Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

k.zajac

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

k.zajac's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że taki montaż: https://zapodaj.net/80fa50dbb3304.jpg.html byłby poprawny jeśli chodzi o uniknięcie pętli (pomijając już fakt zużycia 2x większej ilości kabla xD )
  2. Witam Mam do czynienia z "ciekawym" sposobem montażu paneli. Ogólnie nie rozumiem,, co autor miał na myśli komplikując całość jak na załączonym obrazku. Czy przy takim montażu uniknięto pętli indukcyjnej? Czy jednak dla bezpieczeństwa należy wyciąć całość i poprowadzić przewody od nowa?\ https://zapodaj.net/153e58c406cde.jpg.html
  3. Dzięki za odpowiedź. Nie chodziło mi o całkowity brak napowietrzania, ale np. o takie urządzenie: https://supremefilters.com/pl/product/20/seria-oxyline-plus W opisie: Systemy w trakcie trybu regeneracji zasysają powietrze, tworząc wewnątrz butli poduszkę powietrzną. Efektem napowietrzenia wody jest doskonała redukcja żelaza, manganu oraz siarkowodoru. Tylko pytanie, czy to rzeczywiście działa tak jak jest opisane, czy to tylko chwyt marketingowy (napowietrzanie realizowane w butli, brak chemii - dodatkowego zbiornika do przepłukiwania złoża).Oszczędzam miejsce, ale pytanie, czy poradzi sobie z usunięciem takiej ilości manganu. Ewentualnie, co mógłbyś polecić z własnego doświadczenia, aby poradzić sobie z taką wodą jak podałem wyżej.
  4. Wyniki badań: Brak bakterii Mętność 1 Barwa 5 PH 6.8 Twardość 12 dH Przewodność elektryczna właściwa 364 uS/cm Żelazo 68 ug/l Mangan 830 ug/l - norma do 50 ug Dodatkowe informacje: Woda nie śmierdzi, nie pozostawia przebarwień, w smaku neutralna. Ogólnie nie ma większych objawów w związku z przekroczonym manganem, ale chciałbym to uzdatnić. Woda w domu ze studni głębinowej użytkowana jest przez 3 osoby, jest zbiornik hydroforowy 150 l. W miarę możliwości wolałbym uniknąć napowietrzania przed hydroforem z powodu małej ilości miejsca w kotłowni. Co można by zamontować w takiej sytuacji? Jakie rozwiązanie by się sprawdziło?
  5. k.zajac

    Panasonic Aquarea

    Właśnie wcześniej w internetach znalazłem cennik z 2020 w którym za pompę KIT-WC09H3E8 liczono sobie ponad 28 tys., instalator proponował mi tą pompę za 20600 i właśnie nie wiem, czy to jakaś super cena, czy ceny poszły o tyle w dół rok do roku i jak to się ma do ceny pompy 9kW serii J. .
  6. k.zajac

    Panasonic Aquarea

    Ok. dzięki. Jest ktoś w stanie podać jaki jest koszt pompy serii H 9kw 3 fazy (nie t-cap) i koszt 9 Kw serii J, jaka to jest różnica w cenie?.
  7. k.zajac

    Panasonic Aquarea

    Cześć Zdecydowałem się na montaż pompy ciepła Panasonic w moim mieszkaniu 92m. Stary poniemiecki budynek, ściany docieplone, posadzka bez docieplenia. Instalacja oparta na grzejnikach, będą też panele PV (stąd nie zamierzam bawić się w grzanie taryfowe).. Wyliczone zapotrzebowanie na CO wychodzi niecałe 7 kW + grzanie CWU. Stąd dobór pompy na moc 7-7. 5 kW. Patrząc w tabele doborową przy mocy 7-7.5 kW idealna byłaby pompa 9kW 1=fazowa. Jednak wstępnie wcześniej myślałem nad pompą 9 kw 3-fazową (seria H, nie T-cap)., gdyż bardziej odpowiadałoby mi zasilanie 3-fazowe, ze względu na inne urządzenia. Jednak pompa 3-fazowa 9kW, będzie zgodnie z tabelą doborową przewymiarowana (spodziewane niekorzystne warunki pracy w temp. dodatnich). Czy bufor 50-100l będzie wystarczający, dla prawidłowej pracy pompy (nie chciałbym też montować dużego bufora z uwagi na brak miejsca)? Może jakieś inne sugestie (ustawienie sterownika?, czy coś) Przeglądałem forum jednak, im więcej czytam tym większy mętlik w głowie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...