Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ron777

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ron777's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki, ale w ogóle nie o to mi chodzi
  2. Przymierzam się do wyboru projektu domu i ponieważ mam dość wąską działkę (20m), to zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest wciskanie domu na styk w kwestii odległości domu od granic działki. Jeśli po bokach muszę odsunąć się po 4m, to dom powinien mieć max 12m. Czy bezpieczne jest stawianie w takiej sytuacji domu, który ma właśnie równo te 12m, czy raczej powinno się zostawić jakiś margines (np po 20cm z obu stron, czyli dom max 11.60cm), aby nie okazało się, że dom jest parę cm mniej od granicy działki (w wyniku jakiegoś błędu budowlańców), niż przepisowe 4m i trzeba go zburzyć
  3. No właśnie, tylko teraz pytanie na kogo ta odpowiedzialność urzędu spada, gdy pozwolenie na budowę nie będzie już wydawane dla domów 1-rodzinnych? Bardzo cenna rada dla mnie (osoby, która nie ma pojęcia o tematach geodezyjno-budowlanych), dziękuję. Powstaje zatem pytanie- czego wymagać od geodety przy budowie, aby mieć 100% pewność, że w przyszłości nie będzie kłopotów? Może być tak, że nie trafię na tak rzetelnego geodetę jak Ty.
  4. Starostwo wydaje pozwolenie na budowę, więc zakładam, że jeśli np. w przyszłości się okaże, że dom powinien być odsunięty od domu sąsiada na 8 m, a nie na 7m, to inwestor może pozwać starostwo o zwrot kosztów budowy domu, który teraz musi być wyburzony?
  5. Czyli dotychczasową odpowiedzialność starostwa, które wydawało pnb, przejmie teraz całkowicie kierownik budowy- czy dobrze rozumiem?
  6. Czy analizował ktoś z Was może przepisy, które mają wejść od 1 stycznia 2023, dotyczące zniesienia wymagania pozwolenia na budowę dla domów jednorodzinnych? Jeśli nie będzie pozwolenia na budowę, to kto poniesie odpowiedzialność jeśli po wybudowaniu domu nie będzie on spełniał jakichś przepisów typu odległość od granicy/między budynkami? Jak rozumiem aktualnie jest tak, że starosta, który wydaje pozwolenie na budowę, odpowiada finansowo za rozbiórkę domu jeśli pozwolenie wyda, a potem nadzór budowlany uchyli to pozwolenie z powodu niezgodności z przepisami.
  7. @mmmarcinnn Wielkie dzięki za wskazówki!
  8. Faktycznie, te systemy są bardzo drogie, nie spodziewałem się, że aż tak A gdzie mogę znaleźć takie pręty 10.9? Bo wszędzie gdzie szukam (rónież Hilti i Fischer) to max jest 8.8.
  9. Dzięki za sugestię. Czy pomiędzy Hilti a Fischer będzie znacząca różnica w jakości/wytrzymałości? Np. pomiędzy tym: https://www.hilti.pl/c/CLS_FASTENER_7135/CLS_ANCHOR_RODS_ELEMENTS_7135/r6295 a tym: https://www.fischerpolska.pl/pl-pl/produkty/zamocowania-chemiczne/pret-kotwiacy-kotwa-z-gwintem-zewnetrznym/kotwa-highbond-fhb-ii-a-l ? Różnica w cenie jest znaczna (Hilti co najmniej 5x droższy).
  10. Cześć! Chciałbym przymocować sejf do ściany i podłogi i mam wątpliwości jakiego pręta użyć do kotwy chemicznej? Zależy mi na tym, aby pręt kotwy był jak najmocniejszy- odpadają więc marketowe pręty za 6zł. Czy możecie polecić jakieś markowe pręty to kotwy o bardzo wysokiej odporności na wyrwanie? Kotwa będzie montowana w betonie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...