszek 29kJ. 26kg/dobe, ale dopiero sie ucze, hehe. Mam tez termostat pokojowy wiec tym bardziej wydaje mi sei bardzo duzo idzie tego paliwa.
  22. Ewoo, dzieki za odpowiedz. U mnie w sterowaniu moge ustawic czy chce cwu z priorytetem czy bez. Ja rozumiem, ze zawor zwrotny jest tam zamontowany jako zabezpieczenie, ale chyba jest to zbedne - tym bardziej ze moj piec posiada wezownice bezpieczenstwa.
  23. Witam, Tak sobie poczytalem powyzsze dyskusje i tez mam problem. Otoz moj hydraulik zalozyl mi pompe co na wyjsciu pieca i dla bezpieczenstwa dal rwonolegle zawor zwrotny (argumentowal, ze jest on tam po to zeby woda nie biegla w kolko jak bedzie pompka wlaczona). Problem jest tylko w tym, ze mam termostat pokojowy i nie sprawuje on do konca swojej funkcji bo nawet jak nie zalacza on pompki to w domu i tak jaest cieplo bo przeciez ciepla woda krazy grawitacyjnie, wlasnie prze zawor zwrotnyt. Z tym sobie jednak jakos poradze. Drugi blad jaki mam w instalacji to ze gdy pracuje tylk pompa cwu powrot tego obiegu dgrzewa mi grzejniki, wlasnie powrotem. Pomyslalem o zalozeniu zaworu zwrotnego przy powrocie co, ale nie jestem pewny czy w sytuacji gdy beda pracowlay obie pompki na raz, pompa od c.o. da rade gonic wode (bo wtedy bedzie ja tez pchala, ale w 2 strone, pompa cwu). Czy ktos rozumie co mam na mysli i moglby cos poradzic? Czy zawor 3drogowy dziala tez w czesci na zasadzie zaworu zwrotnego i jak sie go zalozy to puszcza on wode tylko w 1 kierunku? Bede wdzieczny za wszelkei porady.
  24. mieszkam w domku z parterem i pietrem, nad ktorym jest jeszcze strych. jednak sufit na strychu jest nie ocieplony. w zimie na pietrze jest zawsze 1,5 stopnia chlodniej niz na parterze (mimo, ze zgodnie z zasada, iz cieplo idzei do gory, powinno byc cieplej). poniewaz ocieplenie calego strychu bedzie troche kosztowalo, chcialbym sie dowiedziec czy to na pewno pomoze. i jeszcze drugie pytanie, czy wystarczyloby zamiast ogrzewac dach na strychu, polozyc tam na podlodze styropian, po ktorym mozna chodzic. to byloby tansze rozwiazanie, ale nie wiem czy by pomoglo. a moze okaze sie ze jest to lepszy pomysl niz ogrzewanie sufitu. z gory dzieki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...