Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

paulonio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

paulonio's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. I druga rzecz: działka jest lekko pochyła w stronę sąsiada. Najlepiej na jej końcu byłoby postawić mały murek oporowy, ale trzeba na niego pozwolenie budowlane... Jakaś prostsza alternatywa na zakończenie takiej działki żeby można było wyrównać teren?
  2. Witam, Chcę wykonać odwodnienie dachu w domku szeregowym (mały dach, mały ogród). Mówiąc prosto chcę odprowadzić wodę z rynien do gruntu za pomocą np. skrzynek rozsączających albo rur drenarskich tak żeby nie wsiąkała przy domu/tarasie i jak twierdzi sąsiad nie zalewała go. Bez pozwolenia na pewno zostaniemy zgłoszeni przez ów człowieka. Jak dokopałem w przepisach na każdy taki drenaż faktycznie potrzebne jest pozwolenie wodnoprawne... Ktoś robił kiedyś coś takiego? Kto może wykonać operat wodnoprawny i z czym to się wiąże? I czy na pewno na tak małej działce i tak małej powierzchni dachu trzeba się bawić w takie papierki... ?
  3. Hej, Jesteśmy na ostatnim etapie wykańczania domku szeregowego, więc przyszła pora zastanowić się co zrobić z ogrodem Nasz ogród to mniej więcej 6m x15m, a więc mały, mniej niż 100m2. Chciałem się was poradzić w kilku kwestiach. 1. Pierwsze co chciałbym zrobić to odprowadzenie deszczówki z dachu. Aktualnie spada ona rynnami na niewielkie pasy ziemi pomiędzy tarasem z kostek a płotem, co nie jest zapewne korzystne ani dla tarasu, ani dla płotu ani dla domu. Mój pomysł jest taki: każdą rynnę (są dwie) zakończyć osadnikiem z odpowiednimi kolankami i wpuścić do ziemi. Następnie rurami (ale nie drenażowymi) odprowadzić w tylną część działki i tam ją rozprowadzić w jakiś sposób. I tutaj nie wiem, co będzie najlepsze? Czy np. taka skrzynka rozsączająca zda egzamin? Wystarczy wtedy jedna 200l czy może dwie połączone albo po jednej osobno dla każdej z rynien? Oczywiście taką skrzynkę owinąłbym agrowłókniną a pod dnem i po bokach zrobił warstwę odpowiedniego żwiru/kamyków. Czy moja koncepcja ma sens i szansę zdania egzaminu? 2. W drugim etapie na pewno chcieliśmy wyrównać teren i poprawić jakość gleby. I tutaj pytanie czym i w jakiej ilości. Czy 500l zwykłej ziemi uniwersalnej to będzie za mało? Aktualnie wadą gleby jest to, że przez większość cześć roku tworzy się na niej błoto. No i czego (tzn. jakich narzędzi) użyć do wyrównania ogrodu? Zaznaczam, że ogród mamy już z 3 stron zamknięty, więc wszystko czego chcemy użyć trzeba przenieść przez dom, a wjazd koparki i innych ciężkich sprzętów odpada
×
×
  • Dodaj nową pozycję...