Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ainsztain

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Żory
  • Kod pocztowy
    44-240
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ainsztain's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Nie były przytkane. Nawet w największe mrozy odpływ wody z defrostów był bezproblemowy- a były czasami bardzo często.
  2. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Dzwonił do mnie bo było to słychać u niego na podwórzu- głośny hałas. Na wiatrak trudno żeby coś wpadło bo przecież skraplacz jest przed wiatrakiem i coś by pod prąd powietrza musiało wpaść. Mało prawdopodobne. Jest możliwe żeby się tak zaszroniła pompa żeby wiatrak o lód zahaczał? Miał ktoś tak z was?
  3. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Cześć po przerwie Mam pytanie. Mam pompę Aquarea 7 kW seria H. Dziś gdy byłem w pracy zadzwonił mój sąsiad, że słyszy dziwne dźwięki z mojej pompy ciepła. Zrobił nawet nagranie. Mój serwisant zalogował się do service clouda i nie zauważył nic niepokojącego. Jedyne co powiedział, że wkrótce po tym jak do niego zadzwoniłem to pompa wykonała defrost. Pompa cały czas grzeje prawidłowo. Więcej takie odgłosy się nie powtórzyły. Macie pomysł co to było? Podaję linka do pliku. https://drive.google.com/file/d/1ZDcAwO7KSfCUgrlBBf7DyZGczLnk3c4A/view?usp=sharing Dziękuję.
  4. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Co znaczy nie reaguje? Czy na panelu się nie zmienia temperatura nastawy? Czy też temperatura zadana się zmienia ale pompa nie ma już więcej mocy i jej nie potrafi osiągnąć? Jeśli to drugie- pozostaje włączyć grzałkę pokojową (tak się to dziwnie nazywa).
  5. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Do tych co też im się wydaje, że COP spada wraz z temperaturą grzania i tym samym pogarsza ekonomiczne efekty procesu ogrzewania mam radę od Marka Twaina: Nigdy nie dyskutuj z .... Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. Życzę spokoju i dystansu na forum. Ziemia naprawdę nie jest płaska
  6. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Dzięki raz jeszcze. Jaśniej bym tego nie ujął. Na dworze mam jeszcze 2 m3 drewna. Kupiłem 7 lat temu 4 m3 do kominka i w tym tempie jeszcze "na trochę" wystarczy bez dodatkowego kosztu (bo o tamtym już zapomniałem).
  7. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Pytajnick: Obliczenia nie były dla minus 20 C. Miałem na myśli problemy, że niektórym pompy przestały działać mimo że nie było -23 C. Pompa pracowała normalnie, nie wydawała żadnych dziwnych dźwięków, tylko z mniejszą wydajnością. Grzałki miałem wyłączone bo tak ustaliliśmy z instalatorem, że je włączę, przecież wiem gdzie. Wcześniej nie było potrzeby. Dzięki codix za Twoje sugestie. Nawet jak nie pójdzie to i tak jestem zadowolony z wyboru. Płacę za prąd mniej niż poprzednio za ekogroszek, pompa kosztowała mnie niecałe 7 000 wraz z nowym wymiennikiem CWU 300 l (do pompy ciepła i solara). Oczywiście z dopłatami. O komforcie obsługi i braku syfu w kotłowni nie wspomnę. Zakup większej pompy za cenę droższego prądu w najzimniejsze dni też policzyłem że się nie kalkulował (w mojej skromnej opinii- wiem że są inne jak widać, ale każdy dudek swój czubek chwali).
  8. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Grzałki mam wyłączone, bo przez poprzedni sezon nigdy nie miałem potrzeby skorzystania z nich. Co do włączania się pompy podczas grzania CWU chyba nie jest ważna różnica między nastawą a CWU. Gdy wyłączyłem w harmonogramie grzanie CWU i ponownie ją włączyłem to na początku nastawa była 43 C a rzeczywista około 20 C i mimo to pompa pracowała na spokojnie z mocą około 3,5 kW. Natomiast zaczynamy się kąpać i temperatura zaczyna spadać to początkowo pompa pracuje z mocą 3-4 kW, natomiast jak mimo tego nadal spada to nawet jak CWU ma jeszcze ponad 30 stopni to już zaczyna pracować z mocą maksymalną (nawet ponad 10 kW, przy zewnętrznej około 0 C). Tak więc wydaje mi się że nie chodzi o różnicę miedzy nastawą a istniejącą tylko stwierdzenie, że mimo normalnej pracy temperatura CWU wciąż spada (dzieje się tak nawet latem). Dla pewności wyłączę na próbę krzywą grzewczą i dam w mrozy maksa nastawy ręcznie na podłogówkę i zobaczę co się stanie. Dotychczas jednak w przypadku podłogówki mimo, że ze spadkiem temperatury zewnętrznej pompa nie jest w stanie utrzymać zadanej zostaje przy swoich 61 (czasem 65 ??) Hz.. Sorry za długi wywód, ale chciałem to w miarę czytelnie opisać.
  9. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Na podstawie wyliczeń i to chyba dobrych skoro niewielkie niedogrzanie pojawiło się gdy średnia dobowa wyniosła -11 C (a rano było -19 C). Za to przy -19 C nie było żadnych problemów opisywanych tutaj przez niektórych. Stąd nie zgłaszam problemu bo jestem z tego wyboru pompy bardzo zadowolony. Skoro jednak ktoś twierdzi, że w serii H 9 i 7 kW to te samo urządzenie to 9 kW jednostka przy -15 C daje 1 kW więcej mocy niż moja- może da się to z mojej to jakoś wycisnąć? Nawet jak się nie da to też jest dla mnie OK. Pytam o "udoskonalenie" a nie naprawę.
  10. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Ponad 10 000 zl dopłaty do T-CAP-a nigdy nie zużyję, nawet gdybym miał się dogrzewać farelką. Zawsze uważałem, że jak nie znam odpowiedzi to siedzę cicho a nie pier... bez sensu. Dzięki Arturo. Szacun za Twoją wielką wiedzę.
  11. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Dokładnie. Około -8 -10 C pompa osiąga punkt biwalentny i tyle. Nie ma co podnosić temperatury bo przy tych 61 Hz nic więcej nie wyciśnie, a w czasie grzania CWU daje radę. Poprzedniej zimy w ogóle nie było sprawy. Nie jest to wielki i częsty problem (miałem przy okazji szansę w końcu użyć kominka), ale może ktoś zna rozwiązanie. Z góry dziękuję.
  12. ainsztain

    Panasonic Aquarea

    Cześć wszystkim! Od pewnego czasu zaglądam na forum. To mój pierwszy post. Od września 2019 jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła WH-UD07HE5-1. Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że w szeregu H model 5 kW to inna jednostka, a 7 i 9 kW to to samo tylko jednostka 9 kW może się "wkręcać" na większe obroty. Moja pompa przy grzaniu CWU uzyskuje do 75 Hz (produkcja ciepła nawet do 11 kW), przy grzaniu podłogówki max. to 61 (czasami 65, nie wiem od czego to zależy) Hz. Pytanie do znawców: Czy jest jakiś trick żeby w czasie dużych mrozów (w sumie kilka dni tej zimy) trochę "pogonić" sprężarkę podczas grzania podłogówki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...