Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Barankowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Barankowy

  1. Hi, Jak ma się kwestia drzwi firmy wikęd z serii alu hybrid? Czy ta linia warta jest dopłaty względem termo prestige lux? Chodzi mi głownie o kwestie techniczne (szczelność, izolacja termiczna, no i bezpieczeństwo) bo estetyka w alu hybrid zdecydowanie na plus dla mnie Ale nie jestem pewny czy sam wygląd jest wart dopłaty w moim wypadku prawie 4kpln:/ Czy jest ktoś kto miał do czynienia z drzwiami obu serii i może coś na ten temat powiedzieć? Z jakimi problemami najczęściej można się spotkać w drzwiach wskazanych serii? Generalnie, potrzebuję dobrych! ciepłych i szczelnych drzwi do nowego domu, wejście od zachodu, drzwi otwierane na zewnątrz, w pełni zadaszone (dach wysunięty ponad 2m od ściany). Chciałbym coś co będzie w miarę bezproblemowe na lata tak żebym nie musiał się z tym użerać przez jakieś pierdoły. O drzwiach termo prestige lux znalazłem kilka komentarzy że fabrycznie montowane są (lub może były?) za długie wkładki i już przy montażu niektórzy mieli problemy z reklamacjami. Czy ten problem nadal występuje? Poza tym z tego co widzę drzwi raczej polecane. pozdrawiam, M.
  2. Cześć, Gdyby ktoś był zainteresowany wymiennikami entalpicznymi, to kontaktowałem się ostatnio z czeską firmą REKUPEX (ktoś już wcześniej wspominał o ich wymiennikach na ebay). Na ich stronie znalazłem informacje że mają wymienniki entalpiczne w ofercie aczkolwiek sama strona po przekierowaniu jest pusta. Pomęczyłem ich mailowo i dowiedziałem się że w ofercie standardowo mają dostępne wymienniki EC-EX6 366:300 w cenie 306€ brutto koszt wysyłki dla samego wymiennika to 13€. Dodatkowo na tej stronie: LINK Można skonfigurować sobie całą obudowę z wyjściami w różnej konfiguracji, różnym ociepleniem itp. Wymiennik w cenie. Cenowo wygląda to całkiem fajnie. Sam wymiennik jest firmy ZERN ENGINEERING a rekupex jest tylko ich dystrybutorem. Wg konsultanta są wstanie sprowadzić dowolny model z katalogu zern ale cena nie będzie już taka fajna jak dla modelu wskazanego wyżej (brak rabatów itp) - chyba że zamówienie będzie większe np kilka sztuk danego modelu. Może ktoś skorzysta z tych informacji Sam katalog dostępny bezpośrednio u producenta: LINK Pozdrawiam, Mateusz.
  3. @ariater, @Wiktor1111 Tylko że to wymusza wejście do WC z poziomu wiatrołapu, a dla nas jest jeszcze bardziej abstrakcyjne niż drzwi do WC na końcu salonu. @Elfir Dla czego od razu błąd architekta? Trzeba pamiętać że większość rozkładu pomieszczeń to my narzucaliśmy- nie architekt. Ten dom ma być wygodny dla nas- użytkowników- a nie architekta czy upodobań okazjonalnych gości. Zresztą- większość projektów dwulokalowych miało tego typu wady. Po prostu gdy spojrzy się na projekt całościowo to okazuje się że wcale nie tak łatwo znaleźć idealne miejsce na WC gdy połowa parteru jest zajęta przez drugi lokal. W naszym wypadku jest to efekt wypadkowy wszystkich wymagań i założeń jakie postawiliśmy dla tego budynku. Przykładowo, projekt na którym głównie się opieraliśmy: https://www.extradom.pl/projekt-domu-amelia-v-bez-garazu-b-WRF1493 Jak widać tutaj WC jest jeszcze bliżej salonu. Poza tym każdy patrzy na swój przyszły nowy dom przez pryzmat swoich doświadczeń z miejscami w których mieszkał. Aktualnie mamy wejście do WC w linii prostej oddalone o 2m od końca kanapy w salonie. Nie doświadczyliśmy żadnych niedogodności z tego powodu. I nie zrozumcie mnie źle- nie chodzi o to że się uparłem i na siłę bronię złych rozwiązań. Po prostu patrząc całościowo na ten projekt nie widzę lepszego wyjścia i jest to coś co mimo swoich wad, jesteśmy wstanie zaakceptować
  4. Braliśmy takie efekty pod uwagę ale lepszej lokalizacji na obowiązkowe WC na parterze nie znaleźliśmy. Powiększać domu tylko ze względu na lepszy układ kibelka też nie będziemy. Jakieś propozycje jak to inaczej można rozwiązać? Można trochę pokombinować i upchać do pod schodami po niewielkich zmianach ale samego efekty dźwięków i zapachów i tak to nie zmieni.
