Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rosq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Rosq's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A jak ktoś chce to możemy policzyć rekuperację. To fajne ćwiczenie i ułatwi podjecie decyzji
  2. Sorry za duble, ale widzę że wstawienie emotki ucina post. No akurat mam pojęcie. Pracuje w branży. Odpowiedz jest taka jak wcześniej. Nie zasłania się powierzchni wymiany ciepła. Ale niech będzie że gupi ze mnie projektant. Będę przynajmniej miała anegdotkę do opowiadania w pracy. tyle lat pracy i kto by pomyślał, że w rzeczywistości takie cuda są. A w wannie dochodzi jeszcze opcja na szybsze wysychanie syfonu. Co prawda przy codziennym użytkowaniu raczej nie ma takiego zagrożenia, ale przy wyjazdach już tak.
  3. No akurat mam pojęcie. Pracuje w branży
  4. No akurat mam pojęcie. Pracuje w branży
  5. Człowieku czy Ty nie rozumiesz, że komfort to pojęcie subiektywne. Kilka nocy przy podłogowce wystarczyło mi by stwierdzić że nie umiem przy tym spać. Ale jak chcesz to sobie udowadnaj , że to moje uprzedzenia. Ja zapytam czy to chociaż wiesz na jakiej zasadzie działa podłogówka? Bo te twoje 1 cm na cyrkulację nie ma znaczenia ( mimo że ten 1cm to mega bzdura), podłogówka działa na zasadzie promieniowania. Zachowujesz się jakbym pisała, że w domu energooszczędnym panują zle warunki do mieszkania. A mi jedynie chodzi o relacje kosztów do zysków. Obecnie WT2021 wymagają U =0.2. docieplanie więcej nie ma sensu. Za mało zyskujemy w stosunku do kosztów inwestycyjnych. Zwiększanie grubości izolacji powoduje też to, że twój dom ma większą powierzchnię wymiany ciepła. Mówię tu o narożach. Mamy wtedy zwiększenie powierzchni wymiany ciepła, a co za tym idzie większe straty ciepła na drodze przejmowania. Takie zjawisko najlepiej widać przy izolacji rurociągów. Zwiększanie grubości izolacji powoduje wzrost strat przez przejmowanie a w konsekwencji utratę tego co zyskaliśmy dzięki grubości izolacji. W sensie jest mniejsze przewodzenie ciepła a większe przejmowanie.
  6. Ps. Nie podłogówki nie daje się pod wanną.
  7. Aha czyli ładujemy kasy ile się da. Ja niestety nie mam nieograniczonych środków. A liczy się normalnie- koszt domu bez rekuperacji do domu z rekuperacja. Jak ktoś poda swój przykład to mogę policzyć. Podajcie ile powietrza nawiewacie i wywiewacie, model rekuperatora, sprawność odzysku, koszty inwestycyjne i czy jest nagrzewnica.
  8. To nie kwestia kosztów. Po prostu w sypialniach nie będę mieć podłogówki. Będzie w kuchni, łazienkach, salonie. Niestety część postu o podłogowce mi wycięło. Nie mogę usnąć przy podłogowce. I trochę nie rozumiem najazdu z tego powodu. Są ludzie którym to przeszkadza, a są ludzie którym to pasuje. Ja mam sprawdzone że mi to nie pasuje, więc nie zainstaluje podłogówki w sypialni. A udowodnienie mi, że mam źle odczucia trąci sekciarstwem. Tak więc proszę o szanowanie tego, że nie umiem spać przy podłogowce. Ja Wam nie udawadniam, że źle się Wam spi. To jest subiektywne odczucie. Mój świadomy wybór to rezygnacja z podłogówki w sypialni.
  9. Taa 1cm na cyrkulację powietrza.
  10. No chetnie się dowiem o magii tej podłogówki. Co do grubości izolacji to doliczcie to do kosztów inwestycyjnych. Zwiększanie grubości izolacji od pewnej grubości nie ma już sensu. Izolacja dla spełnienia WT2021 to ok. 12cm lambda 0,031. Zwiększenie grubości izolacji do 24cm to różnica w cenie materiału dla ścian o powierzchni 250m2 to ok. 6000zl. Oszczędność w ogrzewaniu to ok. 200zl rocznie. Ekonomicznie to się nie broni.
  11. Niestety pudło. Dajcie wyliczenia i wtedy zobaczymy ile przeplaciliscie. Bo sorry ale 30cm izolacji na ścianie to ekonomiczny absurd. Nawet jeżeli byłaby to izolacja o lambda 0,038.
  12. No skoro daliście się nabić w te domy energooszczędne to się nie dziwie
  13. Tylko wtedy wracamy do pytania o opłacalność pompy ciepła skoro trzeba dogrzewać grzałka. Dlatego ja w cenie pompy ciepła wolę zrobić gaz i multisplita. Cenowo wychodzi to samo a mam szybsze przygotowanie cwu i jeszcze chłodzenie latem. Na wypadek jak się komuś odwidzi i zmieni zasady rozliczania z produkcji pv.
  14. Dlatego, że nie każdemu pasuje podłogówka w sypialni. Nie wszyscy mają takie odczucia jak Ty i trzeba o tym pisać, żeby potem nie było zdziwienia. A obiektywna ocena zawiera wady i zalety danego rozwiązania. Żeby podjąć decyzję powinno się znać ograniczenia. To po prostu uczciwe podejście. Dla mnie nie ma sensu podłogówka pod łóżkiem. Po co nam przykryta powierzchnia grzewcza. Ale co kto lubi.
  15. A niby skąd podłogówka bierze zadana temperaturę w pomieszczeniu? No kurde ludzie nie piszcie bzdur. Każda instalacja musi dostać "sygnał", który jej mówi zwiększ lub zmniejsz przepływ. Potem ktoś czyta te bzdury i w nie wierzy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...