
salmon2000
Użytkownicy-
Liczba zawartości
24 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez salmon2000
-
Odgrzeję temat bo mam podobną sytuację. Ściana szczytowa stoi na krawędzi wewnętrznej ławy. Prawdopodobnie błąd przy wytyczaniu ławy ;-( Dom budowany przez dewelopera a stan odkryty już po odbiorze. W chwili obecnej nie ma szans na poprawę tego błędu. Czy taki błąd zagraża trwałości budynku? Czy mam czym się przejmować?
-
Podczas docinania styropianu zsunął mi się nożyk i niechcący drasnąłem rurkę pex w jednej z pętli podłogówki. Woda nie cieknie. Zadrapanie nie wyglada na głębokie ale obawiam się ze podczas rozgrzewania i pracy podłogówki może dojść do pęknięcia w tym miejscu. Wylewki jeszcze niema. Czy mogę dla bezpieczeństwa zabezpieczyć to miejsce np. Poxipolem? Żeby wzmocnić rurkę. Nie chciał bym wymieniać całej pętli bo to ok 90m. Prośba o poradę.
-
OK. Dzięki za odpowiedź. Obawiałem się, że włączone grzanie zbiornika wody CWU przy zakręconym dopływie wody z wodociągu może spowodować jakąś awarię pompy. Rozumiem, że nic nie muszę w PC przełączać, wystarczy zakręcić główny zawór?
-
Czy można zakręcić główny zawór wody w domu przy działającej pompie ciepła?
-
Producent podłogi (deska) w warunkach gwarancji zaznaczył, że maksymalna temperatura podłogi nie powinna przekraczać 28st.C. Jaką mogę ustawić temperaturę wody zasilania aby nie przekroczyć tej wartości? Temperatura powierzchni zawsze jest kilka stopni niższa niż temp wody w podłodze. Tylko jaka wartość zasilania będzie bezpieczna. Co ciekawe, producent wkłada pod podłogę specjalne płytki, które zabarwiają się przy przekroczeniu temp. 28st. Wówczas gwarancja na podłogę może nie zostać uznana. Dlatego zastanawiam się nad bezpieczną wartością jaką mogę ustawić na PC.
-
Potrzebuję dorobić gniazdko pod grzejnik łazienkowy. Najbliższe gniazdko z którego mogę pociągnąć kabel jest gniazdo 3-fazowe, pod które podłączona jest płyta indukcyjna 3-fazowa. Czy mogę podłączyć grzejnik pod jedną fazę w tym gnieździe? Czy nie wpłynie to na działanie płyty?
-
Osuszanie domu po budowie.
salmon2000 odpowiedział salmon2000 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Odpowiadając na Wasze pytania. Mam podłogówkę. Właśnie robię wygrzewanie. Temp w podłodze 50C w domu zrobiło się 28-30C. Wilgotność powietrza wzrosła na dole do 41% na górze do 55%. Wartości te nie wydają się wysokie. Być może spora część wilgoci technologicznej wyparowała już podczas wietrzenia jesienią. Jak to sprawdzić, czy w ścianach jest jeszcze wilgoć? -
Odebrałem dom od dewelopera. Nareszcie Tylki wewnętrzne były robione na początku września. Wylewki 2 listopada. Od 15.12 rozpoczęte grzanie. Obecnie w domu mam 22st i 40% wilgotności. Pytanie czy jest to odpowiedni poziom wilgotności czy powinnam jeszcze osuszać/wietrzyć dom intensywniej? Może wstawić osuszacz?
-
Czy śnieg i mróz może zaszkodzić kostce jeżeli nie jest jeszcze zasypana piaskiem? Mam obecnie układana kostkę a dostawę płukanego piasku do jej spoinowania będę miał po weekendzie. Problem w tym, że na weekend zapowiadają opady śniegu. Czy powinnam jakoś przykryć kostkę aby nie napadał na nią śnieg? Czy na szybko załatwiać piasek aby zasypać ją jeszcze przez opadami?
-
Wkrótce odbieram dom budowany przez dewelopera. Jak to bywa z deweloperami, gnają z pracami. W dość krótkim czasie wykonane zostały tynki wewnętrzne i posadzki. W domu wyczuwalna jest dość duża wilgotność. Przede mną, wygrzewanie posadzki ogrzewania podłogowego. Znajomy doradza aby przed pracami wykończeniowymi wstawić na tydzień przemysłowy osuszacz. Zastanawiam się, czy faktycznie warto wynajmować osuszacz, czy wystarczy włącznie ogrzewania i wietrzenie? Niestety z wietrzeniem jesienią jest zdecydowanie trudniej niż latem. Prośba o Wasze doświadczenia.
-
80-100m
-
Sumaryczna długość rurek w tym pomieszczeniu jest niewiele większa niż przy normalnym ułożeniu co 10cm (tak mam w całym domu). Problem w tym, że są tak blisko siebie. Martwi mnie, czy woda powracająca z pętli nie będzie nagrzewana przez rurki zasilające. Mogło by to zmniejszyć deltę między zasilaniem i powrotem do pompy i oszukać sterownik. Być może moje obawy są na wyrost.
-
Rozumiem, że jedyną konsekwencją będzie wyższa temperatura w tym pomieszczeniu? Czy może wpływać na prace pompy ciepła???
