
kamil2234
Użytkownicy-
Liczba zawartości
11 -
Rejestracja
O kamil2234
- Urodziny 10.06.1982
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Milanówek
-
Kod pocztowy
05-807
-
Województwo
mazowieckie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
kamil2234's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Mam strop o rozpiętości 7 metrów na 4,3 metra. Ściany z wieńcem 25x25 cm w obwodzie. Zbrojenie kratka górna i dolna co 20 cm, pręty 10 cm. 3 nadproża żelbetowowe o rozpiętości max 2 metry. Grubość stropu 18 cm, beton b25. Jaka obciążalność jest takiegi stropu na m2? Pytam bo dokładnie po środku na długości 4,3 metra ma iść ściana działowa. Ale nie wiem czy konstruktor to dobrze obliczył. Bo kupiłem porotherem 11,5 cm. Jak obliczyłem cała ściana będzie miała wysokość 3 metry i długość 4,3 . Jej masa wyniesie około 1800 kg razem z tynkami. Do tego jeszcze dochodzi wylewka która będzie ważyć 150 kg na m2. Czy ten strop wytrzyma? Jaka jest jego obciążalność?
-
Hej, Mam prośbę do kolegów o odpowiedź na pytanie czy w miejscu gdzie idzie czerwona linia nie powinno być podciągu lub nadciągu. Pytam bo w tym miejscu będzie ściana działowa z porotheremu 11.5 - jak obliczyłem jej masa wyniesie jakieś 1,5 tony razem z zaprawą i pewnie 2 tony z tynkami. Strop jest zrobiony z żelbetu siatka o okach co 20 cm w obu kierunkach, górą i dołem. Grubość stropu 18 cm. Pytanie czy to błąd konstruktora - czy to akceptowalne. Dodam, że ten konstruktor popełnił sporo błędów w tym projekcie - natomiast tutaj nie mam wiedzy czy jest to błąd czy nie. Zastanawiałem się czy nie dać nadciagu w formie stalowego dwuteownika. Albo zrobić nadciąg z żelbetu o grubości ściany działowej - w tym wypadku max 12 cm ?
-
Hej Kupiłem zaprawę w workach gotowa wienerberger M50 do murowania Porothermu P+W 25 CM klasa wytrzymałościowa 15. Pytanie do Was czy ktoś stosował do tej zaprawy płyny zimowe. Pytam bo producent twierdzi, że nie wolno. Tylko pytanie czy nie przebadali i nie chcą brać na klatę ryzyka. Czy faktycznie jest to uzasadnione. Pytanie też jakie ewentualnie polecacie inne zaprawy cementowo-wapienne gdzie można stosować tego typu dodatki. Od razu uprzedzam, że nie chcę żadnych plastyfikatorów do betonu ponieważ one mają za zadanie napowietrzyć zaprawy. Czasami budowlańcy przesadzają z tego plastyfikatorami - trudno kontrolować ich skład na budowie. Dlatego uparłem się na gotowe zaprawy. Może są jakieś gotowe w wersjach zimowych?
-
Zastanawiam się czy te wszystkie nowe rozwiązania w zakresie klejów, itp sprawdzą się na lata. Ktoś się orientuje jaka jest wytrzymałość klejów do sylikatów? Chodzi o wytrzymałość czasową. To znaczy jak po 20 - 30 latach będą wyglądać te mury? Po obejrzeniu tego filmu nabrałem wątpliwości czy murować na kleju. Konstruktor, architekt i kierownik budowy namawiają mnie na klej. Bo jest mocniejszy, bo nie trzeba betoniarki, jest szybciej, prościej budować. Ale czy klej, którego głównym składnikiem jest cement nie zachowa się po latach tak jak w tym filmiku? Pomijam już fakt, że przy kleju jak pierwsza warstwa bloczków zostanie źle zrobiona to już na całości będzie lipa bo na cienkiej spoinie trudno jest potem te nierówności poprawić.
-
Ciekawi mnie jak szukacie firm budowlanych i gdzie ich szukacie. Ja skupiłem się na portalach tablicowych, ale jakoś firmy, które do mnie się zgłaszają po tym jak usłyszą, że mają przygotować ofertę urywają kontakt. Dostałem w sumie dwie oferty na e-mail, gdzie ktoś się przyłożył do ich przygotowania. Pozostałe firmy napisały mi albo jedno zdanie albo nie wróciły z odpowiedzią. Część firm od razy chciała zaliczkę na rezerwację terminu. Jak poprosiłem o wzór umowy kontakt się urywał. No i generalnie tak wygląda sytuacja. Chcemy ruszyć w lipcu z budową domu, z ekipą do SSO generalnie lipa. Zastanawiam się czy nie podzielić prac na mniejsze etapy i dla SSO i brać jedną firmę do fundamentów, inną do murowania itd. Dużo się mówi o firmach z polecenia, ale nie jestem z okolic w których buduję dom, nawet tam nie mieszkam. Wybrałem to miejsce bo będę tam miał szybki dojazd do Warszawy i kupiłem tanią działkę. Dodam, że budujemy w okolicy Grodziska. Jak szukać firm z polecenia nie mając znajomych w tej okolicy. Może przejechać się po okolicznych budowach i poszukać ekip na miejscu?
