Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bonus2o

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bonus2o

  1. Potrzebuje porady w sprawie pompy ciepła. Dom 105m2. Rekuperacja Ogrzewanie podłogowe. Planuje osobne sterowanie ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu. Ocieplenie: podłoga 20 ściany 20 strop 30 Okna trzyszybowe Szacując na stronie ciepło właściwie wychodzi moc grzewcza potrzebna na 3,6kW rocznie około 7000KWh Chciałbym się zmieścić w granicach 25-30 tyś za całą instalacje razem z CWU. Jaka PC szukać?. Jaka firma, model? Moc pompy 5-6kW na 100% wystarczy Czy większa pompa np 9kw połączona z niewielkim buforem nie była by lepsza? Z racji ze planuje osobne sterowanie na każde pomieszczenie czyli może się zdarzyć ze będzie potrzeba naprawdę mało mocy w danym czasie. Koszt PC nie rośnie tak bardzo wraz ze wzrostem mocy. Jak to najlepiej rozwiązać?
  2. Planuje sposób ogrzewania domu 105m2 ocieplenie 25 ściany 40 strop 20 podloga, rekuperacja. Wszędzie podłogowa. Gaz w działce. Najkorzystniejszych wychodzi ogrzewanie piecem kondensacyjnym. Problemy zaczynają się w momencie dodania kominka do całego równania. Kominek będzie na 200% W obecnym domu mamy i często palimy. 3-4 wieczory w tygodniu. Chciałbym to ciepło jak najlepiej wykorzystać. DGP mamy obecnie i działa tak o. Brudzi ściany niedogrzewa dalszych pomieszczeń. Będzie rekuperacja co jeszcze bardziej zakłóci cały obieg. Pozostaje płaszcz wodny. I teraz dwa rozwiązania. 1. Mniejszy bufor 500-600l do kominka. Bufor dobrać tak żeby wieczorem w 5-6 godzin udało się go ogrzać kominkiem. Plus pozostawić ogrzewanie gazowe. Czy wtedy podłączyć gaz do bufora czy jako osobny obieg? Jak to spiąć ze sobą? 2. Większy bufor 1000l ogrzewany grzałkami powiedzmy 9kw w taniej taryfie i do niego podłączony kominek. W pierwszej opcji mamy koszt bufora 4000? plus cała instalacja gazowa. Przyłącze, piec robocizna. 15000? W drogiej opcji mamy wyższy koszt bufora 12000? ale odpada cała zabawa/koszt z podłączeniem gazu dodatkowymi opłatami stałymi itd. Jak rozwiązać sprawę z c.w.u.? Osobny zbiornik? Jeszcze w sumie jest opcja. Dać sobie spokój z rozprowadzaniem ciepła z kominka. Zostawić ogrzewanie gazowe. Zaoszczędzone pieniądze z instalacji bufora plus płaszcz wodny moga się nigdy nie zwrócic. Dom jest dobrze ocieplony. Straty ciepła niewielkie.
  3. Wybraliśmy z małżonką projekt domu w Lilakach 2w https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-lilakach-2-w-me77212ceebc30 Chcieli byśmy do niego po prawej stronie doprojektować garaż jednostanowiskowy. Garaż byłby równo z elewacja frontowa i kończył się w miejscu gdzie zaczyna się pokój. Garaż byłby z dachem płaskim. Wyglądał by jak doklejony do tego projektu osobny budynek. Wiem że jest prawie identyczny projekt archona z garażem, jednak ten bardziej się nam podoba ułożenie. Dodatkowo będziemy budować blisko granicy z sąsiadem który ma wysoki dom i dach od tej strony dobrze żeby był jak najdalej bo planujemy z tej strony instalacje pv. Dodatkowo mniej będzie sąsiadowi przeszkadzał niski garaż niż wysoki budynek. Teraz dochodzimy do sedna jak wykonać izolacje żeby nie było mostków indom był dobrze ocieplony. Garaż nie będzie ogrzewany. Chciałbym go tylko ocieplić ale w mniejszym stopniu niż dom. Ścianę między garażem a domem najlepiej było by ocieplić tak jak dom i całkowicie odciąć od konstrukcji garażu. Jak takie coś najlepiej wykonać? I czy to nie przysporzy dodatkowych kosztów? Myślałem jeszcze o postawieniu zamiast murowanego garażu blaszaka tylko ładnie otynkowane go w kolorze elewacji. Martwi mnie jednak śnieg spadający z połaci dachu domu na blaszana konstrukcje. Bal bym się.samochod trzymać w obawie że od wpływem nagłego osunięcia się śniegu metalowa konstrukcja nie wytrzyma. Czy moje obawy są zasadne?
  4. Potrzebuje warunki techniczne przyłącza do wydania warunków zabudowy. Jak złoże wniosek o przyłącze do celów rekreacyjnych to czy tak wydane warunki będą akceptowalne do wydania wzki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...