Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

supervisor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

supervisor's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. @ Santosz A gdzie kupiłeś te Tigo napisz coś więcej. Wiesz, że swego czasu Tigo miało jakąś felerną serię i dość często padały.
  2. Cześć, Przymierzam się do instalacji pompy ciepła. Mam PV - tylko 6,5kW i teraz chce pomnożyć kW xCOP. Mam też kopciucha, solary i piec kondensacyjny oraz zasobnik 240l. Instalacja CO starego typu stalowa projektowana na grawitację. System przerobiony na zamknięty w kotłowni przejścię z 2'' stal na 1'' miedź, w całym domu reszta stal. Grzejniki płytowe, stalowe typu Purmo lekko przewymiarowane z głowicami Danfossa i malutkie podłogówki w kuchni i łazience podłączone bezpośrednio na chama do instalacji CO. Pojemność instalacji z kopciuchem około 300l bez kopciucha liczę na 200l. Zasobnik CWU 240l Winkelman ceramika + anoda tytanowa, dwuwężownicowy, dolna solary a górna gaz. Górna wężownica o powierzchni 0,8m2 i mocy 25kW. Mając powyższe mam 2 pytania co do instalacji PC. Solarów nie mogę tknąć bo to projekt gminny (dolna wężownica) górna wężownica - mogę zmienić zasilanie ale ona jest za mała do PC. I teraz jak rozwiązać CO + CWU. Odłączam gaz od górnej wężownicy bo chcę aby tam PC wspomagała solary. A dalej? Jak zasilić CO i górną wężownice starego zasobnika z PC. Piec kondensacyjny by został tylko do CO gdyby PC nie dawała rady w zimie. Piotr
  3. W PGE nic nie można. Jedynie podają zużycie z rachunku. Czyli w moim przypadku na koniec pierwszego półrocza. Żadnej funkcjonalności.
  4. A co ma Enea do tego? Przecież to nie Enea wymaga tylko prawo. Masz to mieć i już. A kto to sprawdzi to inna sprawa. Zwykle załatwiają to instalatorzy i jest to w cenie. Jak robisz sam to sam musisz się postarać o projekt i uzgodnienia albo olać.
  5. Marco nie musisz pisać do Longi. Wpisz w google longi solar instrukcja montażu - strona tim.pl . Longi podobnie jak inni podaje 1/4L plus/minus 50mm czyli w twoim przypadku 40-50cm od krawędzi. To co masz to jest fuszerka.
  6. Ja mimo wszystko myślę, że kolega maron ma bujną fantazję.
  7. Połowe mniej modułów w stosunku do? Inteligencja tego falownika na czym polega? I czy nie boisz się samoświadomości falownika i w efekcie buntu maszyn jak w Terminatorze?? MSPANC.
  8. Nie ja już miałem z nowym. Tak powinno byś od softu V2. 20 w górę. Mój jest V2.30.
  9. @ Wekto, Ile byś to tabelek przytoczył i postów naprodukował twoja odpowiedź pozostaje nierzetelna. Mówienie, że kupno panela od producenta który jest jednym z największych na świecie i to wieloma nagrodami to jest ryzyko a jednocześnie wychwalanie tych które się sprzedaje to mi pachnie naciągactwem. Mnie chodzi jedynie że niesłusznie zdyskredytowałeś firmę JA Solar wprowadzając taki dysonans między obydwoma firmami którego nie ma.
  10. Astroenergy vs JA Solar: Niezawodność wg. PVEL: Panele JA Solar zdobyły wszystkie cztery nagrody TOP PERFORMER w ostatnich testach niezawodności PVEL 2019. Jest osiągnięcie o tyle bardziej znaczące, że testy wyśrubowano pod względem trudności oraz zauważono wyraźny spadek zdawalności testu wilgoci i ciepła, co może być winą technologii PERC. Panele JA Solar typu PERC zdały jako jedne z nielicznych zdały te testy. JA Solar jest 3 największym producentem paneli na świecie. Astroenergy chyba 10 i wypadł z Tier 1 Bloomberga w Q4 2020. Czasy się zmieniają.
  11. Nie mam już miejsca na dachu bo mam dużo kominów Musiałbym dzielić na stringi i dawać optymalizatory. A nie wiem jak Tigo dogaduje się z Sofarem. A na SE się nie przesiadam.
  12. Tak. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Napisałem do Sofara o tak duże przewymiarowanie. Odpisali, że jak tylko napięcia i prądy mieszczą się w zakresie falownika to nie ma problemu z tak dużym przewymiarowaniem w kwestii gwarancji. Napięcie stringu w zimie przy -25 nie powinno przekroczyć 880V a falownik ma limit do 1000V, a MPPT do 960V.
  13. Oto odpowiedź od konsultanta programu Mój Prąd na moje pierwsze pytanie: "Złożył już Pan wniosek i takie dokumenty będą oceniane. Instalacja zgłoszona do dofinansowania – musi być zakończona, opłacona i działająca. Może Pan ewentualnie podłączyć drugi falownik równolegle".
  14. No ja idę takim tokiem myślenia dlatego dokupiłem paneli JA Solar 60S10 340W zanim one wyjdą ze sprzedaży. Obecnie mam 4,76kWp na Sofarze 4.4KTL-X który ma moc generatora DC 5860W a po AC 4000/4400W. Podobno z nowym softem Sofar daje 4400W ciągle. Po dodaniu paneli moc generatora wzrośnie do 6,4kWp i mi już nawet nie chodzi o obcinanie tylko o warunki gwarancji bo przewymiarowanie jest prawie 50% patrząc na AC. Instalacja jest na Podkarpaciu w Az -45st i kącie 16 stopni więc nie idealna ekspozycja. W tej chwili do dnia dzisiejszego (od listopada 2020) najwyższa moc ciągła zarejestrowana to 3,05kW a piku 3,7kW gdy słoneczko wyjrzy za chmur.
  15. Myślałem o sprzedaży starego Sofara dołożeniu trochę o i kupieniu oczko wyżej. Inaczej to nie ma sensu. Choć z drugiej strony nie słyszałem o kontroli z NFGOŚ i cofnięciu dotacji. Ale szkoda ryzykować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...