-
miałem problem z dodaniem zdjęcia. poniżej fotka ilustrująca zagadnienie: https://zapodaj.net/b0a4d6a566c58.png.html https://imgupload.pl/zdjecie/P67rC
-
Dziś wykonali mi w instalcje podłogówki. Wszystko wygląda ok. Zastanawia mnie tylko dojście do skrzynki rozdzielającej w pomieszczeniu gospodarczym. Czy te rurki nie są za blisko siebie? Czy nie będzie występowało zjawisko wzajemnego nagrzewania się zasilania i powrotu? Podłogówka ma współpracować z pompą ciepła Panasonic 9kW. Jutro zalewają mi wylewki. Dajcie proszę swoją opinię.
-
Dziękuję za podpowiedzi. Czytałem, że rozwiązaniem mogą być klimakonwektory. Co sądzicie? Przy opcji z podłogówką widzę kilka wad: - większe obciążenie stropu - utrata wysokości ok 3cm. Na poddaszu ma to znaczenie - brak betonu, który akumuluje ciepło w podłodze Przewymiarowane grzejniki to koszt zakupu i wątpliwa ozdoba.
-
Mam taki problem do rozwiązania. Buduje dom ze stropem lekkim (płyta OSB na drewnianych legarach). Na parterze będzie całościowo podłogówa. Co zastosować na poddaszu użytkowym? Będą tam dwa pokoje. Razem 30m2. Projekt zakładał grzejniki ale pracujące z kotłem gazowym, który zastąpi jednak PC. Tu właśnie pojawia się pytanie… 1. Ustawić PC na 50st i na obieg podłogówki domieszkę wody z powrotu na 30-35st? Trochę szkoda grzać PC do 50st dla dwóch grzejników. Mało ekonomicznie. 2. Zostawić 30-35st na całości i przewymiarować grzejniki na poddaszu? 3. Może podłogówka na stropie lekkim? Mam tu obawę o ten system. Dodatkowo jest dość drogi a pokoje na poddaszu nie będą często użytkowane. Co byście mi doradzili w tej sytuacji?
-
Buduje dom w którym będzie montowana pompa Panasonica 9kW Cały dom w ogrzewaniu podłogowym. Żona uparła się aby w łazienkach były grzejniki drabinkowe w celu dogrzania łazienek i suszenia ręczników. Zastanawiam się czy wpięcie obwodów tych grzejników do rozdzielnika jest dobrym pomysłem. 1. Czy nie zaburzy to pracy PC? 2. Czy taka mała powierzchnia i niska temperatura wody da radę? 3. Czy jest możliwość latem, przy wyłączonej podłogówce uruchomić same drabinki w celu wysuszenia ręczników? Alternatywą jest zainstalowanie grzejników łazienkowych elektrycznych. Jednak ich koszt eksploatacji będzie wyższy. Prośba o pomoc w pod podjęciu dobrej decyzji.
-
W projekcie nowo budowanego domu zaplanowany jest strop lekki. Na poddaszu użytkowym podłogę będzie stanowiła płyta OSB. Sufit parteru z płyt G-K. Między belkami wełna 15 cm. Zastanawiam się nad sztywnością takiej konstrukcji i rozważam dodatkową warstwę płyt OSB. Były by wówczas dwie płyty OSB jedna na drugie. Potrzebuję porady, czy takie rozwiązanie ma sens? Wiem, że będzie to dodatkowe obciążenie stropu. Decyzję muszę podjąć do końca tygodnia. Prośba o opinie.
-
Ekipa postawiła mi ściany domu i wykorzystali uszczerbione pustaki ceramiczne. Zobaczyłem dopiero jak już były postawione. Czy to będzie miało negatywny wpływ? Ubytki jak na zdjęciu są od strony wewnętrznej domu i są dość duże. Czy jest sens teraz walczyć o ich wymianę? zdjęcie https://imageupload.io/i/HiHWbg8Rg9
-
Cześć, wykonawca wykonał izolację ścian fundamentowych jak w temacie, czyli: bloczki betonowe + styropian + siatka klej + dysperbit. Na forum czytałem, że bloczki betonowe powinny być wymalowane dysperbitem przed przyklejeniem styropianu. Czy taki zabezpieczenie przed wilgocią wystarczy? Dodam, że poziom wód gruntowych jest dość wysoki i planowany jest drenaż wokół domu. Dodaje zdjęcie dla zobrazowania.
-
Kondensacyjny kocioł gazowy LPG z wyrzutnią w ścianie a spaliny
salmon2000 odpowiedział salmon2000 → na topic → Ogrzewanie
Dziękuję za odpowiedzi. Czytałem, że produkty spalania gazu nie powinny generować problemu. Zależy mi na informacji jak to jest w rzeczywistości. Może jest na forum osoba mieszkająca w pobliżu takiej instalacji lub posiadająca własną i może powiedzieć jak to wyglada w realu. Jeżeli generuje nieprzyjemny zapach to będę namawiał sąsiada do instalacji komina na dachu.- 5 odpowiedzi
-
- komin w ścianie
- piec kondensacyjny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witajcie, Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum. Sąsiad będzie instalował kocioł gazowy kondensacyjny zasilany gazem LPG z butli. Planuje zainstalować przewód powietrzno-spalinowy w ścianie na wysokości ok 2m skierowany w stronę mojego tarasu. Odległość budynków to ok 10m. Mam obawę, że spaliny będą dla mnie uciążliwe zwłaszcza, że wiatry zazwyczaj wieją z jego kierunku. Jakie macie doświadczenia? Czy spaliny z takiego komina mogą być uciążliwe (zapach) /szkodliwe?
- 5 odpowiedzi
-
- komin w ścianie
- piec kondensacyjny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: