Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kubańczyk1719517521

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kubańczyk1719517521's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak, ale co wtedy jak gdy po wybudowaniu budynku będzie kilka dni solidnie padać i woda opadowa wejdzie w grunt pod budynek do głębszych warstw i jeszcze bardziej uplastyczni glinę ? "][/url]
  2. Samo palowanie to ok 90 tysięcy więc taniej na pewno nie wyjdzie. Jak glina poniżej złapie wodę to się uplastyczni i wszystko siądzie na skutek masy budynku. Rozumiem, zbieram po prostu informacje o innych możliwościach.
  3. Ile metrów w głąb musiałeś wymienić grunt ?
  4. Witam, mam już mętlik w głowie. Projektami przyłączy gazu i prądu zajmują się w moim przypadku gestorowie sieci. Projektują oni do ogrodzenia działki. Czyli na planie zagospodarowania będą naniesione przyłącza. Pytanie czy ja muszę zlecić wykonanie projektu dalszej instalacji już na terenie mojej działki od skrzynek do budynku ? i czy ci projektanci będą musieli nanieść te sieci na Plan zagospodarowania terenu ?
  5. Jeszcze jedna kwestia odnośnie nasypu. Na nasypie można budować ale musi mieć on odpowiedni stopień zagęszczenia, więc może wybrać ten nasyp i zagęścić go ?
  6. Zastanawiam się nad tym, może warto sprawdzić jak bardzo ten nasyp jest nośny. Ogólnie to kieruję się w stronę poduszki z geosyntetyków, wyjdzie to najtaniej ale czy najpewniej ?. lub przedłużeniem fundamentów w dół aż do warstwy nośnej. Czy wymiana gruntu ale nie całego, np 2 metry i posadowienie na płycie która lepiej rozkłada obciążenia jest też jakimś wyjściem ?
  7. Pełnoprawna piwnica raczej nie wchodzi w grę ze względu na wysokie koszty. Myślałem nad przedłużeniem ścian fundamentowych w dół. W środku zostawiłbym grunt nasypowy a wymienił tylko ok 1 metra by na tym zrobić podłogę na gruncie. Odpada mi koszt wykopów i piasku na wymianę całego gruntu. Dostałem piewszą wycenę na pale CFA - 21 sztuk fi 40 cm x 5 m głębokości 52 000 netto ! Jestem w kontakcie z konstruktorem który proponuje materac z geosyntetyków. W internecie takie rozwiązania stosuje się w budownictwie drogowym ale nie znalazłem ani jednego przykładu zastosowania tego rozwiązania w przypadku budynków. Trochę się obawiam tego rozwiązania, pewnie byłoby najtańszym. Musze tą opcje dokładnie przeliczyć.
  8. Też tak pomyślałem ale nigdzie w internecie nie znalazłem tego typu rozwiązań, więc chyba jest tu jakiś haczyk, tylko jaki. Wysłałem już kilka zapytań ale na razie bez odpowiedzi.
  9. Biorę to pod uwagę ale jest to ostateczność.
  10. Witam, dostałem dzisiaj opinię geotechniczną. Na działce mam 3-4 m nasypu niekontrolowanego. W dokumencie jest napisane, że należy wymienić cały nasyp na piasek. Czytałem trochę o gruntach nasypowych i na niektórych z nich da się posadowić np płytę fundamentową ale grunt taki musi być zagęszczony. Czy jeśli wybiorę cały nasyp i wsypię go ponownie zagęszczając warstwowo to osiągnie on wystarczające zagęszczenie na posadowienie budynku np na płycie fundamentowej ? W załaczeniu badanie geotechniczne
×
×
  • Dodaj nową pozycję...