Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kawczuk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kawczuk

  1. Tzn skontaktować się przez maila podanego na stronie?
  2. Przeliczyłem wg metrażu produkty z podanej strony i też mi wychodzi 10 tys czyli chyba lokalny sprzedawca nie chce ze mnie zedrzeć. Szukam właśnie czegoś dobrego, co posłuży na lata i nie będzie robić problemów. To, że chce zrobić sam nie znaczy, że chce oszczędzać na materiale.
  3. Czyli rozumiem wybranie produktów marki Greinplast będzie wyborem, który nie będzie sprawiał problemów w użytkowaniu w kolejnych latach? Greinplast TNB czyli ten nanosilikonowy? Mam u siebie w okolicy lokalnego dystrybutora produktów marki Greinplast więc z dostępnością nie będzie żadnego problemu. Byłem nawet w piątek w tej firmie, poprosiłem o wycenę. Klej, grunt, tynk biały i dodatkowo kilka wiaderek szarego, sprzedawca oparł się na moich obliczeniach 235m2 powierzchni - koszt materiałów 10tys. Polecał właśnie ten tynk nanosilikonowy.
  4. A jakiej firmy tynk silikonowy będzie najlepszy?
  5. Wystarczy umyć karcherem elewacje bez dodawania żadnej chemii? Przed położeniem warstwy kleju może jednak dobrze by było dać grunt żeby to wszystko dobrze trzymało? Zamiast drugiej warstwy siatki wystarczy zastosować jakiś dobry klej z włóknem na całości czy jednak lepiej dac drugi raz siatkę?
  6. Witam. Może zacznę od początku. 5 lat temu kupiliśmy dom, który był ocieplony i zaciągnięty klejem z siatką. Oczywiście ze względu na brak funduszy nic z tym nie robiliśmy. Teraz chcielibyśmy położyć tynk silikonowy. Ogólnie klej wymaga jakiś poprawek, bo trafi się jakiś ubytek czy uszkodzenie mechaniczne. Kiedy dokładnie to było ocieplone to nie jestem w stanie powiedzieć, na pewno więcej jak 5 lat temu. Nie wiem czy warstwa kleju mogła być zagruntowana. Myślę, że nie. Jakie czynności powinienem teraz wykonać, żeby zrobić tą robotę porządnie? 1. Mycie elewacji z jakimś środkiem czyszczącym, potem grunt głęboko penetrujący? 2. Wystarczy tylko drobna naprawa ubytków w kleju i zdrapanie jakichś zadziorów w celu wygładzenia powierzchni? Czy lepiej by było zaciągnąć klejem jeszcze raz? Jak całość klejem to dodatkowo też siatka? 3. Na koniec oczywiście grunt pod kolor i na to tynk silikonowy, który miałby być położony natryskowo. 4. Dodatkowo mam do poprawy styropian na fundamentach. Trochę się miejscami utlenił, jest sporo ubytków. Myślałem ubytki wypełnić pianą a na to nakleić jakiś cienki styropian, żeby zniwelować trochę uskok do listy startowej (uskok 10cm). Całość prac chciałbym wykonać samodzielnie. Nie jestem budowlańcem, ale jakąś tam wprawę przy remontach mam, więc uważam, że podołam temu zadaniu. Dom nie jest wysoki. Do podbitki 3,5 - 4m. Dach 4 spadowy, kształt domu nieregularny, dużo uskoków, załamań, itp. Z tego względu nie mam dużych ścian pojedynczych. Na szybko policzyłem jakieś 235m do roboty. Czy opisany tryb postępowania jest zgodny ze sztuką czy coś źle myślę? Z góry dziękuję za wskazówki i udzieloną pomoc. Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale. Pozdrawiam.
  7. Zużycie CWU obliczyłem na poziomie 500kwh na te 5mcy. Z tych 3200 trzeba odliczyć to co piec pracuję w lato. Przyjąłem jakieś 200kwh stąd 500 na CWU. Rodzina 4 osobowa. Dodatkowo pragnę zaznaczyć, że żona aktualnie siedzi teraz w domu, bo mamy małe dziecko. W przyszłości planuje wrócić do pracy, ale już nie zakładam jakiegoś mniejszego zużycia prądu. Autokonsumpcje zakładam na większym poziomie, mało rzeczy robimy w nocy. Gotowanie (indukcja), pieczenie, pranie zawsze w dzień. Zmywarka jedynie przeważnie wieczorem jest nastawiana, co można byłoby zmienić. Grzałka CWU też by pracowała w dzień. Reasumując, biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, lepiej jest założyć instalację 4,5 kw, która pokryje w 100% moje roczne zużycie prądu oraz wyprodukuje nadwyżkę dla ZE. Faktycznie, nie wziąłem pod uwagę wymiarów. 10 paneli 450w zajmie tyle samo M2 co 12 szt. 370w. Muszę dokładnie zmierzyć dach i wtedy podejmę decyzję. Zabezpieczenia oczywiście zgodnie ze sztuką. Pisałem o tym, że dach jest odgromiomy i pytałem czy trzeba dodatkowo dać uziemienie instalacji PV, bo różnie wyczytałem. Wszystkie dodatkowe zabezpieczenia zgodnie ze sztuką. Tutaj samo spięcie elektryczne zleciłbym elektrykowi. Aczkolwiek jeśli można prosić o dokładne informacje co zastosowaćbyłbym bardzo wdzięczny. Czy taka rozdzielnica AC/DC z popularnego serwisu jest w porządku? Dodatkowo posiadam w rozdzielni różnicówkę. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Rożnicówka ma 40A a wyłącznik w skrzynce energetycznej 25A (właśnie to sprawdziłem). Czy nie jest to błędem?
  8. Witam. Planujemy założyć fotowoltaikę, którą chciałbym sam zamontować. Czytając forum doszedłem do wniosku, że zakupię panele firmy Longi oraz inwenter Huawei. Nasze roczne zużycie energii to 3200kwh w 2020r, w 2019 było chyba 2700 kwh jednak doszły pewne sprzęty które zostaną. Dodatkowo planujemy założyć klimatyzację w celu chłodzenia tylko w upalne dni (myślę że ok 500kwh wystarczy jak się orientuje na temat zużycia takich klimatyzatorów) oraz mogę grzać CWU zamiast ekogroszkiem to prądem w okresie od maja do września tak jak dotychczas ekogroszkiem (bojler 300l stojący + musiałbym zakupić grzałkę do swojego modelu 2kw która by grzała 150l). Myślę, że roczne zużycie zamknęłoby się w 4000kwh. Taryfę posiadamy od G11, dostawca PGE. Województwo lubelskie. Dach idealnie do południa, 4 spadowy, bez zacieniania, Kąt nachylenia jakieś 40 stopni. Posiadam okno dachowe na tej połaci i lukarnę z tego względu miejsca robi się trochę mało i zależy mi na małej liczbie paneli a za razem większej mocy, dlatego myślałem o panelu firmy LONGI 450w i falowniku Huawei 4kw. Czy taki zestaw jest ok? Czy na moje zużycie prognozowane wystarczy 9 szt. takich paneli czyli 4,05kw czy może lepiej 10 szt. i wyjdzie 4,5kw? Czy może jakiś inny panel i falownik założyć? Dach jest odgromiony. Czy założoną instalację należy odgromić osobno? Różne wypowiedzi już spotkałem na forum. Z dachu zszedłbym przewodami do garażu i tam zamontował falownik. W garażu posiadam instalację 3-fazową. Mogę do tego podpiąć swój falownik czy lepiej bezpośrednio do roździelni w domu? Co byłoby gorsze do zrobienia ale możliwe. Odległość od falownika do paneli nie byłaby duża, myślę maksymalnie jakieś 15 mb (dokładnie jeszcze nie wymierzyłem) więc raczej kabel 4mm by był ok. Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...