Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawelld

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Pawelld

  • Urodziny 21.04.1988

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mikołów
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pawelld's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, żeby nie zakładać nowego tematu proszę o opinię. Poszukuję drzwi wejściowych do domu. Mam wiatrołap otwarty na resztę pomieszczeń więc nie chcę żeby wyziębiało mi się wnętrze przez drzwi wejściowe. Czy wybór drzwi firmy wikęd seria optimum termo z szybą to będzie dobry wybór? Kolega radził dla porównania cenowego też sprawdzić firmę KMT która seria będzie porównywalna do tej z wikędu? Mam również pomieszczenie gospodarcze razem z garażem które będzie ogrzewane. NIe chcę tam utrzymywać nie wiadomo jakiej temperatury ale ogrzewanie będzie. Wyprałem tam jako drzwi techniczne najprostsze drzwi serii Premium. Czy taki wybór jest ok? Które drzwi KMT są odpowiednikiem tych drzwi? jeżeli oczywiście to są dobre drzwi do takiego przeznaczenia
  2. Dziękuje Panu za odpowiedź. Jednak co do gwarancji czy miał ktoś z tym do czynienia? Takie coś jest na stronie producenta: https://www.monier.pl/produkty/gwarancje.html GWARANCJA NA DACHÓWKI BETONOWE Na dachówki betonowe udzielamy 30 lat gwarancji licząc od dnia zakupu. W tym okresie wymieniamy bezpłatnie dachówki, które nie spełniają wymagań normy EN 490 w zakresie przesiąkliwości i mrozoodporności, pod warunkiem ich właściwego używania (w tym ułożenia) oraz eksploatacji zgodnie z ich przeznaczeniem i zaleceniami producenta. W ramach wymiany dachówek w okresie gwarancyjnym zobowiązujemy się przekazać bezpłatnie dachówki i pokryć także koszty transportu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na miejsce wskazane w danych adresowych budynku. Ponadto przez okres 30 lat od daty zakupu, zobowiązujemy się do pokrycia kosztów prac dekarskich związanych z wymianą dachówek uszkodzonych na skutek działania mrozu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w miejscu wskazanym w danych adresowych budynku pod warunkiem, że prace związane z wymianą wadliwej dachówki zostaną wykonane przez nas samodzielnie, bądź przez wskazanego przez nas wykonawcę.
  3. Próbuję zgłębić temat dachówki firmy Braas model Tegalit. Zalecanym sposobem ułożenie dachówki jest na "mijankę". Czy inny sposób ułożenia tzn. w linii może być podstawą do odrzucenia jakiś reklamacji w przyszłości? Czy taki sposób ułożenia ma jakieś wady? Gdzieś czytałem o odprowadzaniu wody ale nie wiem czy to prawda. Ktoś ma taką dachówkę i może sie pochwalić zdjęciem? Najbardziej interesuje mnie kolor grafit.
  4. Nie wiem w jakim temacie napisać ale potrzebuje porady. Mam mieć dwuspadowy dach o pow. 190 m2. Prosta konstrukcja z dwoma oknami dachowymi i kominami. Mam umowę z wykonawcą na budowę domu razem z dachem. Po przeanalizowaniu tematu zastanawiam się nad pełnym deskowaniem dachu czego nie mam w projekcie. Konsultowałem z konstruktorem i dopuszcza zwiększenie obciążenia przez zrobienie deskowania. Desek zostało mi w miarę dużo więc wystarczy tylko trochę dokupić ale jeszcze robocizna. Czeka mnie rozmowa z wykonawcą na temat dodatkowej roboty. 1. Proszę o szacunkową informację ile robocizna deskowania może kosztować? 2. Rozumiem że na deskowanie powinno się dawać papę? 3. Jeżeli będę deskował dach jak wygląda kwestia nadbitki i podbitki? Można wykonać nadbitke czy przy deskowaniu robi się podbitkę? Sytuacja na rynku płaskich dachówek ceramicznych jest mega słaba a potrzebuję dachówkę na już. Mam dostęp do betonowego braasa Teviva albo Tegalit. 4. Czy warto dopłacać do dachówki Tegalit z uwagi na tą specjalną powłokę? Na dużej części dachu ze strony południowej będę miał instalacje PV. 5. Czy dachówka Teviva jest ok? z góry dziękuje za pomoc
  5. Potrzebuje pomocy! Ustalam sobie harmonogram robót żeby się wcześniej przygotować co i jak i teraz mam wątpliwości. W listopadzie jeżeli pogoda dopisze i pójdzie wszystko z planem będę miał skończony SSO. Teraz pytanie co dalej robić przed zimą jeszcze i w trakcie czy może przeczekać zimę? Zależy mi później żeby do końca następnego roku wykończyć dom do możliwości wprowadzenia się więc czasu też nie jest jakoś dużo. Ktoś wie z własnego doświadczenia czy już w tym listopadzie montować drzwi i okna (bo dom będzie nie ogrzewany później stał) czy są jakieś przeciwskazania i lepiej czekać? Jakie inne prace wykonać żeby budowa się posuwała do przodu? Jak zamontuje okna czy będzie na tyle ciepło wewnątrz żeby móc montować jakieś instalacje? Miał ktoś też takie dylematy?
  6. Witam i podbijam temat. Ktoś poleci jakąś firmę budowlana w okolicach Mikołowa, Tychów, Żor, Katowic? Ktoś budował i ma jakieś doświadczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...