-
Vat za materiały budowlane
kamil2234 odpowiedział kamil2234 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Pomyślałem, że w sumie może warto byłoby poprosić kogoś z rodziny o to aby stał się generalnym wykonawcą na mojej budowie. Np mama albo tata. Wówczas wszystkie koszty można przepuszczać przez firmę rodzinną i po zakończonej budowie wystąpić od zwrot vat. Oczywiście taka działalność musiałaby na siebie zarabiać, dlatego "mama" , "brat" czy kto tam jeszcze musieliby zgonie z prawem faktycznie wykonywać tą działalność - czyli koordynacja procesu budowy. Podwykonawcy musieliby wystawiać faktury do tej firmy aby można było odliczyć vat zgodnie z prawem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zatrudnili pracowników i moim zdaniem to już mógłby być ja sam - czyli mógłbym sam sobie koordynować proces budowy i na tym zarabiać w rodzinnej firmie powołanej w tym celu. Po wybudowaniu domu i rozliczeniu z Bankiem. Firma może działać dalej lub zakończyć działalność oraz wystąpić o zwrot vat. Opcje są potem dwie: 1 ) opcja jeden urząd zwraca kasę i robi kontrolę. Wówczas mogą być jakieś kary, ale nie sądzę że przewyższą benefity z tytułu korzyści zwrotu vat. Przy budowie o wartości 1 mln to zwrot około 100 tys zł. 2 ) opcja dwa urząd nie zwraca kasy. Jest się w plecy na zus i księgowej. Ale przez pierwsze dwa lata firma może płacić niski podatek. No a jak ktoś z rodziny prowadzi działalność i się zgodzi to już w ogóle bajka. Tylko trzeba z góry rodzinie powiedzieć, że to się równa kontroli US przy zwrocie, żeby potem nie było pretensji i kłótni. Taki pomysł. Musze iść do doradcy podatkowego i zapytać czy tak można zrobić. -
Vat za materiały budowlane
kamil2234 odpowiedział kamil2234 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Kontrola jest zaqszw przy zwrocie vat. Dlatego część firm mówi że oni się w ro nie bawią. Aczkoliek przecież mają vat na rachunku vat. Więc moim zdaniem ściemniają. -
Vat za materiały budowlane
kamil2234 odpowiedział kamil2234 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
No właśnie firmy mówią często, że oni muszą kupić towar za 23% vat i wystawiając fakturę na usługi budowlane liczą już taką marżę , że wychodzi jakbym kupił je sam za te 23% vat. Przecież oni potem mogą wystąpić o zwrot vat. Żyję jeszcze w związku nieformalnym i mam taki plan aby założyć firmę budowlaną, która mogłaby być głównym wykonawcą budowy, ale problem w tym że jestem współkredytobiorcą. Wówczas mógłby wystąpić od zwrot vat po zakończeniu budowy zamiast liczyć, że ktoś mi go może odda, albo nie odda. To w takiej sytuacji to faktycznie lepiej samemu kupować materiały na 23%. -
Hej, mam pytanie o Wasze doświadczenia z Vat za materiały budowlane. Są firmy, które wprost mi mówią, że oni sprzedają materiały budowalne po stawce 23% vat i nie zwracają równicy vat. Są firmy które mówią, że są w stanie zwrócić 60 %. Czy Waszym zdaniem to norma? Jak się zachować jeśli firma budowlana sprawia sprawę w ten sposób? Do tego te firmy tanie nie są.
-
Jaki system wybrać?
kamil2234 odpowiedział DystopianPancake → na topic → Inteligentne instalacje i bezpieczeństwo
Ja robię własny system - będzie tańszy o 2000 zł na każdym sterowniku vs Greton czy LOXONE. Sterownik robię w oparciu o procesor STM 32, procesk 600 Mhz, LAN , i 160 wejść z których każde może być albo wejściem albo wyjściem. Za 3-4 miesiące będę miał już prototyp. Projekt płytki robi mi inżynier, ja tylko ją oprogramuję. -
Witam poszukuję firmy do budowy domu jednopiętrowego o powierzchni całkowitej 200m2 użytkowej, rozpoczęcie budowy planowane jest na lipiec - sierpień 2021. Mam już pozwolenie na budowę. Chciałbym zlecić budowę stanu surowego otwartego. Posiadam projekt budowalny i wykonawczy. Proszę zainteresowane ekipy / firmy budowlane o kontakt na email [email protected] Wszystkie szczegóły przekażę zainteresowanym firmom.