Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jez jerzy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

jez jerzy's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. czy to oznacza, ze im mniejsza lambda tym lepiej??? ... w sumie jesli to oznacza przewodnictwo ciepla, to by wynikalo, ze im mniejsze tym lepsze...
  2. dziekuje za odpowiedzi... staralem sie porownac parametry xps z pianką polietylenową + aluminium. Opieralem sie na danych ze sklepow internetowych sprzedajacych materialy izolacyjne (ciezko jest znalezc jakies inne zrodlo informacji). Porownanie wyszlo na korzysc polietylenu. Współczynnik przewodności cieplnej lambda dla xps to okolo: 0,035 W/mK w stosunku do okolo 0,038 W/mK dla polietylenu. Dane te sa usrednione i nie wiem do jakiej grubosci sie odnoszą, ale zakladam, ze do takiej samej .... wlasciwie to nie wiem tez co znaczą, ale zakladam, ze im wiecej tym lepiej Ponadto polietylen + aluminium wg danych stosuje sie do izolacji zarowno termicznej jak i akustycznej, kiedy xps stosuje sie tylko do izolacji termicznej. Zdaje sobie sprawe, ze dane te mogą byc bardzo nieprecyzyjne, ze wzgledu na bledy w informacjach sklepow internetowych, jednak innego zrodla nie posiadam. Nadal jednak zastanawiam sie nad plytszym kanalem, wtedy problem by sie rozwiazal, tylko kosztuje to ekstra 800zl, i wlasciwie nie do konca jestem pewien, ze problem w ogole istnieje (moze 5mm izolacji wystarczy na mieszkanie w bloku)...
  3. dzieki za odpowiedz tak wiec jeszcze moze spytam, czy takie rozwiazanie zabezpiecza mnie przed stratami ciepla, czy tylko je zmniejsza? Mam mozliwosc montazu grzejnika płytszego (9cm zamiast 11,5cm) i dluzszego o 40cm ale o takiej samej mocy, jednak cena jest wtedy wieksza o 800zl!!!
  4. Witam, Prosze o pomoc w dobraniu najefektywniejszej izolacji (termicznej i akustycznej). Zastosowanie to izolacja grzejnika kanalowego w posadzce w mieszkaniu w bloku. Grzejnik ma glebokosc 11,5cm natomiast cala podloga (styropian, wylewka, szlichta, klepka) to 12cm. Tak wiec dysponuje przestrzenią 5mm na izolację. Zalezy mi na najlepszym dostepnym materiale! Cena nie jest istotna, gdyz potrzebuje niewielkie ilosci materialu.
  5. Dzieki za odpowiedz boorg Uściślając oto zdjecia projektu mieszkania (lepszego zdjecia nie mam niestety; tutaj jest jakies przyciemnione): http://squat.freehosting.dnsalias.com/out/mieszkanko.jpg Na zdjeciu wystepuja tylko "proponowane" kolory. Wszystko jest juz dobrane na materialach rzeczywistych. Wspolnie z wykonawca doszlismy do wniosku, ze najbardziej odpowiadajacym nam kolorem jest SUCUPIRA, a takie drewno kosztuje juz nie malo. Merbau za bardzo wpada w czerwien, a inne... sa po prostu inne . Ogladalem klepkę testową pomalowaną jakims tam woskiem i prawde mowiac wyszlo "nie glupio" . Co do minusow kolorowania parkietu, to moze mozna je w jakis sposob ominąć. - czynnik ludzki - producent twierdzi, ze: "Bejca zapewnia drewnianym elementom bogaty jednolity kolor; nowa generacja - piękne efekty w łatwy sposób; kontrola poziomu wsiąkania w drewno; brak plam i odcieni, uszczelnienie powierzchni drewna bez podnoszenia włosia drewna". Wypada mi tylko wierzyc, bo po co mieli by klamac . Z drugiej strony to 80m2 z 1 litra bejcy brzmi jak SF... - miejscowe przetarcia lakieru - licze na to, ze rozwiaze ten problem super mocnym lakierem opracowanym w tajnych laboratoriach NASA .... albo bede sie kierowal twoją radą co do wyboru lakieru i mam nadzieje, ze wyjdzie na to samo... - drozsze cyklinowanie/polerowanie - no nic, gdzies trzeba dolozyc, ale globalnie chyba i tak wyjdzie taniej... co do wyboru lakieru, to wielkie dzieki!!! To ze smierdzi to mi nie przeszkadza, poniewaz w trakcie remontu nie bede tam mieszkal..
  6. Witam, Mam pytanie do boorg'a, z tego co widze jestes prawdziwym specem w dziedzinie Chodzi o to, ze postanowilem polozyc sobie w mieszkaniu ciemny parkiet, jednak okazalo sie, ze ciemne parkiety to zazwyczaj drewno egzotyczne, a co za tym idzie cena jest dosc wysoka, a najtansze parkiety egzoryczne nie do konca pasuja kolorystycznie do wizji wystroju. Moj wykonawca zaproponowal, ze zrobi podloge debową, nalozy na to wosk koloryzujacy (specjalnie dobrany kolor), a nastepnie pokryje to lakierem. Podobno przedstawiciel producenta twierdzi, ze na ten wosk mozna spokojnie nakladac lakier i wszystko bedzie cacy. Jednak jakos nie chce mi sie wierzyc w takie cuda i po przeszukaniu netu trafilem na inny calkiem fajny produkt. Chodzi o bejce ZAR. Z tego co widac, to musi byc bardzo fajne rozwiazanie. Ma bardzo bogatą palete kolorow (mozna dobrac kolor dowolnie do koncepcji wystroju), jest niesamowicie wydajna i mozna na nia nakladac lakier. Po tym krotkim wstepie przystepuje do zadawania pytan. Czy miales do czynienia z bejca ZAR? Czy to dobre rozwiacanie (czy ma jakies minusy)? Jakie lakiery polmatowe polecisz na wykonczenie takiego parkietu (ile warstw)? Chodzi mi o duza wytrzymalosc i w miare rozsadna cene. Z gory dziekuje za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...