
Zbyszekka
Użytkownicy-
Liczba zawartości
20 -
Rejestracja
-
Wygrane w rankingu
2
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Zbyszekka
-
Nie watą a wełną mineralną. Jest folia paroizolacyjna i zaizolowane 30 cm wełny mineralnej. Ściągałem deski, są suche, tak samo wełna, więc raczej problem jest gdzieś indziej.
-
Hej wam, Mam dom parterowy ze stropem lekkim dobrze zaizolowany wełną, na stropie deski aby móc chodzić po całym strychu i trzymać tam rzeczy. W ostatnim czasie zauważyłem, ze na membranie od środku wchodzi mróz, jest to w wielu miejscach. Mam podbitkę mocno wentylowaną i zastanawiam się czy to nie przez to, że miesza się to cieplejsze powietrze z zimnym? to dzieje sie tylko na samym dole przy końcu skosów. Myślałem aby w miejscu gdzie na zdjęciach widać biały styropian nie dać trochę wełny aby zniwelować to zjawisko. [ATTACH=CONFIG]467803[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467804[/ATTACH]
-
Te pionowe deski sam zacząłem dokładać, ale nie dlatego, że stop się uginał, ale żeby wzmocnić konstrukcję. W chwili obecnej skończyłem już te pionowe wzmocnienia od górnych krokwi do dolnych belek, dając deski calówki i łaty 6x4 na całości strychu (to co miałem pod ręką) Mam nadzieję, że to bardziej pomoże niż zaszkodzi. Jeśli chodzi o perforowane płytki to są z obu stron na krokwiach.
-
Wybaczcie ale nie mam możliwości kontaktu z producentem. Dom został przez mnie zakupiony. Odnośnie tego usztywnienia pionowego od krokwi z jętkami do poziomych belek stropu, zastanawia mnie czy regipsy nie zaczną pękać? Myślałem jeszcze nad takim usztywnieniem w stylu płatew górnych poziomych jak na zdjęciu. Tylko, że w pierwszym rozwiązaniu myśląc logicznie miałbym wzmocniony strop i dach a w drugim używając płatew bardziej górna konstrukcja dachu? https://inzynierbudownictwa.pl/images/magda/ib_11_14/kon8.jpg
-
Chcę wzmocnić bo dojdzie wełna na dach co nie było przewidziane wcześniej + chce trzymać na strychu sporo gratów. Głównie chodzi o to, że sposób w jaki dokładam te deski nie osłabi a wzmocni choć trochę konstrukcję.
-
Hej wam, Mam trochę desek/łat i chcę wzmocnić dach. Już nawet zacząłem, ale stwierdziłem, że zapytam czy robię to dobrze. Tak więc tak jak na dwóch zdjęciach poniżej, zaznaczyłem pionowe deski, które dołożyłem i łączą się z pasem dolnym wiązara z górą konstrukcji. Moim pytaniem jest czy takie wzmocnienie coś daje? Czy lepiej by było aby ta deski były przykręcone do dolnego pasa wiązarów czy też do desek, które są dokręcone jako podłoga (bardziej równomiernie by był rozłożony ciężar dachu na dolny pas?) Z góry dziękuje za wszelkie rady!
-
Jeszcze pomyślałem ewentualnie aby od środka zdjąć panele, rozkuć wylewkę ok 20-25 cm od drzwi tarasowych. Wyjąć styropian aby dostać się do chudziaka i włożyć tam 10 cm płyty termano do samego okna (lamba 0.22) i później to zalać np. klejem do płytek. Czy myślicie, że byłaby różnica?
-
-
Hmm na tarasie mam już położony gres, ale próg wystaje jakieś 4 cm ponad płytki. Czy chodzi o przyklejenie styropianu do progu i płytek i później jakieś finalne obrobienie tego? Z racji, że okno tarasowe jest już po gwarancji to czy ewentualnie mogłoby pomóc nawiercenie 5-10 dziur w dolnym progu i wstrzyknięcie tam pianki niskoprężnej? dodam, że jest to okno 3 szybowe, ale w przypadku progu to raczej nie ma znaczenia.
