Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marocki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marocki

  1. Jeżeli masz legary i kontrlegary o wymiarach 100x50 (dopuszczalny wymiar minimalny to 90x45) to ustawiasz legary co 1,8m zaś slupki co 1,4m pod legary (lub gęściej). Ale warunek, ze kontrlegary sa 100x50 lub 90x45 (w sensie nie mniejsze). Norma australijska podaje 90x45 - ale ze względu na dostępnośc proponuje 100x50 - po za tym 5 cm jest latwiejsze do wkręcania desek jak pisałem. Lepiej wiercić. Też jestem tego samego zdania, ale jeśli masz piach to postawiłbym na bloczach. Ja na werandzie 20m2 wymieniłem podłoże (40cm klinca i 10 cm piachu - poniewż była tam glina i miałem lać płytę fundamentową pod inną budowlę, ale wyszło jak wyszło) i po latach powiem tak, jeśli taras nie duży, i masz piach pod spodem lub wymieniłeś podłoże to spokojnie bloczki. W innym przypadku wierciłbym i lał beton. Przy takim ułożeniu jak stanie ci nawet 3 chłopa po 110 kg każdy koło siebie, to wszystko stoi i się nie ugina. Testowane
  2. Budowałem nie wielki taras drewniany (około 20m - teraz jak widać w wątkach buduję większy 100m2) 1. Na bloczki połóż papę 2. Deskę podwalinową (legar) następnie wzdłuz legara połóż podkładkę gumową (możesz kupić wybraną szerokośc) 3. Kontrlegar i znowu podkładka gumowa Gwarancja ze podloga nie bedize trzeszczec, stukac Geowłukninę połuż już na sam koniec inaczej będziesz się meczył (testowałem) Legary zaimpregnuj impregnatem, na koniec pomalowałem bardzo mocno jakims produktem, ktorym malowalem ogrodzenie. Dysperbity spowodują, że drzewo jeśli nasiąknie to już nie wyparuje, co może powodować gnicie legarów. Krawędziaki przykręć do bloczka na zwykły kątownik 5x5 cm Górne legary powinny być co 40 cm (standard dla drewna sosnowego). Dolne uzależnione są od ich grubości (zresztą - tak jak i górnych). Jeżeli dajesz bloczki co 70cm to legary powinny być 90x45 - najlepiej zastosować 100x50 mm - bo masz szersza powierzchnię do wkręcania wkrętów deski. Przy legarach 100x50 mozesz dac odległosć co 1,1m lub częściej jak chesz. Warotści grubości i szerokośc oraz odstępów podaje ci z australisjkich rządowych norm dot. budowania tarasów, dokładnie z sosny. Sprawdzone.
  3. Dzięki za odpowiedź. Z pompą jest problem ponieważ dom stoi w lesie pomiędzy gigantycznymi dębami. Więc pompa musiała by wysięgnąć w górę pionowo z 15-20m i dopiero 30 m dalej jest planowany taras. Słupy wchodza w grę ale jest ich taka ilosc, ze jest bardzo duzo roboty z poziomowaniem. Dlatego zastanawialem sie nad mixokretem, ktory mogly wykonac cala robote za jednym zamachem. Sprawa kolejna, to fatk, ze taras drewniany nie jest trwaly za kilka lat, moge ew. postawic na tym co innego.
  4. Sam się zastanawiam nad ukrytym montażem, ale jedna rzecz mocno dyskwalifikuje sprawę moim zdaniem. Wymaiana deski wymaga zdjęcia wszystkich desek ją poprzedzającą. Czyli jeśli masz deskę na środku do zdjęcia, to musisz zdjąć 50% desek.
  5. Witam, Dałem ciała z budową i planowaniem. Chce dobudować taras drewniany na betonie, ale brakuje miejsca na wjazd pompy aby wylac beton. Zastanawiam się czy nie można użyć do tego mikokreta - jeżeli tak to jaka mieszanke powienien mi zaproponowac usługodawca? Taras będzie miał blisko 100m, wiec wylewanie z betoniarki to byłaby mordęga.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...