  5. Hi, Może wygląda to na niezbyt przemyślany projekt ale na prawdę analizowaliśmy nasze potrzeby przez prawie 2 lata. Sprawdzaliśmy dużo możliwości na planach które sami rysowaliśmy oraz na podstawie projektów z internetu i to jest najlepsze co udało się stworzyć i co zaspokaja potrzeby całej rodziny :] Wiadomo, skosy na poddaszu rzecz wredna ale raczej typowego piętrowego nie chcemy. W projekcie bazowo ścianka kolankowa jest na 110cm i tutaj będzie modyfikacja bo będziemy chcieli ją podnieść na 130-140 ale na pewno nie wyżej. Poza tym sam MPZP nie pozwala tutaj już szaleć. Co do stron świata to na parterze okno w salonie 270cm jest na południe (to bliżej kuchni). Strona babci to północ. Więc sypialnie dzieci mają duże okna ścienne na południe oraz dachowe na wschód i zachód. Co do salonu to raczej tak zostanie. Nam odpowiada. Ani ja ani żona nie jesteśmy melomanami więc audio z TV jest całkowicie wystarczające. Jeżeli chodzi o ułożeni mebli to jest to raczej orientacyjny rozkład. TV będzie tam gdzie jest ale kanapa pewnie będzie większa w wersji "od okna do okna". Stół nie będzie tak na środku tylko bliżej okna itp. Wanna u babci zostaje - za prysznic został bym pewnie pozbawiony części ciała dzięki której babcia ma ukochane wnuczki
  6. To dzieło to efekt naszych założeń i oczekiwań. Powiększanie WC dla sztucznego komfort uważamy za bezcelowe :] Mieliśmy sugestie aby zrobić to większe ale nikt racjonalnie nie był w stanie wytłumaczyć po co. Ty masz jakieś racjonalne argumenty? Obecnie w mieszkaniu które wynajmujemy mamy "masakre" 0.95 m2 i jest to dla nas wystarczające aby zrobić "numer 2" w ciszy i spokoju więc prawie 2-krotnie większy kibelek będzie całkowicie ok. Poza tym, to jest tylko WC, nie sypialnia czy salon żebym spędzał tam całe dnie.
  7. Hi, Witam wszystkich! Po latach anonimowego czytania forum pora się ujawnić A że chwila rozpoczęcia wymarzonego domu zbliża się wielkimi krokami to chyba jest to doby moment :] Naszą działkę kupiliśmy w sumie 2 lata temu. Trochę nam zeszło ze znalezieniem "tego idealnego" projektu, a gdy już to zrobiliśmy, to okazało się że koszty adaptacji i zmian które chcieliśmy wprowadzić są "nieopłacalne". Po konsultacjach z architektem stanęło na projekcie indywidulanym :] Mamy dokładnie to co chcieliśmy. Założenia był proste: 1) Brak kominów - jakichkolwiek 2) płyta fundamentowa 3) dach dwuspadowy 4) wewnątrz domu wydzielone niezależne mieszkanie na parterze dla babci. 5) ogrzewanie elektryczne + klimatyzacja 6) wentylacja mechaniczna z rekuperacją 7) PV na dach Niestety dach będzie w orientacji wschód-zachód. Wynika to po pierwsze z tego że działka ma delikatny spadek na północ, a dodatkowo od południa wzdłuż granicy z drogą gminną rosną dość wysokie drzewa które skutecznie zasłonią mi PV. Kosztem mniejszych uzysków zdecydowałem się na wschód zachód. I nie- drzew nie mogę usunąć, są na części gminnej w pasie drogowym. Gmina broni się rękami i nogami przed udzieleniem zgody na ich wycięcie a dodatkowo w zamian (jeśli już by się zgodzili) nakazują zasadzić inne drzewa które w końcu też będą wysokie. W każdym bądź razie, wyszło coś takiego: https://drive.google.com/file/d/1LcshFhorC7kmdDhv4joL8m60ySikpK1B/view?usp=sharing Aktualnie czekam na projekt architektoniczny i finalne pozwolenie na budowę. Mam nadzieję że na jesień wbijemy pierwszą łopatę :] Pozdrawiam, Mateusz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...