Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kosiniak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kosiniak

  1. Barbarossa czym innym jest zerwac trawe i troche ziemi pod nia a co innego ryc w ziemi az do zwiru czy gliny, nie myslales chyba ze poleje beton na lake??
  2. Andiz dzieki za link, naprawde sporo sie dowiedzialem. Geno, chodzi mi o to czy musze budowac sciany fondamentowe czy wystarczy wylanie samej plaskiej plyty bezposrednio na grunt, bez scian fundamentowych osadzonych np 80cm w ziemi. Czyli np zrywam warstwe żyznej ziemi, na tak przygotowany plac wylewam beton a na tym stawiam dom.
  3. Na poczatku lat 90 rodzice postawili dom prosto na ziemi bez sciagania humusow i tym podobnych. Fundamenty wlali prosto w ziemie to co zostalo miedzy fundamentami wyrownali i zalali betonem.Podobnie robili ich sasiedzi i siasiedzi sasiadow(podejrzewam ze wszystkie kostki z czasow prl byly budowane tak samo) Dom ma 17 lat, jak stal tak stoi, nic nie peka nic nie smierdzi, wilgoci tez nie widac mimo ze izolacji przeciiwilgociowej na fundametach nie ma. Nie wiem skad sie wzial pomysl zrywania warstwy gleby, wyglada to na spisek wlascicieli spychaczy . Niedlugo planuje zaczac budowe, i wiem ze ze zrywaniem humusu bawic sie nie bede bo to tylko generuje niepotrzebne koszta.
  4. Witam, mam pytanie. Planuje budowac domek szkieletowy. Zastanawia mnie teraz jak to w polsce jest z fundamentami. Czy przepisy wymagaja aby fundamenty byly wkopane na jakastam glebokosc w ziemie czy moge sobie darowac wykopy a np ograniczyc sie do wylania zbrojonej plyty betonowej odpowiedniej grubosci. A moze nie chodzi tu o przepisy ale o techniczna koniecznosc rycia w ziemi. Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi, i ktos mi to wyjasni.
  5. Ja czekam ale nie dlatego ze chce ale musze, musze najpierw zalatwic papiery i skonczyc splate dzialki. Materialy jesli nawet stanieja to niewiele. Wlasiciel firmy produkujacej pustaki pomysli sobie tak, skoro ich stac zeby placic 10zl za pustaka to po co mam go sprzedawac za 5zl. Ty bedziesz czekal ale inni nie, a nikt nie opusci ceny specjalnie dla ciebie. Nawet jesli zima bedzie dluga i sroga, to pewnie znajda sie ludzie z pustymi halami co wykupia nadwyzki zeby je sprzedac potem z zyskiem w lecie. Tak samo nie wierze w prognozy ze za 5 10 lat ceny mieszkan czy ziemi zaczna spadac. Bo niby dlaczego?? Tlumaczenie ze za kilka lat zacznie wchodzic w doroslosc wyz demogrficzny jest moim zdaniem smieszne bo jesli nie oni kupia te mieszkania to ci ktorych nie stac teraz a bedzie stac za 5 lat bo kredyty mieszkaniowe beda chyba jedyna rzecza ktora nie zdrozeje. A wrecz przeciwnie bo skoro ma byc ten niz to i chetnych na kredyty mniej, a to zmusi banki do wiekszej konkurencyjnosci. Doliczcie rownierz tych ktorzy wyjechali dzis np do irlandii zarobic wlasnie na dom czy mieszkanie i za 5 lat wroca z oszczedzonymi pieniedzmi. Dlatego moim zdaniem kto moze niech buduje, bo jak mowi madrosc ludowa: "kiedy bedzie lepiej? Lepiej juz bylo."
  6. A czy jest jakas grubosc bala ktora zapewnia takie wlasciwosci ze ocieplenie mozna darowac??
  7. Technologia dowolna(chodzi mi o najtansza), zaluzmy ze dzialka uzbrojona (stoi slup i hydrant).
  8. Witam zastanawiam sie nad budowa malego domku okolo 70 80m. Bedzie to domek w ktorym mam zamiar zamieszkac z zona i synkiem. Problem polega na tym ze kompletnie juz sie pogubilem w cenach, wycenach, roznicach miedzy stanem deweloperskim a pod klucz i dlatego pytam szanownych forumowiczow. Ile realnie najmniej mozna wydac na taki domek wliczajac: pozwolenia podlaczenia mediow, budowe, inastalacje wewnatrz domu (elektryka woda co)itp?? technologia nieistotna(byle tanio i bezpiecznie).
  9. Witam Zaczynam myslec nad budowa takiego domku malutek ze strony archetona. No i oczywiscie chcialbym to zrobic mozliwie tanio. Jaka technologie byscie polecali, czy budowac z itonga bez docieplenia(jaki wtedy bylby potrzebny i ile by kosztowal) czy moze cegla lub inne bloczki+docieplenie ze styropianu?? Ile kosztowalby stan surowy otwarty z fundamentami piwnica i dachem w zaleznosci od technologii budowy. Z gory serdecznie dziekuje za wszelkie porady
  10. W takim razie jaka cena nie bylaby "podpadajaca" jesli chodzi o wykonanie pod klucz??
  11. Witam Chcialem za mozliwie niewielkie pieniadze postawic domek, dowiedzialem sie ze jest mozliwosc przeniesienia starego drewnianego domu na nowe miejsce. Jednak po rpzejrzeniu forum okazalo sie ze wcale tak tanio nie wychodzi. Samo przeniesienie i wymiana zniszczonych elementow+fundament to koszt nawet 50tys zlotych a przeciez jeszcze trzeba pociagnac elektryke wode co itp. Czy ktos z was przeniusl taki dom i moglby zweryfikowac te koszta, moze sie po prostu myle i niepotrzebnie martwie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...