Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bikier

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Bikier's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam kocioł na paliwo stałe 17 kW typ Moderator, komin z cegły ceramicznej pełnej (przekrój komina 15x25cm, wysokość około 10m). Komin jest około 0,3m poniżej kalenicy. Palę w nim suchym drewnem. Zauważyłem że na niezamieszkanym obecnie poddaszu (wykańczam je) na kominie widać ciemne plamy. Czy możliwe jest że w kominie skrapla się kondensat(chyba tak się nazywa)? Czy podwyższenie komina może pomóc czy muszę kupić wkład stalowy ?
  2. Okleiłem ramę okienną taśmą malarską i po zakńczeniu prac zapomniałem odkleić. Po tygodniu taśma odkleiła się ale zostały ślady po kleju z taśmy. Czym można to zmyć ?
  3. Myślę, że się nie wypaczą. Listwy 50x40mm mocowane co 50 cm do krokwi które są co 75-90 cm.
  4. Pomiędzy krokwie włożyłem 15 cm wełny mineralnej. Prostopadle do krokwi przymocowałem listwy drewniane między które zamierzam włożyć 5 cm wełny. Następnie prostopadle do listew(równolegle do krokwi) zamierzam przymocować za pomocą łączników profile główne stalowe. Co myślicie o tym , czy ktoś tak może zrobił ?
  5. Mam okna Natura (we wrześniu minął rok)-sosna mikrowczepy, kolor afromozja. Pierwszą zimę dom był nie ogrzewany. Teraz już mieszkam i okna wyglądają jak po zamontowaniu (chyba całkiem dobrze). Nie ma z nimi żadnych problemów. Zdecydowałem się na nie ponieważ podobał mi się kolor (jakość wykonania wydaje się być podobna jak u innych producentów okien w zbliżonej cenie). Przed zakupem oglądałem okna Natury białe, zamontowane ponad 8 lat temu, nie malowane ponownie. Wyglądały całkiem przyzwoicie. Pozdrawiam
  6. Jedna komora ma się zapełnić, druga pusta, jak się zapełni, zapełnia się druga. Cel jest chyba taki: -jak jest wyższy poziom to wolniej zamarza, -względy konstrukcyjne.
  7. Przepraszam, pomyliłem się. Oś wirnika jest w poziomie, natomiast przyłącza są w pionie.
  8. Dzięki za podpowiedzi. Pompa jest na zasilaniu, obejścia kotła nie ma. Mam obejście pompki przez zawór zwrotny, ale dla samej pompy nie ma zaworu zwrotnego.
  9. Pompa cyrkulacyjna jest zamontowana pionowo, a nie poziomo. Tak zaleca producent.Dopuszcza nawet odchylenia od pionu. PS.UPS-a już mam. Zrobiłem instalację zamkniętą ponieważ w niedalekiej przyszłości planuję zainstalowanie kotła na gaz lub olej. [ Ta wiadomość była edytowana przez: Bikier dnia 2003-01-06 08:29 ]
  10. Pompka cyrkulacyjna załącza się na stałe jeśli temp.w kotle wzrośnie powyżej 85C. (Zainstalowałem dodatkowy termostat) i działa aż temp. wody spadnie poniżej tej wartości. Dodatkowo mam naczynie przeponowe o poj. 24l (w instalacji około 120 l). Robiłem próby i temp. nie wzrasta powyżej 90 C. Grzejniki bardzo mocno grzeją. W przyszłości będzie jeszcze więcej grzejników które zainstaluje w niewykończonej części domu.Ważne aby kocioł nie był zbyt duży. Myślę że jest to bezpieczne.
  11. Pompa Grundfos. Średnica ruru fi 28 (przy pompie). Pompa załącza się jak temperatura wody na powrocie do kotłą spadnie około 15-20 C poniżej nastawionej temp.w kotle.Pompa pracuje tylko w tedy jak temp. zasilania ma nastawioną wartość. Kocioł 17 kW. grzejników jest jeszcze mało tzn. 7,5 kW (ogrzewam tylko część domu)plus ogrzewacz pojemnościowy 120 l.
  12. Instalacja zamknięta z miedzi. Kocioł węglowy. W momencie załączania pompki cyrkulacyjnej słychać uderzenie w rury (pompka UPS 25-60 -pracuje na 1 biegu). Rury mają luz w ścianach i uchwytach ( są zaizolowane otulinami, a w miejscach bardzo zbyt pokręconych wełną mineralną). Co może być tego przyczyną ? Czy ktoś się z tym spotkał ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...