Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

salmon2000

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pabianice
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

salmon2000's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Odgrzeję temat bo mam podobną sytuację. Ściana szczytowa stoi na krawędzi wewnętrznej ławy. Prawdopodobnie błąd przy wytyczaniu ławy ;-( Dom budowany przez dewelopera a stan odkryty już po odbiorze. W chwili obecnej nie ma szans na poprawę tego błędu. Czy taki błąd zagraża trwałości budynku? Czy mam czym się przejmować?
  2. Podczas docinania styropianu zsunął mi się nożyk i niechcący drasnąłem rurkę pex w jednej z pętli podłogówki. Woda nie cieknie. Zadrapanie nie wyglada na głębokie ale obawiam się ze podczas rozgrzewania i pracy podłogówki może dojść do pęknięcia w tym miejscu. Wylewki jeszcze niema. Czy mogę dla bezpieczeństwa zabezpieczyć to miejsce np. Poxipolem? Żeby wzmocnić rurkę. Nie chciał bym wymieniać całej pętli bo to ok 90m. Prośba o poradę.
  3. OK. Dzięki za odpowiedź. Obawiałem się, że włączone grzanie zbiornika wody CWU przy zakręconym dopływie wody z wodociągu może spowodować jakąś awarię pompy. Rozumiem, że nic nie muszę w PC przełączać, wystarczy zakręcić główny zawór?
  4. Czy można zakręcić główny zawór wody w domu przy działającej pompie ciepła?
  5. Producent podłogi (deska) w warunkach gwarancji zaznaczył, że maksymalna temperatura podłogi nie powinna przekraczać 28st.C. Jaką mogę ustawić temperaturę wody zasilania aby nie przekroczyć tej wartości? Temperatura powierzchni zawsze jest kilka stopni niższa niż temp wody w podłodze. Tylko jaka wartość zasilania będzie bezpieczna. Co ciekawe, producent wkłada pod podłogę specjalne płytki, które zabarwiają się przy przekroczeniu temp. 28st. Wówczas gwarancja na podłogę może nie zostać uznana. Dlatego zastanawiam się nad bezpieczną wartością jaką mogę ustawić na PC.
  6. Potrzebuję dorobić gniazdko pod grzejnik łazienkowy. Najbliższe gniazdko z którego mogę pociągnąć kabel jest gniazdo 3-fazowe, pod które podłączona jest płyta indukcyjna 3-fazowa. Czy mogę podłączyć grzejnik pod jedną fazę w tym gnieździe? Czy nie wpłynie to na działanie płyty?
  7. Odpowiadając na Wasze pytania. Mam podłogówkę. Właśnie robię wygrzewanie. Temp w podłodze 50C w domu zrobiło się 28-30C. Wilgotność powietrza wzrosła na dole do 41% na górze do 55%. Wartości te nie wydają się wysokie. Być może spora część wilgoci technologicznej wyparowała już podczas wietrzenia jesienią. Jak to sprawdzić, czy w ścianach jest jeszcze wilgoć?
  8. Odebrałem dom od dewelopera. Nareszcie Tylki wewnętrzne były robione na początku września. Wylewki 2 listopada. Od 15.12 rozpoczęte grzanie. Obecnie w domu mam 22st i 40% wilgotności. Pytanie czy jest to odpowiedni poziom wilgotności czy powinnam jeszcze osuszać/wietrzyć dom intensywniej? Może wstawić osuszacz?
  9. Czy śnieg i mróz może zaszkodzić kostce jeżeli nie jest jeszcze zasypana piaskiem? Mam obecnie układana kostkę a dostawę płukanego piasku do jej spoinowania będę miał po weekendzie. Problem w tym, że na weekend zapowiadają opady śniegu. Czy powinnam jakoś przykryć kostkę aby nie napadał na nią śnieg? Czy na szybko załatwiać piasek aby zasypać ją jeszcze przez opadami?
  10. Wkrótce odbieram dom budowany przez dewelopera. Jak to bywa z deweloperami, gnają z pracami. W dość krótkim czasie wykonane zostały tynki wewnętrzne i posadzki. W domu wyczuwalna jest dość duża wilgotność. Przede mną, wygrzewanie posadzki ogrzewania podłogowego. Znajomy doradza aby przed pracami wykończeniowymi wstawić na tydzień przemysłowy osuszacz. Zastanawiam się, czy faktycznie warto wynajmować osuszacz, czy wystarczy włącznie ogrzewania i wietrzenie? Niestety z wietrzeniem jesienią jest zdecydowanie trudniej niż latem. Prośba o Wasze doświadczenia.
  11. Sumaryczna długość rurek w tym pomieszczeniu jest niewiele większa niż przy normalnym ułożeniu co 10cm (tak mam w całym domu). Problem w tym, że są tak blisko siebie. Martwi mnie, czy woda powracająca z pętli nie będzie nagrzewana przez rurki zasilające. Mogło by to zmniejszyć deltę między zasilaniem i powrotem do pompy i oszukać sterownik. Być może moje obawy są na wyrost.
  12. Rozumiem, że jedyną konsekwencją będzie wyższa temperatura w tym pomieszczeniu? Czy może wpływać na prace pompy ciepła???
  13. miałem problem z dodaniem zdjęcia. poniżej fotka ilustrująca zagadnienie: https://zapodaj.net/b0a4d6a566c58.png.html https://imgupload.pl/zdjecie/P67rC
  14. Dziś wykonali mi w instalcje podłogówki. Wszystko wygląda ok. Zastanawia mnie tylko dojście do skrzynki rozdzielającej w pomieszczeniu gospodarczym. Czy te rurki nie są za blisko siebie? Czy nie będzie występowało zjawisko wzajemnego nagrzewania się zasilania i powrotu? Podłogówka ma współpracować z pompą ciepła Panasonic 9kW. Jutro zalewają mi wylewki. Dajcie proszę swoją opinię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...