Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

daromonia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    DOL

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

daromonia's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. swierol dokładnie tak, Pan Biurowy co się zna... Moja działka jest działką rolną i zgody na 3 faz nie ma. Czyli jak rolnik wywierci studnię głębinową do obsługi produkcji rolnej to nie ma możliwości zamontować pompy III fazowej bo jakiś krawaciarz stwierdził, że nie przysługuje i już. To jest Polska !
  2. Ok. To jeszcze dopytam czy zamiennie mogę zastosować kabel YAKY 4x35 mm2 ?
  3. Może źle sie wyraziłem. Oczywiście w ZK przy ulicy III fazy będą podłączone. Chodziło mi o skrzynkę ogrodową - rozdzielnię już na działce do której muszę doprowadzić 200 m kabla. To jest działka rolna. W MPZP na tej działce jest zakaz budowy zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej , a nawet zagrodowej. Mam możliwość jako rolnik budowy budynku gospodarczego do 35m2. ( pracownia pszczelarska ). W chwili obecnej ( co gmina to inaczej interpretuje przepisy ) nie ma ze względów formalnych , proceduralnych itd. itp. możliwości zasilenia tej działki w prąd III fazowy. I proszę nie bijmy piany czy tak jest czy nie ( nie jest to tematem sprawy ). Dlatego we wniosku o przyłącze jest zgłoszony domek holenderski i prąd 1 faz. Na działce postawię domek holenderski lub przyczepę która będzie zasilana z rozdzielni ogrodowej ( foto załącznik ). Z biegiem czasu mam zamiar wybudować budynek gospodarczy , w MPZP zmienić działkę z rolnej na np. rekreacyjną , a potem zmienić przeznaczenie budynku z gospodarczego na mieszkalny ( okresowo ) oraz wtedy zmienić warunki przyłączenia na III fazy 12 kW - likwidacja rozdzielni i wjazd kablem do budynku. Reasumując : chcę kiedyś zmienić warunki na III fazy , teraz położyć kabel zasilający domek hol /przyczepę - docelowo domek letniskowy. Proszę o rzeczową radę jaki kabel ALU muszę zakupić ? YAKXS 4 x 35mm2 , YAKXS 4 x 25 mm2 ?
  4. Witam. Kolega domsat ma rację ? Ktoś potwierdzi , zaprzeczy ? Z uzyskanych informacji , na obecną chwilę nie ma możliwości technicznych aby do skrzynki podciągnąć III fazy. Z tą 1 fazą jest taka beznadziejna sprawa w moim przypadku ?
  5. Witam. Przyłącze 5,0 kW dla zasilania podstawowego w V grupie przyłączeniowej. Mam w warunkach przyłączenia zestaw złączowo - pomiarowy ZK-3a-1P wyposażony w rozłącznik bezpiecznikowy o prądzie znamionowym wkładki 50 A oraz wyłącznik instalacyjny nadprądowy ( bez członu zwarciowego ). Szafka w układzie TN-C. Zabezpieczenie przedlicznikowe : a) prąd znamionowy 1 x 25A b) wyłącznik instalacyjny nadprądowy ( bez członu zwarciowego ). Układ rozliczeniowo - pomiarowy o napięciu 0,23kV bezpośredni 1 fazowy. Dla odbioru aparatury spodziewaną wartość prądu zwarcia w miejscu dostarczania energii przyjąć wg. obliczeń , jednak nie mniej niż 6kA. Wymagany stopień skompensowania mocy biernej tg<0,4 Sieć pracuje w układzie TN-C. I teraz najważniejsze : od szafki pomiarowej nN wykonanej w układzie TN-C wyprowadzić do obiektu odpowiednią do potrzeb odbiorcy linię zasilającą nN , w obiekcie wykonać odpowiednie dla potrzeb odbiorcy instalacje w układzie TN-S. W założeniu obiektem miał być domek holenderski. Koncepcja się zmieniła i docelowo będzie murowany parterowy budynek 35 m2 zabudowy na zgłoszenie. w budynku mały hydrofor , telewizor , niewielki bojler , oświetlenie led ( bez ogrzewania elektrycznego , indukcji , spawarek itd. ) Od skrzynki pomiarowej do obiektu trzeba położyć 200 m kabla ( aluminium ). Moje pytanie brzmi : 1) jaki kabel aluminiowy położyć pomiędzy przyłączem a obiektem biorąc pod uwagę długość tego odcinka ? o jakim przekroju i ilości żył ? 2) czy w moim przypadku bede musiał przy domku robić jakieś "uziemienie " ( pręt w ziemię , bednarka ).?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...