-
Czy jeszcze ktoś, coś doradzi?
-
Witam wszystkich, Kupiłem dom i mam problem z mostkiem termicznym przy drzwiach od tarasu. Zimą kiedy jest mróz czuć, że podłoga jest znacznie zimniejsza w obrębie ok 50 cm od drzwi tarasowych. Mierzyłem temperaturę to podłoga ma temperaturę o 4-5 stopni niższą. Co do informacji to jest 8 cm styropianu, folia srebna od podłogówki, rurki od ogrzewania podłogowego i na to posadzka. Była już sprawdzana regulacja okien i wszystko jest ok. Podejrzewam, że drzwi tarasowe są osadzone na chudziaku albo coś w tym stylu. Proszę was o poradę jak to naprawić.
-
@Kaizen Pewnie wełna była uciśnięta albo nie zawsze trzymała wymiary. Pomyślę nad opłacalnością jeszcze. Wiadomo, że nie wzywałbym fachowców tylko robił to sam bo inaczej to byłoby całkiem nie opłacalne. Jeśli jednak miałbym robić to lepiej jest ucisnąć 25 cm czy dać 20 cm aby był luz? No i drugie pytanie jeśli chodzi o ocieplenie dachu to będzie ok? Dach bez deskowania, od membrany 1-2 cm luzu wełna, sznurowanie i folia paroizolacyjna. Dzięki wielkie za odpowiedzi.
-
Witam, Aby ograniczyć wydatki na ogrzewanie, zastanawiam się nad modernizacją ocieplenie stropu/dachu. Mieszkam w kilkuletnim domu, dach to wiązary, ocieplenie na stropie Lambda 0044-0045 25 cm, na dachu membrana i dachówka betonowa. Na stropie mam dokładnie 21 cm miejsca na ocieplenie. 1) Moim pomysłem jest zakupienie wełny o lambdzie 0035 i wrzucenie jej na strop zamiast tej obecnej tylko zastanawiam się czy lepiej 20 czy 25 cm? 2) Te 25 cm ze stropu planuje dać na ocieplenie dachu (nieużytkowe poddasze) plus dokupię kilka rolek bo braknie, aby były tam lepsze warunki do przechowywania niektórych rzeczy (nie będzie ogrzewania) Planowałem zostawić ok 2 cm przerwy między membraną i wełną, później sznurowanie i żółta folia (nie będę tego dalej wykańczał) 3) Chyba, że macie lepszy pomysł? Liczę na wasze odpowiedzi.
-
Witam was, Mam pytanie do znawców, czy ta kratka wentylacyjna jest zainstalowana na odpowiedniej wysokości? Podczas większych wiatrów, słychać hałas z przewodu kominowego, jakby powietrze się kotłowało i zastanawiam się czy otwor wentylacyjny nie powinien być wykonany wyżej przy suficie? Może coś mi podpowiecie?
-
Hejka wam, Urządzam w tej chwili kuchnie, miał być okap na filtr ale finalnie zdecydowaliśmy się na okap podłączony do komina wentylacyjnego. Teraz tylko jak rozwiązać temat wentylacji grawitacyjnej w kuchni. 1. Pierwsza kwestia to jak rozwiązać sprawę wentylacji grawitacyjnej. Mam w tej chwili kratkę wentylacyjną w kuchni o średnicy 10 cm. Myślę aby ją zostawić a nad nią mam jeszcze miejsce i myślałem o tym aby dodatkowo wykuć drugi otwór w kominie wentylacyjnym 12 cm średnicy do okapu. Myślicie, że tak będzie ok? 2. Druga sprawa to przy wylocie okapy są uchylne klapki zwrotne, czy warto zamontować jeszcze podobną klapę przy samym wejściu w komin wentylacyjny? 3. Kupiony okap posiada wylot o średnicy 15 cm i redukcji do 12 cm. Zastanawiam się czy warto dawać gładką rurę 15 cm czy 12 cm wystarczy? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
-
Jak poprawić izolację fndamentów.
