Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Arczi_1KV

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Arczi_1KV

  1. Tak, racja i pisał też o tym Barliniak. W normalnej sytuacji tak bym też zrobił, ale... mam sytuację o odwróconej kolejności - najpierw kocioł, później ocieplenie co wynika z omówionych wcześniej przyczyn finansowych. Nie jest to sytuacja komfortowa, dlatego też znalazłem się tutaj i pewnie jeszcze wiele osób stanie przed takim problemem. Ogólnie skłaniam się ku pelletowi i to bardzo, ale nie przy aktualnym zapotrzebowaniu energetycznym - poszedłbym z torbami. [quote=samsu;8031638 Z tą zamianą palników, to totalna kicha – raz że kupę kasy na tym marnotrawisz a dwa tak jak my Ci o tym napisali. Wszystko zależy od Ciebie i to Ty zdecydujesz czy karawana dalej iść będzie czy tylko szczekanie psów słychać będzie. Już zakładając ten wątek podałem to rozwiązanie jako niesatysfakcjonujące, chociaż gdyby przekładka była o połowę tańsza, a producent zapewniał5-letnie wsparcie produktu, to pewnie bym się skusił. Podsumowując: nie można efektywnie spalać pelletu w kotle z podajnikiem retortowym, nawet po zmianie ustawień procesu rekomendowanych przez samego producenta kotła. Tak? Bo ciekawi mnie jak są zrobione te certyfikaty: https://www.klimosz.pl/pliki-do-pobrania/certyfikaty-ecodesign/certyfikat-ecodesign-klimosz-combi-s3-pelet.pdf https://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/productgetfile/1962 Żeby nie było, sprawdziłem akredytacje tych jednostek certyfikujących i elektromet ma pełnoprawny certyfikat (AC100 https://www.pca.gov.pl/akredytowane-podmioty/akredytacje-aktywne/jednostki-certyfikujace-wyroby/AC%20100,podmiot.html )
  2. Pytałeś o całkowity koszt inwestycji, więc podałem go na przykładzie 24kW reszta to Twoja nadinterpretacja. Nie zapomnij o agresywnym marketingu. Większość z wymienionych przeze mnie producentów ma zaświadczenia na oba paliwa, ale np. już sprawności tylko dla pelletu. Rozmawiając z ich przedstawicielami ma się wrażenie, że pierwszy raz ktoś wgl. pyta o parametry przy paliwie alternatywnym.
  3. Nie ma hybrydy. Jest serwis i przekładka - zostawiają kocioł i wymieniają podajnik -> palnik (kocioł 24 kW 12100zł z podajnikiem + 7125zł za zamianę na palnik, w późniejszym czasie)
  4. Przejrzałem ich propozycje. Jeśli mieli taką to już od niej odeszli. Abstrahując, w PCP można dostać 9k na zakup kotła na pellet o podwyższonym standardzie (pyły <20mg/m3)
  5. Nie trzeba pytać. Wszystko w ulotce https://kotlospaw.pl/assets_kotlospaw/uploads/2018/07/DuoKo-zmiana-palnika.pdf Tak, może być, ale tej samej wielkości, czyli to co dla kotła może być nawet 70% wartości całkowitej, dla pompy ciepła jest <10% Paliwa stałe to wybór ekonomiczny, nie łatwy ani przyjemny. Jak dla mnie niech mi postawią pod domem mikro-elektrociepłownie i tylko podepną rurką ciepłą wodę. Mogą ją nawet zasilić U235
  6. To porównanie 3, deklarujących 2-paliwowość: https://www.klimosz.pl/oferta/kotly-5-klasy/klimosz-combi-s-z-palnikiem-retortowym-kociol-5-klasy https://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/produkt/488/eko-kwp-v http://www.kotlobud.pl/69,kociol-eko-ceramik-plus
  7. Ogólnie rzecz biorąc z PCP oprócz osób fizycznych mogą skorzystać samorządy lokalne (np.gminy). Tak jest też i w tym wypadku, ale oprócz tego samorząd dokłada 2x tyle z własnego budżetu - warto. Samo PCP - "dobrze, że jest" ale bez kredytu przy większych inwestycjach się raczej nie obejdzie: https://czystepowietrze.gov.pl/wp-content/uploads/2020/05/tabela3.png Mi do ocieplenia i stolarki okiennej dołożyliby 20k, ale pula na rok może się skończyć przed moim wnioskiem. Sam wniosek jest łatwo złożyć przez obywatel.gov.
  8. Cześć, Temat był już wielokrotnie wałkowany ale zdaje się (o ile szukałem dość wnikliwie), że nikt go nie wyczerpał. Czy są godne polecenia piece mogące pracować na 2 paliwach bez zmian konstrukcyjnych jak np. https://kotlospaw.pl/duoko/ , gdzie sama przekładka kosztuje połowę ceny kotła? Technologie grzewcze rozwijają się także w zakresie spalania paliw stałych, może pojawiło się na rynku coś wartego uwagi? Najlepiej gdyby ktoś już tą drogę (ekogroszek -> pellet) przeszedł i pochwalił się wynikiem. Na forum pojawia się nieraz fraza "utylizacja pelletu", właśnie tego efektu chciałbym uniknąć. Jest paru producentów chwalących się projektami 2-paliwowymi. Może przynajmniej ktoś wypowie się odnośnie: KLIMOSZ COMBI S4 vs. EKO-PKW V Elektromet vs. KBO Eko Ceramik Plus Klimosz ma niezły marketing i w karcie produktu kładą silny nacisk na tą 2-paliwową funkcjonalność ale czytałem wiele negatywnych opinii na ich temat (głównie serwis) Dla bardziej wnikliwych, lubiących fabułę: dom lata 60; 200m2; brak ocieplenia; DUŻE dofinansowanie samorządu lokalnego (tylko na wymianę kotła, tylko W TYM ROKU); w przyszłości ocieplenie i przejście na pellet / przejście na pellet po ecoataku na węgiel) Bardzo proszę nie offtopicować, w każdym poście wszyscy liczą moc kotła i dywagują na temat pomp ciepła. To nie jest tematem tego wątku. Z góry dziękuję za pomoc. PZDR
×
×
  • Dodaj nową pozycję...