Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

relewy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wielkopolska
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

relewy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry. Mam problem! Zdun wybudował piec i postawił na nim komin systemowy 3 kanałowy. Jeden kanał spalinowy pozostałe dwa wentylacyjne. Z założenia grawitacyjne. Zdun zrobił otwory na tych kanałach wentylacyjnych po jednej stronie od strony północnej. Kominiarz jak przyszedł na odbiór powiedział, że otwory kanałów muszą być na przestrzał - zdun na to, że nie ma racji. Ja po środku tego, a oni się upierają, ze mają rację i chcą się bataliować nawet przed sądami a ja chcę zamknąć ten temat . z korzyścią dla mnie! (brak problemów w przyszłości) Proszę was o pomoc bo nie mam się kogo poradzić. (nie piszcie mi o kierownikach budowy, jestem uczulony na te słowo).
  2. Dzięki za odpowiedz. Nie chodzi mi o te domki tylko o kształt owalny narożników i efekt ręcznie rotmowanego komina (przypominającego starodawny tynk wapienny) "Siatka rabitza i ręcznie narzucany tynk cementowy, wygładzany ręką odzianą w rękawiczkę" - ta opcja mi się podoba! - proponujesz jakiś gotowy tynk cementowy? czysty cementowy czy cementowo -wapienny?
  3. Czy udało Wam się uzyskać odpowiedz na to pytanie?
  4. Witam. W mojej niekonwencjonalnej budowie przyszedł czas na równie niekonwencjonalny komin. Chciaiłbym żeby komin nawiązywał do elewacji , która nie ma kątów prostych. Chciałbym zrobić coś takiego jak na zdjęciu (nie dosłownie bez tych nadbudówek). Aktualnie pustak kominowy oklejony jest jakimś klejem z wtopioną w niego siatką. Chciałbym otynkować go w nieregularny sposób nakładając w różnych miejscach różne gróbości tynku (nawet do 5 cm) żeby dało efekt nieregularnego kształtu z obłymi narożnikami. Następnie chciałbym pomalować sobie ten twór białą matową silikonową farbą. Proszę o podpowiedz czym mogę to otynkować? i czy wklejać tynk na siatce w kilku warstwach? Chciałbym wykonać to w taki sposób, żeby nie wchodzić na dach za dwa lata by poprawiać kruszejący tynk.
  5. Witam Was, Mam zamiar kłaść folię pod styropian na chudziaku i okazało się, że PSEUDO SPECJALIŚCI zgrzali mi papę do wieńca fundamentowego. Chciałem folię podłożyć pod papę i nie mogę! Trochę się tym martwię ponieważ mam drewniany dom i na całości domu jest drewniana podwalina. Ściany działowe robiłem sam i tam papa już tylko położona (nie zgrzana). Warunki wodne raczej dobre, niski poziom wód gruntowych, dom na terenie raczej dobrze przepuszczalnym, wysokość muru fundamentowego ok 1,2m poziom ziemi dookoła budynku ok 30 cm poniżej poziomu chudziaka. Od chudziaka do poziomu 0 będzie jeszcze 23cm. Macie jakieś doświadczenia? Propozycje jak zrobić połączenie tej nieszczęsnej papy z folią? Proszę o porady.
  6. Witam Was, Mam zamiar kłaść folię pod styropian na chudziaku i okazało się, że PSEUDO SPECJALIŚCI zgrzali mi papę do wieńca fundamentowego. Chciałem folię podłożyć pod papę i nie mogę! Trochę się tym martwię ponieważ mam drewniany dom i na całości domu jest drewniana podwalina. Ściany działowe robiłem sam i tam papa już tylko położona (nie zgrzana). Warunki wodne raczej dobre, niski poziom wód gruntowych, dom na terenie raczej dobrze przepuszczalnym, wysokość muru fundamentowego ok 1,2m poziom ziemi dookoła budynku ok 30 cm poniżej poziomu chudziaka. Od chudziaka do poziomu 0 będzie jeszcze 23cm. Macie jakieś doświadczenia? Propozycje jak zrobić połączenie tej nieszczęsnej papy z folią? Proszę o porady.
  7. relewy

    szczelność dachówki

    juz znalazłem też na forum dla zainteresowanych wątek: Uszczelnienie kontrłaty - dach deskowany z papą - jest tam, że najlepiej jakieś masy naprawcze do papy. kolejny problem to taki, że mamy zimę a większość tych środków można stosować w temperaturze powyżej 5* (a prognoza na razie nie zakłada)
  8. relewy

    szczelność dachówki

    Dziękuję za odpowiedz. A czy takie uszczelnianie kontrłat jest standardem? Jak się to powinno wykonać? jakimś lepikiem?
  9. relewy

    szczelność dachówki

    Dzień dobry. Podpinam się pod wątek ponieważ mój problem dotyczy niebezpośrednio ale... szczelności dachówki. Mam dach dwuspadowy o kącie 32* na pełnym deskowaniu pokryty papą. W kilku miejscach podczas ulewnych deszczy i roztapiającego się śniegu na deskach i krokwiach widać plamy od wody jak na zdjęciach Aktualnie czekam na założenie dachówki ceramicznej "Dachówka NIBRA®- H 10" i zastanawiam się czy taka dachówka będzie w stanie zapobiec przeciekom w tych miejscach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...