Zbyszekka odpowiedział Zbyszekka → na topic → Fundamenty i piwnice
Ewentualnie czy folia kubełkowa jest potrzebna? -
Jak poprawić izolację fndamentów.
Zbyszekka odpowiedział Zbyszekka → na topic → Fundamenty i piwnice
Poziom gruntu jest już docelowym. To co odkopałem to cała ława fundamentowa. I zastanawiam się czy warto ją jakoś zabezpieczać czy raczej zabezpieczyć styropian który jest na fundamencie żeby nie zaciągał wilgoci z ziemi. Nie planuje robić od razu struktury czy czegokolwiek innego na ten styropian od razu a czytam, że ten szlam cementowy nie jest odporny na UV co zatem innego mógłbym dać na niego aby to jakoś wyglądało i było odporne? -
Hej wszystkim, Dom stoi trochę ponad rok, nie ja go budowałem. Mam taki problem, że styropian nad fundamentem jest wilgotny praktycznie cały czas. Wygląda na to, że muszę poprawić izolację fundamentów. 1. Bryła domu ma wymiar 12x8.5m zastanawiam się jaką długość law fundamentów mogę odkopać na raz? 2. Czy trzeba przy zakopywaniu używać zagęszczarki ? Odkopałem kawałek fundamentu. Czy powinien on tak wyglądać, czy powinien być naklejony styropian? Nie ma tam izolacji przeciwwodnej. Jak to najlepiej poprawić? Izobit lub dysperbit i na to styropian, jeżeli tak to czy na styropian wystarczy kolejna warstwa dysperbitu? Pomóżcie laikowi ogarnąć temat Z góry dzięki wielkie.
-
Dziękuję za odpowiedź. 1. Obawiałem się tego, że wełna może tam zaszkodzić poprzez blokowanie wentylacji. 2. Ok super! 3. Ta membrana jest ponad rok. Był śnieg na dachu. W chwili obecnej się stopił i problem zniknął. Dachówka jest raczej ok z tego co próbowałem podejrzeć od środka. Co do rynienki to powinna się ona znajdować pod kominem tak? Co do welny na dolnych wiązarach to chodzi Ci o te dolne belki do których przybijamy deski? Hmm nie pomyślałem aby dawać tam wełnę.
-
Hej wszystkim Na dachu mam dachówkę betonową membranę bez deskowania, wiązary. Poniżej strop z desek, wełnę, folię i płyty GK. Dodam, że dach dwuspadowy, na czubku jest kilka odpowietrzników. 1. Pytanie Mam podbitkę wentylowaną. Od strony strychu w rogach na łączeniu ściany z pokryciem dachowym styka się styropian z membraną i jest tam przerwa (jak się domyślam dla przewiewu) Czy można przykryć ten styropian wełną aby uszczelnić te połączenie i ewentualnie zostawić szparę na wlot powietrza czy lepiej tego tak nie robić? 2. Pytanie Membrana jest kładziona jedna na drugą z małymi zakładkami. Czy mogę uszczelnić taśmą wszystkie łączenia? (Jeśli tak to może poleciecicie jakąś? 3. Pytanie Na załączonych przez mnie zdjęciach widać mokrą membranę obok komina. Myślicie, że to problem z uszczelnieniem czy też jakaś para wodna wytwarzana przez różnice temperatur (komin użytkowy do pieca 55 stopni ekogroszek) Moje pytania są stąd, że podczas silnych wiatrów, słychać go przez wełnę w domu a na strychu wiatr hula. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to w miarę przejrzyście, jeśli nie to proszę mi wybaczyć bo nie mam doświadczenia z budowlance a obecny dom kupiłem.