Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mati1992

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O mati1992

  • Urodziny 21.07.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mati1992's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Decyzja podjęta, jutro wykopie te doły i zobaczę co to da, jedna pompę mam, jak coś to kupię jeszcze jedna i muszę to jakoś ogarnąć, bo na wiosnę na pewno nie będzie nic lepiej.. a czekać z izolacja do lata nie mam zamiaru..
  2. Miałem prawie identyczna sytuacje, po wykopaniu na ławy, wyszła woda około 10-20 cm, wypompowaliśmy, zalaliśmy chudziaka około 15 cm, postał kilka dni, później znowu woda wypompowana z chudziaka, ułożone zbrojenie i zalane ławy na +- 55-60 cm. Teraz zrobione są ściany fundamentowe z bloczka, ale nie w całości. Dookoła tych ścian stoi woda na wysokości jednego bloczka i zastanawiam się jak ja odprowadzić żeby to obsychało i móc robić izolacje... taki teren i problemy są. No ale Aby zrobić „ZERO” i obsypać to ładnie wszystko piaskiem to będzie z górki może ..
  3. Woda jest raczej opadowa, tylko nie wsiąka bo taki teren i pora roku, gruntowa pokazała się jak ławy kopaliśmy to na głębokości około 1m. Wody jest dosyć sporo bo dookoła domu ścian fundamentowych oraz w środku domu tez tak samo stoi. Rów przy drodze jest, ale raczej nie drożny. I też zrobienie jednego przekopu do tego rowu myśle ze nie załatwi sprawy bo woda stoi dookoła domu. Teraz i tak sporo śniegu to nic nie będę działał. Ale jak tylko zniknie to chyba wykopie te 4 dookoła domu i wypompuje to właśnie do tego rowu . Zobaczymy czy coś to da. Może ktoś miał podobna sytuacje i robił tak ????
  4. Witam, potrzebuje porady odnośnie pozbycia się wody , a konkretnie obecnie woda stoi przy ścianach fundamentowych na wysokości około jednego bloczka betonowego ścian fundamentowych. Chce się pozbyć tej wody... jeśli wykopie w czterech rogach oddalone o kilka metrów doły poniżej terenu i pompowanie tej wody gdzieś dalej załatwi sprawę ???
  5. Żeby zamarzł grunt pod ławą fundamentową to musiałoby być -20 przez miesiąc. Mówię o ławie wylanej na minimum 50-60 cm głębokości.
  6. U mnie dokładnie taka sama sytuacja, po konsultacji z KB zostawiam tak do wiosny. Wtedy izolacja i zasypywanie. Można teraz zasypać i później ma wiosnę wybierać z powrotem ale to sporo roboty.. raczej bez sensu. Co innego jakby to przepływało gdzieś , ale jak stoi to szkody nie zrobi. Dodatkowo tez to jest jakaś izolacja termiczna od mrozu.
  7. Właśnie o to chodzi ze teren jest dosyć Mokry, obecnie po deszczach stoi jakieś 20 cm w wykopie i dochodzą przymrozki.. jutro zadzwonię do KB i zobaczę co doradzi. Mase KMB mam dwuskładnikowa Hydrolex 2E, ale niestety nie zimowa..
  8. Witam wszystkich tu obecnych. Chciałem się was poradzić odnośnie ścian fundamentowych, na chwilę obecną mam zalane ławy fundmanetowe w gruncie, głebokie srednio 55 cm i szerokie 60 cm, na tym wymurowane ściany fundamentowe z bloczków betonowych - 6 warstw, na tym lada dzień będzie zalany wieniec i po tym chce to zasypać piaskiem, tylko tutaj powstaje mały problem, jeśli chodzi o zasypkę wewnątrz to nie będzie raczej problemu bo tutaj daje tylko dysperbit, gorzej jest ze stroną zewnętrzną, tam mam plan zaizolować juz konretnie, tzn jakiś grunt i pożniej masa KMB, nastepnie styropian xps, problem w tym że przy obecnej pogodzie, boję się nakładać mase KMB, tak więc czy mogę zasypać tylko wewnątrz a zewnętrzną izolację zrobić na wiosnę ??? Dodam że planuje działać dalej jak tylko zasypie, czyli wylać chudziaka i murować już sciany. Z góry dziekuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...